logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Brick Award 2022: 10. ročník mezinárodní architektonické soutěže cihlových staveb byl zahájen


Administrative Building Textilverband, architekt: behet bondzio lin architekten GmbH & Co KG, Germany, foto: Thomas Wrede

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, tradičně pořádá každé 2 roky soutěž Brick Award, jejíž jubilejní 10. ročník byl právě zahájen. Do aktuálního ročníku Brick Award 2022 lze právě nyní přihlásit výjimečné cihlové stavby z celého světa.

Zapojit se mohou také čeští architekti či odborná veřejnost, a to elektronicky prostřednictvím webové stránky. Pro vítězné projekty jsou připraveny zajímavé finanční odměny v každé kategorii. Cihelné stavby je možné přihlašovat až do 8. dubna 2021 včetně.

Soutěž Brick Award se poprvé uskutečnila v roce 2004 a je prestižní architektonickou soutěží, která oceňuje vynikající příklady moderní a inovativní architektury cihlových staveb. Společnost Wienerberger tímto vyzývá k podávání přihlášek pro jubilejní 10. ročník Brick Award 2022. V posledním ročníku Brick Award 2020 se soutěž těšila mimořádnému zájmu, celkem se přihlásilo 644 projektů z 55 zemí.

Ocenění Brick Award je spojeno i v tomto ročníku s finanční odměnou ve výši 7 000 EUR pro vítěze hlavní ceny a 5 000 EUR pro každého z vítězů jednotlivých kategorií.

Po uzavření přihlášek nominuje odborná porota složená ze světových expertů na architekturu 50 nejlepších projektů, které budou zveřejněny během podzimu 2021. O vítězích v 5 kategoriích včetně hlavní ceny rozhodne odborná porota složená ze světových expertů na architekturu koncem jara 2022. Poté proběhne oficiální předávání cen ve Vídni.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.