logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Bezpečnostní situace v oblasti Plzně a obce Kvasiny

Vzniká pracovní skupina. Řešit bude bezpečnostní situaci v okolí Kvasin a Plzně. Klíčová bude také – jak řekl ministr vnitra – debata se zaměstnavateli.

Reklama

Problematickou bezpečnostní situaci v oblasti Plzně a obce Kvasiny bude nově mapovat a řešit pracovní skupina, k jejímuž založení dal dne 19. ledna 2017, pokyn ministr vnitra Milan Chovanec. Ustavení skupiny je reakcí na závratné zvýšení zjištěných přestupků související s vyšší koncentrací osob v daných lokalitách.
„Nemůžeme rezignovat na kontrolu bezpečnosti tak, aby se občané v problematických lokalitách báli večer vyjít ven. Proto jsme přistoupili k vytvoření pracovní skupiny, která nám pomůže nastavit jasná pravidla hry. Ta jsou rozhodující, pokud se chceme bavit o zaměstnávání stále většího počtu cizinců, po kterém firmy volají,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.
„Nezbytná je také debata se zaměstnavateli, kteří by měli přijmout část společenské odpovědnosti za své zaměstnance. Je to jejich vizitka,“ dodal ministr.
Pod záštitou Ministerstva vnitra se pracovní skupina bude podílet na přípravě opatření, která mají problematickou situaci řešit a která bude možné následně aplikovat na celém území České republiky v oblastech s podobnými problémy. Zapojit by se do ní měli kromě zástupců Ministerstva vnitra, policie, dotčených krajských a místních samospráv také zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí, Ministerstva průmyslu a obchodu a zástupci Asociace krajů, Svazu měst a obcí a odborů. Klíčová bude také – jak již řekl ministr vnitra – debata se zaměstnavateli.

Meziroční porovnání vývoje evidovaných přestupků v problematických lokalitách

V rámci konkrétních přestupků ve všech problematických lokalitách jsou nejčetnější tyto přestupky:

  • v dopravě (cca 50–60 % všech přestupků)
  • proti majetku (cca 20–30 %)
  • proti občanskému soužití (10–20 %)
  • proti veřejnému pořádku (do 10 %)
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.