logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Reklama

LeasePlan a Arrival přivedou do Evropy revoluční elektrické dodávkové automobily

LeasePlan, přední světová společnost v oblasti Car-as-a-Service (auto jako služba), a Arrival, globální technologická firma vyrábějící elektrická vozidla, oznámily, že LeasePlan bude preferovaným partnerem pro operativní leasing elektrických dodávkových vozidel Arrival.

Reklama

Partnerství je založeno na počáteční objednávce tří tisíc užitkových aut, finální dokončení kontraktu se očekává během třetího čtvrtletí letošního roku.

Arrival urychluje rozmach elektromobilů v celosvětovém měřítku produkcí cenově dostupných užitkových vozů s podstatně nižšími celkovými náklady na vlastnictví (TCO). Umožňuje to jedinečný koncept vozidel i výroby v rychle škálovatelných mikrotovárnách, které využívají vlastní technologie společnosti Arrival včetně materiálů, softwaru, hardwaru i robotiky.

LeasePlan obhospodařuje celosvětovou flotilu přibližně 1,9 milionu vozidel a je jedním z předních světových poskytovatelů dodávkových vozů coby služby, tedy formou operativního leasingu. Téměř čtvrtina aut ve flotile LeasePlanu patří do kategorie lehkých užitkových vozidel. Ambicí LeasePlanu je dosáhnout v rámci svého zákaznického vozového parku čistých nulových emisí do roku 2030.

Tex Gunning, generální ředitel společnosti LeasePlan, k dohodě řekl: „Jsem rád, že můžu uzavřít partnerství se společností Arrival, která vnímá, že se LeasePlan zaměřuje na poskytování nejzelenějších, nejčistších a skutečně inovativních elektrických užitkových vozidel. Společně uskutečníme revoluci na rychle rostoucím trhu s elektrickými dodávkami s nulovými emisemi a učiníme z nich novou normu.“

Avinash Rugoobur, prezident společnosti Arrival, dodal: „Jsme nadšeni, že spolupracujeme s partnerem, který usiluje o urychlení přechodu na vozidla s nulovými emisemi a přináší udržitelnou mobilitu a čistší vzduch do měst po celém světě. Ukazuje se, že přístup Arrivalu mění hru a může se rychle rozjet na více místech. Díky novému partnerství budeme schopni posílit a rozšířit naše globální aktivity. Prostřednictvím spolupráce se společností LeasePlan můžeme zákazníkům přinést nejlepší možné produkty, aby mohli dosáhnout svých cílů na poli udržitelnosti.“

 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.