logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Vysokopevnostní sádrokarton HABITO

Habito je nová sádrokartonová deska s extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. Do Habita můžete kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a bez hmoždinek.

Habito je vhodnou deskou pro exponované příčky v bytech, komerčních prostorách a veřejných budovách. Příčka Habito splňuje bezpečnostní třídu RC3, čímž se vyrovná příčkám z plných cihel. To ji předurčuje k použití v prostorách s požadavky na odolnost proti násilnému vniknutí (banky, archivy, pošty apod.).

Únosnost desky Habito je až 25 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu Ø 5 mm. To vše bez převrtání a hmoždinek při excentricitě e = 200 mm. Při excentricitě e = 100 mm lze stejným vrutem kotvit břemeno až o váze 34 kg na jeden kotevní bod. Poličky s knihami, televizi, garnýže či obrazy je tedy možné velmi snadno upevnit na stěně při použití běžných vrutů. V případě, že je použita kovová rozpínací hmoždinka, kotva Molly, lze Habito zatížit až 155 kg těžkým břemenem.


 

Habito přispívá i k výborným akustickým vlastnostem. Příčka či předstěna z Habita je proto vhodná k odhlučnění interiéru. Příčky s deskami Habito dokážou vylepšit vzduchovou neprůzvučnost mnohem efektivněji než zděné. Například při srovnání s pórobetonovou příčkou je deska Habito při zachování srovnatelné zvukové izolace dvakrát užší. Výhodou příček Habito je také jejich nízká měrná hmotnost, která je tři až pětkrát nižší ve srovnání s příčkami zděnými.


Výhody snadného kotvení do Habita

Domácnost

Rychlé a snadné kotvení do Habita umožňuje ohromnou flexibilitu při zařizování bytu. Umístění různých předmětů na stěny lze řešit podle momentálních potřeb a nálady jeho obyvatel. Rovněž převěšování předmětů na jiné místo nepředstavuje žádný problém. Jednoduše vyšroubujeme vruty a malé dírky snadno přetmelíme.

Veřejné budovy, kanceláře, komerční prostory

Habito je první sádrokartonová deska, která při použití vrutů umožňuje nejmenší rozteč kotevních bodů 30 mm již při jednoduchém opláštění. To představuje velkou výhodu v případech, kdy je použití hmoždinek z tohoto pohledu konstrukčně i montážně problematické.

Snadné kotvení je výhodou při zařizování kancelářských a komerčních prostor. Usnadňuje instalaci policových systémů, zábradlí, rozvodů elektroinstalací a datových sítí, hasicích přístrojů či navigace.

Díky snadnému kotvení bez předvrtání a hmoždinek není při montáži nutné používat složité výztuhy, které se používají pro kotvení do běžného sádrokartonu. To montážníkům značně ulehčuje práci.

Další informace najdete na www.pevnadeska.cz


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Značka Rigips úspěšně působí na českém stavebním trhu přes 30 let. Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.