logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Při správě distribuční sítě pomáhají společnosti EG.D i auta na elektrický pohon

Distribuční společnost EG.D, člen skupiny E.ON, zařadila do své flotily i tři elektromobily, které využívají její pracovníci přímo v terénu při provozních činnostech údržby a rozvoji distribuční sítě. Užívání vozidel na elektřinu se společnosti osvědčuje, a proto je pravděpodobné, že do budoucna se jejich počet rozšíří. Za dobu svého provozu už elektromobily ušetřily přes 4 500 kilogramů emisí CO2, které by vypustily do ovzduší vozy se spalovacími motory.

Reklama

V EG.D jsme zodpovědní za to, abychom lidem zajistili bezproblémové dodávky energií a často při tom musíme pracovat ve složitých podmínkách. Nejsme schopní nahradit velkou, těžkou techniku, auta s plošinami, ale tam, kde nám to charakter práce povolí, zkoušíme i automobily na elektrický pohon. Snažíme se co nejméně zatěžovat životní prostředí a tímto projektem jsme si chtěli vyzkoušet, jestli jsou elektromobily vhodné k využití pro standardní provozní činnosti v naší společnosti,” vysvětluje David Šafář, člen představenstva distribuční společnosti EG.D.

EG.D zatím pořídila do své flotily tři elektrické vozy Kia e-Niro, které využívají pro své potřeby zaměstnanci v regionech Pelhřimov, Třebíč a Otrokovice. Primárně jsou elektrické vozy využívány pro služební cesty v rámci daných regionů. Nejčastěji se jedná o zajištění obhlídek staveb nebo prací spjatých se správou distribučních zařízení. Dobíjení pak řeší primárně na interních dobíjecích stanicích, které mají k dispozici ve firemních areálech. Zaměstnanci společnosti EG.D elektromobily využívají od začátku roku 2021.

Fungování a využitelnost elektromobilů se nám jeví velmi pozitivně. I při tuhých zimách, které v našich regionech panují, fungují auta bezvadně. Zároveň jsou svojí bezpečností a jízdními vlastnostmi na stejné, ne-li lepší úrovni než konvenční automobily,“ dodává Michal Holan, projektový manažer společnosti EG.D s tím, že na pořízení těchto elektromobilů byla společnosti EG.D schválena Ministerstvem průmyslu a obchodu dotace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Rozšíření vozového parku EG.D o další elektromobily je do budoucna pravděpodobné i díky postupnému rozšiřování nabídky elektromobilů u všech velkých automobilek. „Elektromobilita je trend, který se již projevil v plánech výrobců automobilů. Ti budou velkou část své současné nabídky elektrifikovat,“ dodává Michal Holan.

Název programu: Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost
Název projektu: Elektromobilita v EG.D, a.s.
Jméno žadatele: EG.D, a.s.
Termín realizace: 2020–2021
Způsobilé výdaje: 2,4 mil. Kč
Dotace: 473 410,90 Kč

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.