logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Nové poradenské středisko pro aditivní výrobu


V novém poradenském a zkušebním středisku pro aditivní výrobu nabízí KSB Group velký rozsah služeb.

Skupina KSB Group zřídila ve svém závodě Pegnitz nové poradenské a testovací středisko pro aditivní výrobu. Výrobce čerpadel a armatur bude svými více než desetiletými zkušenostmi v oblasti aditivní výroby podporovat jiné společnosti při zřizování vlastní výroby.

Portfolio nabízených služeb KSB zahrnuje poradenství při výběru přístrojového vybavení, kompetenční vývoj konstrukčních odborností a materiálů a také testování konstrukčních dílů.

KSB byla prvním výrobcem, který získal certifikaci TÜV pro aditivní výrobu komponent podle Evropské směrnice pro tlaková zařízení. KSB je velmi dobře vybavena 3D tiskárnami pro kovy, což kromě produkce vlastních náhradních dílů umožňuje nabízet výrobu komponent z jiných průmyslových odvětví.

V závodě Pegnitz již více než sto let vyvíjí a zkoumá KSB Group kovové materiály především pro korozivní a abrazivní aplikace ve výrobních technologiích. Dosud bylo vyvinuto přes 300 legování v oblastech litiny, nelegovaných ocelí, bronzu a nerezových ocelí a také duplexových ocelí. Tyto slitiny se často používají v četných náročných aplikacích po celém světě.

Protože velikosti výrobních sérií pro taková použití jsou spíše malé, experti pro slévání se již mnohem dříve zabývali novými výrobními metodami pro výrobu litiny. Aditivní výroba je tudíž ideální technologií pro KSB, protože umožňuje velmi rychle vyvíjet a zavádět do praxe nová konstrukční řešení.


 
 

Reklama

ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2021, všechna práva vyhrazena.