Vzduchová neprůzvučnost stěn Siniat - klid a soukromí
Vzduchová neprůzvučnost je stále aktuálnější téma pro stavby. Zvuky procházející nedostatečně izolovanými konstrukcemi, obtěžují a ruší. Problém to může být v bytových domech i ostatních typech staveb.
Poměrně lehké a tenké sádrokartonové příčky dokáží efektivně zamezit šíření zvuku. Předsazené stěny ze sádrokartonu jsou účinným řešením nedostatečné vzduchové neprůzvučnosti stávajících konstrukcí.
Pro konstrukce s požadavkem na vzduchovou neprůzvučnost jsou určeny zejména desky LaSound ze sortimentu Siniat. Dva typy desek LaSound (A) a LaSound Plus (DFRIH2) nabízí efektivní řešení pro různé požadavky, jako je požární odolnost, vlhké prostředí i požadavky na bezpečnost.
Konstrukce stěn ze sádrokartonových desek LaSound dosahují hodnoty vzduchové neprůzvučnosti až 70 dB. Pomocí předsazených stěn z těchto desek lze dosáhnout neprůzvučnosti až 75 dB dle typu stěny, ke které se předsazená stěna instaluje. Stejně účinně lze pomocí desek LaSound řešit vzduchovou neprůzvučnost také stropních konstrukcí s podhledem.
A jak konstrukci navrhnout? V normě ČSN 73 0532 najdete požadavek na váženou stavební vzduchovou neprůzvučnost (R´w). Podle podmínek na stavbě stanovíte korekční součinitel (k), který zohledňuje vedlejší cesty šíření zvuku v reálné stavbě. Podle vzorce R´w + k = Rw, zjistíte minimální hodnotu laboratorní vážené neprůzvučnosti (Rw). V katalogu „Parametry vážené laboratorní vzduchové neprůzvučnosti příček a šachtových stěn Siniat“, najdete odpovídající konstrukci.
Realizace z desek LaSound na novostavbě budovy FŽP ČZU v Praze.
Promat se zabývá preventivní protipožární ochranou staveb; působí již řadu let v různých zemích Evropy i světa. Naším cílem je zajistit protipožární ochranu komplexů budov pomocí projektových řešení. Vyvinuli jsme speciální protipožární systémy pro ...