logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Nový systém posuvně-zdvižných dveří Schüco LivIngSlide

Kompletně sladěno: K oknům a dveřím přibyly systémy pro terasy a zimní zahrady

Společnost Schüco představila nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide, který vznikl na platformě Schüco Living, plastových profilů pro okna a dveře. Zákazníci tak získávají možnost dokonale sladit veškeré prosklené plochy domu v jednom designu rámů, zpracovatelé profilů zase díky kompatibilitě profitují z efektivnější výroby a montáže a mohou např. používat velké množství identického příslušenství. Nový posuvně-zdvižný systém Schüco LivIngSlide je vhodný pro rekonstrukce i novostavby ve všech klimatických zónách, od arktických -40 °C až po rovníkových +120 °C. Posuvně-zdvižné systémy Schüco LivIngSlide, využitelné např. pro vstup na terasy či do zimních zahrad, jsou standardně dodávané s patentovaným řešením v podobě svařitelného EPDM těsnění, které jako první na světě použil výrobce právě u oken a dveří Schüco LivIng.

Reklama


Těsnění pro arktické i rovníkové teploty

EPDM těsnění je dlouhodobě vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, je to špičkový materiál, který nachází uplatnění třeba v medicíně či leteckém průmyslu. Vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích oken. Kromě dokonalého těsnicího účinku, zvýšené vodotěsnosti a estetického provedení bez přerušení po celém obvodu je jeho výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od -40 °C do +120 °C, takže je vhodný pro použití ve všech typech budov a ve všech klimatických zónách. Schüco je v současné době jediným systémovým dodavatelem, který nabízí svým zákazníkům tak vysoce kvalitní těsnění EPDM jako standard. Společnost Schüco poprvé představila technologii těsnění, kterou vyvinula ve spolupráci se společností Semperit pro systémovou platformu Schüco LivIng, na veletrhu Fensterbau 2016.

Pohodlné ovládání až 2,6 metrů vysokých elementů s hmotností křídel až 400 kg


Posuvně-zdvižné systémy Schüco LivIngSlide jsou navrženy pro náročné požadavky z hlediska stability, odolnosti vůči počasí a vodě. Výrobci, resp. zpracovatelé profitují z rychlého a snadného zpracování a instalace těchto profilů. Schüco LivIngSlide je založen na 6-komorové konstrukci profilu křídla. Při stavební hloubce křídla 82 mm dosahuje systém hodnoty Uf 1,2 W/(m2K). V bílém designu je možné vyrobit elementy o šířce až 650 cm a výšce 260 cm, při maximální hmotnosti křídla 400 kg. Stabilita těchto velkoformátových konstrukcí je dosažena pomocí ocelových výztuh v plastovém rámu, ty mají půdorys dutého obdélníku. Pohyblivé a pevné díly lze kombinovat tak, aby umožňovaly snadnou obsluhu až čtyř křídel, a byly navrženy jako jedno nebo dvoukolejné posuvné systémy. Pojezdová kolečka pomáhají bezpečnému centrování a upevnění, což usnadňuje ovládání. V závislosti na typu elementu lze dosáhnout odolnosti proti vloupání až ve třídě RC2. Se základní stavební hloubkou rámu 194 mm je systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce v jakékoliv klimatické zóně.

Efektivní výroba je přidanou hodnotou pro zpracovatele

Schüco LivIngSlide navazuje na Schüco LivIng a je tedy kompatibilní se systémem oken a dveří této řady. Přidaná hodnota pro zpracovatele spočívá v použití svařitelného EPDM těsnění, strojním opracování křídla či jednoduché instalaci. Výhodou je také příslušenství shodné s okenním systémem Schüco LivIng, výrobci proto mohou používat velké množství identických doplňků. Zpracovatelé dále těží z využití aditivní technologie lepení skel a sortimentu zasklívacích lišt, které jsou k dispozici v tloušťkách po 2 mm. To znamená, že lze zasklívat skla od tloušťky 24 mm do 52 mm včetně speciálních skel bez nutnosti výměny těsnění zasklívacích lišt. Stabilní rám nevyžaduje další zpevňovací opatření, což také zkracuje a zefektivňuje výrobu. Následná montáž je mj. zjednodušena sadou spojovníků. Tím se snižuje množství dalších použitých těsnicích hmot, což značně zjednodušuje montáž. Zpracovatelé si mohou objednat profily řezané na optimální délku s odpovídajícím kováním a klikami jako kompletní balíček z jediného zdroje v Schüco.

Posuvně-zdvižné dveře Schüco LivIngSlide lze stejně jako okna a dveře Schüco LivIng vybavit širokou škálou dekoračních fólií, k dispozici je exkluzivní technologie metalických barev Schüco AutomotiveFinish nebo hliníkové krycí lišty Schüco TopAlu.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.