logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

www.liapor.cz
logo Liapor

Liapor - zdicí program, montované domy, liapor beton, keramzitLehké keramické kamenivo Liapor (keramzit)

Lehké keramické kamenivo Liapor (známé také jako keramzit) se vyznačuje granulovanou formou s téměř kulovitými zrny s vnitřní stejnoměrnou pórovitou nekapilární strukturou a uzavřeným slinutým povrchem.
Tato granulovaná forma umožňuje jeho aplikaci v mnoha oblastech stavebnictví, ale i v řadě dalších oborů, které využívají jeho hlavních výhod jako je pevnost, malá nasákavost, stálost, zdravotní nezávadnost, velmi nízká objemová hmotnost a vynikající tepelně izolační schopnosti.

Pro jednotlivé aplikace nabízí společnost Lias Vintířov různé druhy lehkého keramického kameniva:

Liapor
Keramické kamenivo Liapor ve frakcích 1-4 mm/500 kg.m-3, 4-8 mm/350 kg.m-3 a 8-16 mm/275 kg.m-3 je určené především pro stavební aplikace: vyrovnávací podsypy plovoucích podlah, izolační zásypy střech, zásypy stropů, geotechnické aplikace, zásypy energovodů apod.

Liaflor
Keramické kamenivo Liaflor je určeno pro zahradní a dekorační účely. Čistý Liaflor lze použít také pro hydroponický způsob pěstění.

Ekogrit
Ekogrit je inertní posypový materiál bez chemických příměsí určený pro zimní údržbu komunikací. Je naprosto zdravotně nezávadný - bezpečný pro lidi, zvířata i zeleň. Je ideální k ošetření komunikací historických center, v blízkostech zdrojů pitné vody, parcích, u rodinných domů apod. Je účinný i při teplotách -15°C a až 3,5x vydatnější než jiné inertní posypy. Více na www.zimniposyp.cz.

Sortiment kameniva Liapor zakoupíte on-line na obchod.liapor.cz
Zdivo Liapor

Společnost Lias Vintířov nabízí komplexní sortiment zdiva Liapor z lehkého keramického betonu. V nabídce najdete tvarovky pro obvodové a nosné stěny, příčky, překlady, pohledové zdivo atd.

Zdivo Liapor má přirozeně dobré tepelně i zvukově izolační vlastnosti. Pro dosažení ještě lepších hodnot vzduchové neprůzvučnosti a součinitele prostupu tepla však vyvinula společnost řadu kalibrovaného a akustického zdiva:

Kalibrované (broušené) zdivo
Kalibrované tvarovky Liapor mají vodorovné ložné spáry zbroušené do roviny na speciální brousící lince. To umožňuje vyzdívání na tenkou zdicí maltu (lepidlo) o tloušťce 2 mm. Předpokladem pro vyzdívání na tenké maltové lože jsou dokonale přesné zdicí prvky. K již dokonale přesným svislým plochám, vznikajícím při vlastní výrobě prvku, získáme zbroušením dokonale rovnoběžné vodorovné plochy ložné spáry, s rovinnou přesností 0,2 mm.

Akustické zdivo Liapor
Součástí sortimentu zdiva jsou také akustické tvarovky Liapor pro nosné zdi a příčky. Akustické tvarovky Liapor M 240 PLUS pro nosné stěny dosahují dle testů státní zkušebny TZÚS v Teplicích zvukové neprůzvučnosti Rw = 58 dB, což při tloušťce 240 mm představuje absolutní špičku na trhu. Skvělých výsledků dosahují ale také ostatní akustické tvarovky.
www
Prefabrikovaná schodiště, stropy, balkony LiaStrop

Lias Vintířov nabízí také prefabrikovaná typová i atypická schodiště vyrobená na míru, prefabrikované stropy a balkony z lehkého keramického betonu. Všechny prefabrikované výrobky lze vyrobit na míru dle zadání zákazníka. Hlavními výhodami prefabrikátů LiaStrop jsou široká variabilita provedení i konstrukcí, vysoká nosnost a dlouhá životnost..

Betonová schodiště
Prefabrikovaná schodiště z lehkého LiaporBetonu nabízí širokou variabilitu provedení i konstrukcí, vysokou nosnost a dlouhou životnost. Lze je vyrobit ve standardních i atypických variantách. Jejich montáž na stavbě je rychlá a bezproblémová. Na rozdíl od schodišť z jiných materiálů je lze využívat již ve fázi hrubé stavby a pro jejich povrchovou úpravu lze zvolit téměř jakýkoliv materiál (dřevo, lamino, vinyl, keramickou dlažbu apod.).

Betonové stropy
Stropy LiaStrop jsou vhodné pro stavby rodinných i bytových domů. Vyrábí se ve 2 variantách: betonové stropy na míru z prefabrikovaných železobetonových polostropních desek nebo z panelů z lehkého keramického betonu. Obě varianty se vyrábí z lehkého keramického betonu, díky němuž mají optimální statické, protipožární, akustické a tepelně izolační vlastnosti. Poznejte i další výhody...

Betonové balkony
Prefabrikované balkónové dílce vyrábíme na míru z lehkého keramického betonu a obvykle bývají součástí dodávky prefabrikovaného stropu. Součástí dodávek balkónů je i návrh technického řešení a vyřešení otázky tepelného mostu.

Více o prefabrikovaných výrobcích LiaStrop najdete na webu www.liastrop.czBetonová dlažba a prvky zahradní architektury LiaStone

Dlouhá tradice a vysoká kvalita řadí zahradní architekturu a betonové dlažby LiaStone mezi prémiové výrobky na českém trhu.

Betonová dlažby LiaStone doplněná obrubníky nabízí řešení pro každou zahradu i veřejné prostranství. Betonová zámková, zatravňovací, nebo velkoformátová dlažba představuje moderní způsob řešení zpevněných ploch jako terasy a pergoly, cestičky, parkovací místa či plochy v okolí bazénů.

• Systém LiaStone nabízí dále sortiment svahovek z lehkého keramického kameniva Liapor určených k formování terénu. V souladu s přírodou s nimi lze vytvořit malebná zákoutí s příjemnou atmosférou.

• Nabídku LiaStone doplňují plotové prvky a další betonové dílce (betonové úhelníky, silniční panely, ztracené bednění a betonové bloky), které lze využít při dopravních stavbách, pro stavbu opěrných zdí, plotů, podezdívek a podobně. On-line katalog betonových výrobků LiaStone a další informace o sortimentu najdete na www.liastone.cz.

Montované domy "Dům jedním tahem"

Dům jedním tahem představuje unikátní spojení přírodního keramického stavebního materiálu (velkoplošných dílců z keramického LiaporBetonu) a promyšleného stavebnicového systému. V Domě jedním tahem můžete bydlet již za 6 měsíců! Rychlost výstavby však není zdaleka jedinou výhodou:

Výhody materiálu
 • nízké energetické náklady
 • optimální tepelná izolace
 • optimální zvuková izolace
 • ekologické a zdravé bydlení
 • výborné mikroklima
 • při minimální zastavěné ploše maximální užitná plocha (až o 11 m² větší než v cihlovém domě o stejné zastavěné ploše)

Výhody stavebnicového systému
 • unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců z keramického LiaporBetonu
 • hrubá stavba do 4 dnů, dům k dokončení do 2 měsíců, dům na klíč do 6 měsíců
 • minimum mokrých procesů = minimální riziko poruch (prasklin)

Výhody spolupráce
 • výběr z 25 moderních typových domů (nízkoenergetické a pasivní)
 • možnost individuálních změn v projektu
 • zprostředkování finančních služeb (úvěry, hypotéky)
 • možnost navštívit výrobu, domy ve výstavbě i již obydlené domy
 • poradenství a konzultace zdarma
 • nepřeplatíte ani korunu nad smluvenou cenu – žádné neodsouhlasené dodatečné náklady
 • předání stavby v termínu - žádná zpoždění!
 • výhodná nabídka doplňkového sortimentu (zahradní architektura apod.)

V katalogu si můžete vybrat z 25 domů různých typů. Jsou v něm obsaženy malé i střední přízemní domky - bungalovy, střední i velké patrové domy, dvojdomky a řadové domy. Na vaše přání lze projekty domů upravit tak, aby vám co nejvíce vyhovovaly.

Dům jedním tahem si můžete nechat postavit do fáze hrubé stavby či domu k dokončení a zbytek výstavby řešit svépomocí nebo si nechat dodat dům na klíč.

Více informací najdete na webu www.dumjednimtahem.cz.Suchá směs Liapor Mix pro snadnou přípravu lehkého betonu

Liapor Mix je suchá směs pro snadno přípravu lehkého betonu přímo na stavbě. Lehký beton Liapor Mix má na rozdíl od běžného betonu skvělé tepelně izolační vlastnosti a nízkou objemovou hmotnost. Na stavbě ho lze využít při celé řadě činností:
 • rekonstrukce podlah bez dilatačních spár
 • realizace podlah s podlahovým vytápěním
 • ochrana inženýrských sítí
 • rekonstrukce keramických a klenbových stropů
 • izolační vrstvy
 • lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy
 • betonáž nastavitelných desek

Hlavní přednosti Liapor Mixu:
 • tepelně izolační materiál
 • součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1K-1
 • nízká objemová hmotnost - pouze 600 kg/m³
 • deklarovaná pevnost zásypu - v tlaku 2 Mpa
 • nehořlavý a žáruvzdorný materiál - stupeň hořlavosti A1
 • ekologicky nezávadný
 • anorganický, čistě přírodní keramický materiál
 • rychleschnoucí - po 7 dnech je zbytková vlhkost 5centimetrové vrstvy méně než 7 %

Liapor Mix zakoupíte on-line v e-shopu Liapor, nebo rozsáhlé prodejní síti stavebnin DEK.


Editovat prezentaci výrobků
 
 


ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.