logo TZB-info

WPL Limited zprovoznila další ze svých čistíren SAF

Datum: 10.1.2019 4:09  |  Autor: Matěj Honka  |  Organizace: WPL s.r.o.  |  Firemní zpráva

WPL Limited představuje nově zprovozněnou čistírnu odpadních vod HiPAF modular s technologií SAF pro 1700 EO, tentokrát v obci Raduň (okres Opava).

WPL s.r.o.
Polní 2498/5
74601 Opava

tel.:+420 777 274 828
e-mail:
web:www.wpl.cz

WPL Limited zprovoznila další ze svých čistíren SAF

Dobrý den, rád bych Vám, za společnost WPL Limited, představil nově zprovozněnou čistírnu odpadních vod HiPAF modular s technologií SAF v obci Raduň pro 1700 EO. Čistírna byla spuštěna dne 7.1.2019.

Komplexní čistírna odpadních vod WPL HiPAF modular je vyrobena ze sklolaminátu, díky čemuž nehrozí riziko koroze, a je opatřena prostornými servisními poklopy.

Čistírna navržená v Raduni se skládá ze společné kuželovité primárně sedimentační nádrže, dále kalová voda natéká do rozdělovacího objektu, kde se dělí do dvou linek. Obě linky jsou totožné a sestávají ze dvou čtyřkomorových kaskádovitě protékaných SAF bioreaktorů s biomasou přisedlou na volně plovoucích plastových nosičích a štěrbinovité dosazovací nádrže, kde probíhá sekundární sedimentace. Celý systém je doplněn o kuželovitý kalojem, sloužící k aerobní stabilizaci, redukci a uskladnění primárních a vratných kalů.

Nádrže jsou umístěné v náspu a jejich řešení je téměř bezúdržbové. Nádrž biologického čištění je provzdušňována středo-bublinným systémem, kdy v případě nutnosti opravy či výměny provzdušňovacích elementů v nádrži není třeba nádrž vyprazdňovat. Servisní zásah je možno provést z povrchu.

Při návrhu se myslelo také na rozvoj obce a budoucí nárůst obyvatel. Čistírna je tedy řešená jako dvoulinková, pro zefektivnění procesu, kdy zpočátku bude v provozu pouze jedna linka. Při nutnosti servisního zásahu je možné jednu linku uzavřít a bez zastavení čistícího procesu pokračovat pouze na lince druhé.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

© esvetleishaya - Fotolia.com

V litru vody z Labe a Vltavy je průměrně 3,7 kusu mikroplastu

22.3. 9:54   Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahovalo mikroplasty. V litrovém vzorku odebraném v Neštěmicích bylo 18 kusů. více >>>

Dnes je celosvětový den vody. Víte, odkud teče voda pro Prahu?

22.3.2019 | Břetislav Koč
Když jde o vodu pitnou, pak odpověď většinou zní – Želivka. Někdo dodá, že Praha pije vodu z Vltavy, upravenou vodárnou v Podolí.

Voda a solidarita (a další pohledy)

22.3.2019 | Ing. Karel Plotěný, ASIO, spol. s r.o.
Zamyšlení nejen ke Dni vody. Solidárnost je nutné podporovat, ale tam, kde jde opravdu o nejoptimálnější řešení celku jak po stránce sociální, tak i z hlediska celkové udržitelnosti. V praxi to znamená mít více variant a ty bez předsudků a vícekriteriálně posoudit.

Hodnocení stavu sucha a jeho vývoje v průběhu roku 2018

21.3.2019 | redakce ze zprávy ČHMÚ
Z vyhodnocení dat je zřejmé, že zima nedokázala deficit z roku 2018 zaplnit a stav zásob podzemních vod je zejména v nižších polohách před začátkem vegetační sezóny velmi nepříznivý, a to i ve srovnání se situací na začátku roku 2018.

Setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody

20.3. 1:50   22. března 2019 se v Praze bude konat tisková konference v rámci odborného setkání vodohospodářů u příležitosti Světového dne vody. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2019, všechna práva vyhrazena.