logo TZB-info


Je třeba jásat, když voda zlevní o 1 Kč?

Datum: 17.12.2017 1:37  |  Organizace: redakce podle webu Pravda o vodě  |  Zdroj: pravdaovode.cz

Cena vody se bude na Zlínsku od příštího roku mírně snižovat, přesto za ni lidé zaplatí nejvíc ze Zlínského kraje.

Komentář ke snížení cen vody z projektu Pravda o vodě:

V roce 2004 z Vodovodů a kanalizací Zlín (VaK Zlín) politici prodali, pronajali a bezúplatně vyvedli do společnosti Moravská vodárenská, která je součástí koncernu Veolia, vše co vydělává. Proces proběhl protiprávně, akcionáři z řad měst a obcí byli podvedeni, někteří k tomu byli dokonce finančně motivováni (město Zlín cca 30 mil.). Toto potvrdil pravomocně Vrchní soud v Olomouci koncem roku 2016.

Cena vodného a stočného od té doby letěla nahoru a zanedlouho byla daleko nejvyšší v celém kraji a málem v celé republice. V roce 2010 přišel první rozsudek, že jde o protiprávní tunel. Vedení vodárny Zlín se proti rozsudku odvolalo, ale po dohodě s největším akcionářem vodáren, městem Zlín, které za tunel i drahou vodu nese největší odpovědnost, další růst cenu vody raději začalo brzdit, protože to byla politická sebevražda.

V roce 2017 nabyl právní moci rozsudek, který potvrzuje, že Veolie má vodu v rukou díky protiprávnímu komplotu, na kterém se podílelo mimo jiné město Zlín a vedení Vaku Zlín.

Cena vody na Zlínsku zlevní o jednu korunu

""Fantastický” pokles ceny ovšem přišel až poté, co jsem spolu s Otrokovicemi a Fryštákem po 13 letech u soudu dokázal, že Veolie prodává vodu na Zlínsku díky protiprávnímu komplotu, do kterého bylo zapojeno město Zlín vedení Vaku Zlín, což potvrdil pravomocně soud. Sleva o 1 korunu to je úspěch jen pro cizince, ne pro občany," říká na webu Pravda o vodě Radek Novotný a pokračuje:
"Pokud víte, že od roku 2004 do roku 2017, kdy je voda v rukou Veolie, vzrostla cena vody z 39,5 v roce 2004, na 86,71 v roce 2017, tj. o 47 Kč, nepochybujete, že sleva o 1 Kč je populismus. Že se pokouší udělat z lidí hlupáky. Spoléhají na to, že lidé nemají informace. Město se snaží zamaskovat zvrhlost, kterou na lidech léta páchá. Vždyť aby se cena vody na Zlínsku dostala na úroveň ceny vody v sousední Kroměříži, museli primátor Zlína Adámek (STAN) a šéf Vaku Zlín Březík udržet na uzdě Veolii a 11 let musí cena vody klesat o jednu korunu."


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

GDPR pro projektanty a techniky a novinky ve zdravotní technice 2018

14.3.2018 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Seminář, který pořádá STP od r. 2002, je letos v trochu jiné podobě. Kromě tradičních novinek pro návrh a provoz vnitřních vodovodů a kanalizace bude čas věnován i příkladům, jak se připravit na novou legislativu ochrany osobních údajů, která bude platit od května 2018.

PVK připomínají: zabezpečte vodoměry proti mrazu

27.2. 2:13   Pokud totiž dojde k poškození vodoměru vinou špatné ochrany, tak si klient náklady na jeho výměnu hradí sám. „Výměna toho nejběžnějšího vodoměru stojí přes dva tisíce korun. více >>> (Pražské vodovody a kanalizace, a. s.)
Mobilní soběstačný dům Jasněnka

Soběstačné mobilní domky – fikce nebo realita?

25.2.2018 | Markéta Gregarová
3 mobilní domy, ojedinělý projekt architekta Kožnara, jsou energeticky soběstačné. Při využití dešťové vody se objevily problémy s velikostí střechy, umístěním nádrže, ale i českou legislativou. Na téma využití dešťové vody, dotace a ceny vody vás zveme i na Aquatherm 1. 3. 2018.
Značka Kvalita Garantována CTI ČR pro trubky FV plast

Značka Kvalita Garantována CTI ČR pro FV plast bude předána na Aquathermu

24.2. 0:10   Cechu topenářů a instalatérů České republiky, autorizované společenstvo udělí společnosti FV-Plast, a.s. značku Kvalita Garantována CTI ČR, za produkty - Trubky PP-RCT HOT S3,2, SDR 7,4. více >>>

Stoky pod Prahou procházejí pravidelnou kontrolou

22.2.2018 | Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v loňském roce v rámci preventivního průzkumu prohlédli 152 kilometrů kanalizace. Zároveň zrevidovali 1 980 vstupních šachet a objektů na stokové síti. Co do kanalizace nepatří?
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.