logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Kingspan®, divize Izolací

www.kingspan.com
logo Kingspan Izolace

Kingspan Izolace - izolace, pevné izolační desky a izolační materiál

Izolace plochých a šikmých střech

Střešní izolace

Střešní izolace

Střešní izolace od společnosti Kingspan Izolace představuje nejlepší a nejjednodušší řešení, je vhodné pro šikmé i ploché střechy, do novostaveb a renovací. Střešní izolační desky Kooltherm®, Therma™ a OPTIM-R® mají výborné izolační vlastnosti. Kromě toho mají izolační desky dlouhou životnost a lze je jednoduše položit. Všechny naše izolace jsou šetrné k životnímu prostředí. Jedná se o vynikající způsob izolace střech.

Izolace plochých střech
Pro ploché střechy naše společnost vyvinula dokonalé řešení v podobě izolačních desek na bázi PIR. Jedná se produtky řady Therma™, konkrétně Therma™ TR26 a Therma™ TR27. Tyto izolační desky mají velice dobré protipožární vlastnosti potvrezné atestací FM Global. S deskami Kingspan Therma™ dosáhnete nejenom vysokého stupně izolace, ale zvýšíte rovněž požární bezpečnost vaší budovy.

FM schváleno v souladu s “FM 4470 pro použití v nehořlavých konstrukcích střešního pláště 1. třídy“ - jednovrstvé od 40 do 160 mm, nebo vícevrstvé až do 280 mm. Pro více detailů prosím navštivte www.roofnav.com nebo kontaktujte naše technické oddělení.

Izolace šikmé a mírně zešikmené střechy
K největšímu úniku energie dochází střechou. Izolačními deskami Kooltherm® a PIR od společnosti Kingspan Insulation můžete jednoduše vaši šikmou (mírně zešikmenou) střechu izolovat. Desky jsou vhodné na vnitřní i venkovní stranu. Postarají se nejenom o příjemné prostředí uvnitř budovy, ale zároveň vám ušetří spotřebu energie.

Položení střešní izolace
Při izolaci střechy je důležité, aby byla pokládka izolačních desek z venkovní nebo vnitřní strany co nejjednodušší. Střešní izolační desky od společnosti Kingspan Izolace jsou lehčí než například minerální vlna. Pro porovnání: naše desky Therma™ váží pouze 32 kg/m³, zatímco minerální vlna váží 150 kg/m³. Ušetříte také na přepravních nákladech, neboť k dosažení stejné izolační hodnoty RC potřebujete méně izolačního materiálu.

www


Použití Therma™ TR26 FM na zateplení plochých střech

Therma™ TR26 Tepelná izolace lehkých plochých střech

Termoizolační desky Therma™ TR26  jsme vyvinuli tak, aby měly parametry ideálního tepelného izolantu. Při projektování je využijete při izolaci mechanicky kotvených skladeb plochých střech. U architektů jsou oblíbené například pro střechy s nosným systémem z ocelových nebo železobetonových nosníků a roznášecích systémů střešního pláště z trapézového plechu. Desky Therma™ TR26 jsme z obou stran opatřili kompozitní fólií s hliníkovou vložkou, která zaručuje dokonalou mechanickou ochranu a zabraňuje prostupu vodních par do PIR jádra desky.

FM schváleno v souladu s “FM 4470 pro použití v nehořlavých konstrukcích střešního pláště 1. třídy“ - jednovrstvé od 40 do 160 mm, nebo vícevrstvé až do 280 mm. Pro více detailů prosím navštivte www.roofnav.com nebo kontaktujte naše technické oddělení.

www


Použití izolace Therma™ TR27 FM

Therma™ TR27 Tepelná izolace těžkých plochých střech

Termoizolační desky Therma™ TR27 na bázi PIR pěny jsme primárně vyvinuli jako ideální tepelný izolant pro aplikaci do těžkých skladeb plochých střech. Vhodné jsou například do střech se systémem železobetonových nosníků a roznášecím systémem střešního pláště z železobetonových panelů nebo do kompletních monolitických železobetonových konstrukcí.

FM schváleno v souladu s “FM 4470 pro použití v nehořlavých konstrukcích střešního pláště 1. třídy“ - jednovrstvé od 40 do 160 mm, nebo vícevrstvé až do 280 mm. Pro více detailů prosím navštivte www.roofnav.com nebo kontaktujte naše technické oddělení.

www


Kooltherm® K12 Tepelná izolace rámových konstrukcí

Kooltherm® K12 Tepelná izolace rámových konstrukcí

Prémiové rámové desky naší výroby využijete pro svůj projekt zejména do dřevěných a ocelových rámů jako nosných i doplňkových stavebních konstrukcí. Tyto inovativní desky jsme vyvinuli na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideální tepelný izolant. Desky jsme z obou stran opatřili speciální kompozitní fólií s hliníkovou vložkou, která zajišťuje nejen perfektní ochranu proti prostupu vodních par, ale zvyšuje i odolnost desky proti agresorům. Rámové desky naší výroby jsou proto odolné vůči plísním, houbám i hlodavcům. Tepelnou izolaci rámových konstrukcí aplikujte vložením do rámu a fixací v něm, například pomocí lišt, příponek nebo dalších vhodných upevňovacích prostředků. Požární odolnost konstrukce šikmé střechy REI 30, R 45.

www

Izolace fasád deskami Kooltherm®

Kooltherm® K5 Kontaktní fasádní deska

Kooltherm® K5 Kontaktní fasádní deska

Při izolaci fasád si u společnosti Kingspan, divize Izolace můžete vybrat z mnoha druhů materiálů s různou možností použití. Plánujete izolaci zvenčí nebo jste se rozhodli pro izolaci zevnitř či izolaci zavěšené fasády? S izolačními deskami Kooltherm® je možné vše.

Kontaktní fasády ETICS
Speciálně pro systémové fasády ETICS vyvinula společnost Kingspan inovativní produkt Kingspan Kooltherm® K5 Kontaktní fasádní deska, který svými mechanicko-fyzikálními parametry dalece předčí konkurenci. Dalším produktem naší výroby, který je určen pro zateplení fasády, je vakuová izolace Kingspan OPTIM-R®. Jedná se o zcela novou technologii, která dokonale splní požadavky na efektní řešení náročných detailů a umožní realizaci podle nejnáročnějších architektonických požadavků.

Kontaktní fasádní desky z naší produktové řady Kingspan Kooltherm® jsme vyrobili na bázi tvrzené fenolické pěny, primárně vyvinuté jako ideální tepelný izolant. Fenolická pěna je vhodná pro aplikaci do kontaktních fasádních systémů ETICS ale využijete i pro izolaci provětrávaných fasád s aplikací pojistné folie. Ve svém projektu desky využijete i pro detailní úpravy parapetů, ostění a nadpraží okenních a dveřních otvorů v obvodových stěnových konstrukcích.

www

Izolace pro vnitřní zateplení

Kooltherm® K17 Interiérová deska

Kooltherm® K17 Interiérová deska

Naše interiérové desky využijete jako optimální řešení v případě, kdy potřebujete provést co nejlepší tepelnou izolaci z interiéru. Zároveň jimi zajistíte co nejmenší úbytek využitelného prostoru a jednoduchost dokončovacích prací. Inovativní prémiové termoizolační desky jsme vyvinuli na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideálním tepelným izolantem pro vnitřní aplikaci na obvodové zdivo či strop.

Kingspan Kooltherm® K17 Interiérová deska je izolační deska na bázi tvrzené fenolické pěny, která je opatřena na jedné straně povrchovou úpravou na bázi skleněné tkaniny a na druhé straně uzavřenou izolační hliníkovou fólií, na níž je sádrokartonová deska o tloušťce 12 mm.
Pomocí vnitřní izolace Kooltherm® K17 Interiérová deska můžete zevnitř izolovat zdi i střechu. Izolační desky se díky snadné pokládce mimořádně hodí pro rekonstrukce.

Výčet výhod desek Kooltherm® K17 Interiérová deska

  • Součinitel tepelné vodivosti lambda 0,020 W/(m•K)
  • Nejmenší ztráty obytného prostoru
  • Ideální při rekonstrukci budov
  • Izolační deska s nejnižší tloušťkou
  • Jednoduchá pokládka. Produkt dodáván s izolační fólií a sádrokartonovými deskami o tloušťce 12 mm
www

Izolace podlah deskami Kooltherm®

Kingspan Kooltherm® K3 Podlahová deska

Izolace podlah

Vyřešte efektivně rozdílnou výšku podlah dvou sousedících místností, optimalizaci účinnosti podlahového vytápění či problém s dodržením podchozí výšky místnosti. Použijte produkt Kingspan Kooltherm® K3 Podlahová deska či produkt naší nejvyšší třídy, vakuovou izolaci Kingspan OPTIM-R®, a to vše při splnění nejpřísnějších požadavků na tepelnou izolaci skladby podlahy.

Při izolaci podlah se často setkáváme s nedostatkem prostoru. Velkou výhodou podlahových izolačních desek Kooltherm® je jejich malá tloušťka a přitom vysoká izolační schopnost. Desky Kooltherm® se součinitelem tepelné vodivosti lambda 0,020 W/(m•K) mají nejlepší izolační hodnotu na trhu. Velkou výhodou pevné izolační desky je zajištění oběhu vzduchu. Předejdete tak problémům s vlhkostí.

Izolace dřevěných podlah
Při izolaci dřevěných podlah doporučujeme použít desku Kingspan Kooltherm® K12 Rámová deska. Tyto podlahové izolační desky jsou mimořádně vhodné k izolaci dřevěných podlah, neboť jimi může prostupovat vlhkost a proto je lze výborně použít v kombinaci se dřevem. Kromě toho předcházejí problémům s vlhkostí v podsklepení.

www


Izolace Kooltherm® K3

Kooltherm® K3 Podlahová deska

Inovativní prémiové izolační desky jsme primárně vyvinuli jako ideální tepelný izolant pro aplikaci do podlah. Jsou na bázi tvrzené fenolické pěny a umožňují vám efektivně využít i v dalších sendvičových kontaktních stavebních konstrukcích, které vyžadují dokonalý tepelný izolant. Desky jsou vhodné pro řešení detailů i pro podlahové topení.

Desku jsme z obou stran opatřili textilií na bázi skla, která zaručí dokonale pevné spojení s okolními stavebními materiály a vysokou ochranu vlastního povrchu.

www

Izolační systém nové generace

Izolace OPTIM-R®

OPTIM-R® Vakuová izolace

Panel OPTIM-R® tvoří křemičité jádro s obsahem ztužujících vláken. Tímto jádrem jsme udali panelu požadovaný tvar i mechanickou odolnost. Obal tvoří několik vrstev kompozitní fólie s hliníkovou vložkou. V jádru jsme po aplikaci fólie speciálními výrobními postupy vytvořili vakuum.

Kingspan OPTIM-R® panel na bázi vakuové izolace (Vacuum Insulation Panel neboli VIP) disponuje třikrát lepší tepelně-izolační schopností, než jakou vám poskytnou běžně dostupné prémiové izolanty. Má dokonce pětkrát lepší tepelně-izolační schopnosti než běžné izolační materiály. Pro vás to znamená radikální změnu v možnostech řešení zateplení budov.

OPTIM-R® Vakuovou izolaci lze využít pro izolaci fasád, plochých střech i jako izolaci podlah.

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 © Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.