Dlouhodobě stabilní maximalizace solárních výnosů na šikmých i plochých střechách
Tenkovrstvé moduly Schüco MPE ze série Blackline Laminate (BL), založené na technologii mikromorfního křemíku přinášejí nižší spotřebu surovin a ochranu životního prostředí.
Reklama
Za uplynulých pět desetiletí se vývoj fotovoltaických článků (vznik prvního použitelného se datuje do padesátých let minulého století) posunul obrovským tempem kupředu. Zdokonalovány jsou technologie, které jsou odolnější, přizpůsobivější a výkonnější, i montážní systémy, umožňující svobodnější instalaci. Přehlídku aktuálních moderních technologií bezesporu najdete v sortimentu firmy Schüco, předního světového výrobce solárních systémů a profilů pro opláštění budov. Příkladem jsou tenkovrstvé moduly Schüco MPE ze série Blackline Laminate (BL), založené na technologii mikromorfního křemíku. Mikrokrystalická tenkovrstvá technologie u panelů přináší optimalizaci výnosových výkonů za zvýšených provozních teplot, působení difúzního světla i za ne zcela ideální orientace. V kombinaci s inovovaným montážním systémem Schüco MSE 100 východ/západ je lze bez problému instalovat také na konstrukce plochých střech.
Nižší spotřeba surovin a ochrana životního prostředí
Výroba tenkovrstvých modulů přináší kromě jejich vyšších a dlouhodobě stabilnějších výnosů také úspory ve spotřebě surovin, vrstva křemíku je výrazně tenčí než u konvenčních krystalických modulů. Moduly jsou zároveň nezávislé na pevném podkladu (sklu nebo hliníku), což vede ke snížení jejich hmotnosti a k potenciálu vyrábět větší rozměry, navíc neobsahují těžké kovy. Možnosti se otevírají i v oblasti designu, povrch je čistý, homogenní s možností úprav (například aplikace loga) pomocí laseru.