logo TZB-info

LED trubice Valtavalo certifikovány ENEC a IECEE CB

Datum: 6.2.2018 4:14  |  Autor: Ing. Zdeněk Medřický  |  Organizace: Valtavalo  |  Firemní zpráva

Na trhu s LED se často zneužívá značka CE pro výrobky, které ji nesplňují. Prohlášení o shodě si totiž vydává výrobce i dodavatel sám. Pro vyšší bezpečnost proto vyžadujte certifikaci třetích stran.

LED trubice Valtavalo certifikovány ENEC a IECEE CB

LED trubice Valtavalo jsou nově certifikovány systémem IECEE CB a ENEC. V obecné rovině jsou ENEC / CB certifikátem bezpečnosti výrobků, ale ve skutečnosti ENEC / CB není pouze certifikací výrobku, ale také úzce souvisí s výrobou a dokonce i s dodavatelským řetězcem. "Každý rok jsou produkty, výroba a také materiály kontrolovány třetí stranou. Takže tento certifikát je pro naše zákazníky silným důkazem toho, že si mohou být jisti, že náš výrobek je bezpečný a výrobky splňují nejpřísnější kritéria kvality a bezpečnosti", vysvětluje Tuukka Prykäri – technický ředitel společnosti Valtavalo. "Tento certifikační proces jsme zahájili především na žádost našich mezinárodních partnerů. Zejména německý trh vyžaduje některé z významných certifikací. Existuje mnoho společností, které prostě necertifikované produkty nepoužívají", pokračuje dále Prykäri.

Oproti tomu CE není certifikace. Je to pouze prohlášení o shodě od výrobce a existuje mnoho případů, kdy výrobky mají značku CE, ale výrobce nebo dovozce nemají dovednosti nebo ochotu skutečně zjistit, zda jsou požadavky splněny nebo ne, a značka CE je tak zneužita pro výrobky, které nesplňují tyto požadavky.

Co je certifikační systém IECEE CB?

Systém IECEE CB schvaluje systém schémat IECEE pro posuzování shody pro elektrotechnická zařízení a součásti (IECEE) a je mezinárodním systémem vzájemného přijímání zkušebních protokolů a certifikátů týkajících se bezpečnosti elektrických a elektronických součástek, zařízení a výrobků.
Jde o dohodu o uznávání výsledků zkoušek podle mezinárodních norem IEC pro elektrickou bezpečnost elektrotechnických výrobků. Je to jeden z nejstarších systémů vzájemného uznávání výsledků zkoušek v oblasti elektrické bezpečnosti výrobků. Tento systém sdružuje nejvýznamnější certifikační autority z více než šedesáti zemí světa. Tento systém zohledňuje i národní specifika jednotlivých členských zemí.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

V Evropě se bude jezdit na elektřinu. Bude jí dostatek? A co infrastruktura?

17.5.2018 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Emisní normy pro evropské automobilky jsou nastaveny tak, že bez výroby elektromobilů nebudou od roku 2020 schopny dostat průměrné emise flotily svých modelů pod 95 g CO2/km. Všechny evropské automobilky tak s výrobou a prodejem elektromobilů počítají.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 20.05.2018 18:05

Projektování slaboproudu IV. – pozice projektanta

14.5.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaká je dnešní pozice projektanta slaboproudých systémů? Zkusme si to shrnout.

Proč ještě elektromobily neslouží jako podpůrná služba?

12.5.2018 | Jason Deign, Greentech Media, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Ve Velké Británii vyšla v únoru velká studie na téma využití elektromobilů jako podpůrné služby (vehicle to grid, V2G). Navzdory tomu může ještě dlouho trvat, než se z této technologie stane mainstream.

Elektrické autobusy začínají dělat vrásky ropnému průmyslu

26.4.2018 | Jeremy Hodges, Bloomberg, překlad: Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Každý den v letošním roce bude potřeba o 279 000 barelů ropy méně. Důvod? Čína rozšiřuje svou flotilu elektrických autobusů v rozsahu celé londýnské MHD každých pět týdnů.
diskuse: 1 příspěvek, 11.05.2018 23:40
RTC LED Troffer Eaton

Co je LED Troffer lighting?

16.4. 13:56   Troffer je obdélníkové svítidlo, které zapadá do modulární stropní mřížky. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.