logo TZB-info

Reklama

Je pracovní úraz, když se zaměstnanec polije kávou?

Podle výslovného znění ustanovení § 274 odst. 1 zákoníku práce je stravování z úkonů přímo souvisejících s plněním pracovních úkolů vyloučeno.

Reklama

Podle výslovného znění ustanovení § 274 odst. 1 zákoníku práce je stravování z úkonů přímo souvisejících s plněním pracovních úkolů vyloučeno.

Již ve Sborníku III. Závěrů NS ČCSR, NS ČSR a NS SSR z r. 1980 je uveden judikát, který vysvětluje, že úraz sekretářky, která připravuje kávu pro poradu ředitele je považován za úraz pracovní; v ostatních případech však příprava kávy za pracovní úraz považována být nemůže.

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2020, všechna práva vyhrazena.