logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Nezámrzný ventil Schell Polar II ochrání venkovní armatury přes zimu

Zazimování patří ke každoročním nezbytným pracím v domě a na chalupě. Instalací úspěšného výrobku Schell Polar II snadno a spolehlivě zabráníte možnému zamrznutí vody ve venkovních armaturách v zimních měsících.

Řada majitelů domů a kutilů každoročně v sychravých podzimních dnech řeší zavírání a vypouštění vody u armatur vně staveb. Nepříliš oblíbenou práci si nyní můžou ušetřit díky sofistikovanému nezámrznému ventilu Schell Polar II. Díky své konstrukci je vhodný pro všechna řešení ventilů kolem domu, chalupy a jiných budov. Navíc přináší další velkou výhodu: jeho instalací máte zajištěný celoroční odběr vody z venkovních ventilů. Každý chalupář dobře ví, že vody je v okolí domu občas zapotřebí právě i v zimních měsících.

Tradiční německý výrobce armatur Schell před několika lety proto na trh uvedl ventil Polar II, který se stal záhy stal oblíbenou stálicí v nabídce jeho sortimentu. Nezamrznutí ventilu i v největších mrazech umožňuje inteligentní přivzdušnění ventilu: systém nuceného přisávání vzduchu do armatury zcela automaticky vyprázdní ventil a zajistí úplný odtok vody po každém jejím puštění. „Vysoce kvalitní dílenské zpracování ventilu doplňují i další vylepšení a samozřejmostí u výrobků Schell je vysoká kvalita užitých materiálů, Polar je vyroben z certifikované hygienicky nezávadné mosazi s chromovaným povrchem.“, vysvětluje obchodní zástupce Schell pro Českou republiku Aleš Řezáč.

Schell Polar II je vhodný k montáži nejen u všech rodinných domů, chalup, terasových bytů, balkónů apod., ale uplatnění nachází také v komerčních budovách jako jsou prodejny, nákupní centra, kancelářské objekty, sportoviště, hotely, penziony apod. Balení nezámrzného ventilu Polar II je na trh dodáváno s dvěma typy ovládání. Na výběr je jak pohledová rukojeť Comfort, tak nástrčný klíček, díky kterému je zamezeno neoprávněnému odběru vody z armatury. Pokud chcete instalovat Polar II v místech, kde hrozí černý odběr vody, lze k výrobku objednat i bezpečnostní uzamykatelnou rukojeť Secur na klíček.

Díky instalaci ventilu Polar II můžete vodu odebírat celoročně bez starostí, že by mohlo dojít k poškození či prasknutí armatury vlivem mrazu.

Tento na našem trhu stále oblíbenější výrobek s visačkou „Made in Germany“ splňuje, stejně jako ostatní produkty Schell, přísné normy nejen Evropské unie, ale také požadavky Německého svazu plynařů a instalatérů, který je vyhlášený svou přísností a velmi dbá na bezpečnost.
Technické informace

Venkovní nezámrzný ventil Schell Polar II Set

Nezámrzný ventil délky 500 mm od přední hrany zdiva (fasády), podle tloušťky stěny lze zkracovat na rozměry 200 – 500 mm.

Nucené přivzdušnění pro automatické vyprázdnění armatury při každém uzavření Ovládací vršek na nástrčný klíč nebo rukojeť Comfort, zpětná klapka, rozeta na stěnu s připevňovacím materiálem, připoj: ½“ vnější závit, povrch: matný chrom, stěnová průchodka s izolační chráničkou, k zabudování do stěny, montážní pomůcky pro případné zkrácení, průměr vrtaného otvoru: Ø 38 mm, materiál: mosaz DIN EN, třída hlučnosti: II.

Obj. číslo: 03 997 03 99, DPC Kč 2.350,00 bez DPH;


SCHELL GmbH & Co. KG
logo SCHELL GmbH & Co. KG

Firma SCHELL patří mezi hlavní světové výrobce armatur a instalační techniky. Nabízený sortiment se skládá z výrobků v oblasti jak rohových regulačních a připojovacích ventilů, tak armatur a splachovačů pro veřejný sektor.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.