logo TZB-info

Profesionální mikrovlnné měření přístrojem MOIST 350 B odhalí vlhkost i 80 cm pod povrchem

Datum: 21.12.2017 02:00  |  Organizace: DRYMAT.CZ, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Příčinou vlhkých zdí může být vzlínání vlhkosti, kdy se voda dostává do zdiva z podzákladí. Vysoušení v tomto případě nepomáhá a řešením je dodatečná izolace nebo přerušení vzlínání pomocí elektroosmózy.

Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou
Profesionální měření vlhkosti mikrovlnnou metodou

Vlhké zdivo s sebou kromě zdravotních rizik přináší i zvýšené náklady na vytápění, protože méně izoluje. Majitelé se tak často rozhodnou nemovitost zateplit, aby snížili náklady na provoz domu a doufají, že spolu s tím zmizí i projevy vlhkosti. Tím ale celou situaci mohou jen zkomplikovat a následné opravy se mohou nepříjemně prodražit.

Často se nám stává, že řešíme vlhkost ve starších domech, u kterých byl aplikován kontaktní zateplovací systém například v rámci programu Zelná úsporám. Po zateplení se vlhkost v interiéru ještě zvýšila. Problém přitom není v samotném zateplení, jak se lidé domnívají, ale v tom, že bylo aplikováno na příliš vlhké zdivo,” vysvětluje Martin Jeřábek, obchodní ředitel firmy Drymat, která se zabývá sanacemi – hydroizolacemi vlhkého zdiva.

Dům by se podle něho měl zateplovat pouze tehdy, pokud je v dobrém stavu. “Pokud je zdivo vlhké, nemá smysl jej izolovat a doufat, že problém zmizí. Část vody, která se odpařila vnější stranou zdi, nyní zůstává uzavřena uvnitř a ve zvýšené míře se projevuje v interiéru okamžitým zvýšením relativní vlhkosti vzduchu a někdy také plísní nebo mokrými mapami na omítce,” dodává Jeřábek.

Vzlínavá vlhkost je přitom často laikovi skryta a projeví se až po zateplení. “Spousta majitelů nemovitostí neřeší například vlhko ve sklepě a mají za to, že je to normální. Po uzavření pláště izolací ale vlhkost vyvzlíná výše do obytných místností, protože se tolik neodpařuje. Případně je ukryta hluboko pod povrchem zdi, a snižuje její izolační schopnost,” upozorňuje Jeřábek.

Pokud chce majitel nemovitosti provádět zateplení pláště budovy, měl by podle odborníků nejdříve nechat změřit vlhkost zdiva hloubkovým vlhkostním průzkumem. Profesionální technikou mikrovlnného měření lze odhalit vlhkost ve zdivu až do hloubky 80 cm.

Firma Drymat tuto službu nabízí zdarma a je možné jí objednat na tomto odkazu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Projektování slaboproudu III. – požární bezpečnost a ochrana před bleskem

19.3.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Obecně převládá stav, že toho, kdo nasazuje rozvody nebo zařízení, které nejsou požárně bezpečnostními, se právní předpisy o požární ochraně staveb netýkají. A to je velký omyl. Požární ochrana staveb se týká totiž obecně každého, kdo přijde se stavbou jakkoli do styku. Stejně tak bývá opomíjena ochrana před bleskem.

Bosch ConnectedWorld 2018 v Berlíně

9.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Berlín se ve dnech 21. až 22. února stal centrem prezentace možností, které přináší internet věcí a diskuzí o jejich využití.

Jak fungují palivové články?

22.2.2018 | Battery University, překlad: Petra Šrubařová
Palivový článek je elektrochemické zařízení, ve kterém sloučením vodíku s kyslíkem dochází ke vzniku elektřiny, tepla a vody.

Projektování slaboproudu II. – právní předpisy, technické normy a pohled živnostenského zákona

12.2.2018 | Ing. Tomáš Mikula
Jaké je postavení technických norem v soustavě právních předpisů? Jak je to se závazností technických norem? Je nutné normy dodržovat, jsou závazné? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Pokud ne, tak k čemu tedy jsou? A jak se projektování slaboproudu dotýká živnostenský zákon?

Redakční návštěva: Systémy automatického řízení osvětlení a vytápění

4.2. 09:05   Koukněte se na reportáž portálu TZB-info z realizace automatického řízení systémů osvětlení, větrání a audia od firmy HDL Automation v nově realizovaném spa v centru Prahy. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.