logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaika patří mezi obnovitelné a ekologické zdroje elektrické energie pro každý dům. Navíc při použití baterie ji lze zdarma a jednoduše využít i v době, kdy slunce nesvítí.

Podmínkou účinného fungování FVE je vhodná orientace panelů. Ty mohou být umístěny nejen na střeše, ale i na svislých stěnách domu nebo na samostatných stojanech na pozemku. FVE snižuje náklady na dodávky z distribuční sítě a je vítanou zálohou při jejich přerušení. Rozsah FVE je možné řešit na několika úrovních podle předpokládaného využití získané elektrické energie.

Přímý ohřev vody v bojleru

Méně náročné řešení se vyplatí především těm, kteří nebývají v průběhu dne doma. Nevyužívá akumulaci přebytečné energie do baterie. Takto vyrobená elektřina se využívá přednostně na chod domácnosti a případné přebytky lze použít na ohřev vody v bojleru. Toto řešení vyhovuje majitelům domů, ve kterých je během dne trvalý odběr elektřiny.

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaická elektrárna zaručuje nejen výrobu dostatku elektřiny pro chod domácnosti, ale umožňuje ukládat případné přebytky do baterie. Představuje komplexní řešení pro náročnější klienty, kteří chtějí být energeticky soběstační. Je vhodnou volbou pro objekty v lokalitách, kde dochází k častým výpadkům distribuční sítě, nebo pro domácnosti, kde je hlavní část odběru elektřiny ve večerních hodinách.

Společným využitím elektrického podlahového vytápění, řízeného větrání s rekuperací tepla a fotovoltaické elektrárny lze docílit úspory nákladů na provoz domu. Využitím elektřiny k vytápění je možné splnit požadavky na energetickou náročnost budovy.

Více informací


Stavebniny DEK
logo Stavebniny DEK

Stavebniny DEK a.s. jsou největší společností českého holdingu DEK a.s., zabývajícího se dodávkami materiálů a služeb pro stavebnictví a výrobou stavebních materiálů. Společnost se od počátku zaměřuje na vysokou odbornost ve výběru optimálních stavebních ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.