logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Společnost GLYNWED mění od ledna 2015 jméno a značku na Nicoll Česká republika, s.r.o.

Značka Nicoll je v rámci skupiny Aliaxis, do níž patří i společnost GLYNWED s.r.o., lídrem na trhu sanitárních instalací a odvodnění staveb v celé Evropě. Cílem tohoto přejmenování je zjednodušení systému značek a zlepšení orientace zákazníků ve značení výrobků patřících do skupiny Aliaxis a také užší zaměření společnosti na oblast odvodnění staveb a vnitřní instalace.

Společnost GLYNWED s.r.o. mění od 1. 1. 2015 své jméno a značku. Nově bude na trhu působit pod jménem Nicoll Česká republika, s.r.o.

V oblasti odvodnění staveb a vnitřní instalace nabídneme v roce 2015 nové zajímavé produkty a řešení. Snahou skupiny Aliaxis je zahrnout kvalitní výrobky pod silnou evropskou značku a vytvořit adekvátní marketingovou a technickou podporu zákazníkům po celé Evropě.

Začátky působnosti společnosti na českém trhu spadají do roku 1992. Tehdy byla založena jako dceřiná společnost firmy FRIATEC GmbH ve Vídni pod O tři roky později na český trh vstoupila také společnost Marley ČR, s. r. o. Obě společnosti zde zastupovaly hlavně celosvětově významné výrobce FRIATEC AG Mannheim (založena v roce 1860) a Marley Deutschland GmbH (založený roku 1952). V roce 2001 byly obě obchodní skupiny GLYNWED a Marley začleněny do mezinárodního koncernu Etex Group. V červnu 2003 se koncern Etex Group rozdělil na dvě skupiny: Etex a Aliaxis. Naše obchodní organizace spadají od tohoto data do koncernu Aliaxis se sídlem v Bruselu a zastupují zde v České republice svými produkty mnoho významných evropských výrobních závodů, které jsou také součástí skupiny Aliaxis.

Nicoll Česká republika headquarters in Vestec
Centrála společnosti Nicoll Česká republika ve Vestci

Po více než desetiletém samostatném působení obou firem na českém trhu došlo v roce 2007 k fúzi obou společností. Od té doby nabízela společnost pod názvem GLYNWED s.r.o. široké portfolio produktů a služeb rozdělené do čtyř základních skupin: inženýrské sítě, dešťová voda, vnitřní instalace a průmyslové aplikace.

Z důvodu odlišnosti trhů a potřeb zákazníků a ve snaze poskytnout co nejlepší služby včetně technického poradenství jsou od 1. 1. 2015 výrobky v sortimentu elektrotvarovek FRIALEN, tvarovek na tupo a průmyslové potrubní rozvody dodávány pod divizní značkou Aliaxis Utilities & Industry. Výrobky dodávané pod značkou Nicoll jsou rozděleny do dvou skupin: 1) vnitřní instalace a sanita (odhlučněné odpadní systémy, rozvody vody, plastová umyvadla, sifony, přivzdušnění apod.) a 2) dešťová (podtlakové odvodnění střech, liniové odvodnění, vsakování a retence, nádrže na dešťovou vodu).

I přes významné změny korporátní identity a značení výrobků se naše poslání nezměnilo. Kromě kvalitních produktů prověřených na mnoha referenčních stavbách si stojíme za svými službami – včasné a spolehlivé dodávky, pružná komunikace a rychlé zpracování nabídek, školení montážních firem, technická pomoc na stavbě, technické poradenství ve fázi projektu, zápůjčka techniky apod.


Nicoll Česká republika
logo Nicoll Česká republika

Od 1.3. 2022 původní společnost Nicoll Česká republika vystupuje na trhu pod názvem Aliaxis Česká republika s.r.o. a je dále vaším spolehlivým dodavatelem materiálů. Dodáváme řešení pro hospodaření s dešťovou vodou, odvodnění staveb, vnitřní instalace, ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.