logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Likvidace alergenů ve vzduchu netradičním způsobem...

Zlepšení kvality dýchaného vzduchu v interiéru pomocí stěn!

Alergie jsou zdravotním problémem naší doby. Nejrozsáhlejší říší alergenů je zcela přirozeně okolní ovzduší. To přináší nové nároky na vývoj a fungování technologií k čistění vzduchu.

Lidé poslední dvě století využívají několik způsobů, kterými lze účinně čistit vzduch. Všeobecně známým a tradičním způsobem je mimo jiné využití různorodých metod filtrace. Časem se ale prakticky každá filtrační vrstva nutně stává zdrojem kontaminace prostředí. Je nevyhnutelné ji čistit, recyklovat nebo měnit.

Tento problém odstraňuje málo známý způsob čištění vzduchu s využitím principu fotokatalýzy. Tento fyzikální jev využívá skutečnosti, že na povrchu stěn a stropů lze vytvořit fotokatalytickou vrstvu, která se aktivuje působením přirozeného nebo umělého světla, drobné částice a jejich molekuly, včetně alergenů, tak doslova spálí nebo rozloží strukturu jejich molekul. K tomu všemu stačí přirozené proudění vzduchu kolem fotokatalytického povrchu stěn.

Už několik desítek let se vědci pokouší využít tento způsob čištění vzduchu. V laboratořích bylo dosaženo výborných výsledků, které je ale obtížné replikovat v komerčních produktech. Česká technologie FN NANO® jako jedna z prvních dokázala přenést výsledky z laboratoří do praxe. Potenciál fotokatalýzy je nevyčerpatelný, byť samozřejmě nejde ani o zázračný všelék, ani o perpetuum mobile.

Zákazníci trpící alergiemi, kteří využili tuto technologii, oceňují zlepšení kvality ovzduší a lépe se jim dýchá.

Kontakt: fn@fn-nano.com.

Více informací


FN-NANO s.r.o.
logo FN-NANO s.r.o.

FN NANO® je technologie 21. století, která dokáže čistit vzduch a zajišťuje vysokou sanitárnost prostředí. S touto technologií zůstávají povrchy dlouhodobě čisté bez virů, bakterií či plísní. Z ovzduší odstraňuje jedovaté látky, alergeny i zápachy.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.