logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

GIACOMINI CZECH, s.r.o.

www.giacomini.cz
logo GIACOMINI

GIACOMINI - mosazné armatury a sálavé systémy vytápění a chlazení

Giacoklima - kompletní systém pro podlahové vytápění
Kompletní systém vytápění a chlazení

Giacoklima - kompletní systém pro podlahové vytápění a chlazení

Společnost GIACOMINI S.p.A. vyvinula vlastní velkoplošný sálavý topný systém pod značkou giacoklima®. Podlahové vytápění giacoklima® umožňuje přizpůsobit použitý systém různým požadavkům stavby. Pro vytvoření topného registru lze použít systémové desky různé síly (30 až 50 mm), pro rozteče trubek násobky 50 mm. Desky jsou vždy opatřené parotěsnou folií, kterou vyžaduje norma ČSN EN 1264.

V nabídce jsou i systémové desky, které jsou schopny řešit požadavky na kročejový útlum. Dále lze pokládat trubky pomocí instalačních lišt, případně uchytit trubky k rovné izolaci pomocí sponek.

Systém umožňuje použití trubek různých dimenzí (do systémových desek od průměru 16 mm do 18 mm, do instalačních lišt průměry 12mm až 22mm případně 25mm).

Samostatnou kapitolu tvoří suchý systém, který použijeme tam, kde nelze z různých důvodů použít systém klasický. I suchý systém umožňuje různé varianty řešení.

Dále nabízíme systém SPIDER R979S určený pro rekonstrukce, kde požadovaná stavební výška je již od 25 mm při použití speciální samonivelační stěrky Keratech Eco R30.

Systém též zahrnuje kvalitní mosazné rozdělovače. V nabídce je buď směšovací rozdělovač nebo rozdělovač bez směšování.

www


Termostatická hlavice kapalinová R468H

Termostatické ventily, termostatické hlavice, regulační šroubení, armatury

Teplotu v jednotlivých místnostech lze jednoduše regulovat použitím pokojového termostatu v dané místnosti ve spojení s ovládáním termostatického ventilu v rozdělovači pomocí termoelektrické hlavy (R478, R473).

Pro jednoduché elektrické propojení pokojových termostatů s termoelektrickými hlavami slouží propojovací modul (PM100). Výhodou je též možnost vytápět se zohledněním venkovní teploty - ekvitermní regulace.

Regulovat lze též jednotlivá tělesa pomocí termostatických a termoelektrických hlavic, která nahradily dříve běžné "kolečko otevřít - zavřít" či regulačního šroubení a ventilů. V nabídce jsou též jedno a dvoutrubkové armatury.

www


Rozdělovače

Rozdělovače

Rozdělovače jsou určené k rozvodům otopné vody (podlahové vytápění, rozvody k tělesům). Rozdělovače značky GIACOMINI jsou vyrobeny z mosazi pro 2 až 12 okruhů.

Dodáváme je buď jako pevné, vyrobené z tažené tyče s daným počtem vývodů nebo je lze vyskládat z modulů (segmentový stavebnicový rozdělovač s bajonetovým napojením).

Optimálním řešením je vždy systém, který dodává rozdělovači vodu o požadované teplotě pro podlahové vytápění. V tomto případě je vhodné použít sestavu rozdělovač - sběrač (R553D, R553F nebo obdobné sestavy složené z modulových rozdělovačů R53).

V případě systému kombinovaného (navrženy jak tělesa na vysokou teplotu tak podlahové topení) je možné instalovat směšovací rozdělovač (R557, R557R), který je schopen upravit teplotu vody dle požadavků podlahového topení (regulace na konstantní teplotu).

www


Trubka PE-X pro topné systémy a podlahové vytápění R996

Trubky pro rozvody topné vody a pro podlahové vytápění

Pro montáž podlahového vytápění GIACOMINI se nejčastěji používají trubky o rozměrech 16x2, 17x2, 18x2 a 20x2. Je možno volit mezi třemi typy trubek. Nejpoužívanější je trubka ze síťovaného polyetylénu - PE-Xb, další variantou je použití trubek PEX-AL-PEX s hliníkovou vrstvou.

V neposlední řadě se používá trubka polybutylenová, která má nejlepší vlastnosti jak z hlediska dlouhodobé životnosti, tak z hlediska montáže (je "měkká" a snadno ohebná i při nižších teplotách). Všechny trubky jsou opatřeny kyslíkovou bariérou.

www


Kulový kohout plnoprůtokový s ovládací páčkou, niklovaný R910

Kulové kohouty

Firma GIACOMINI CZECH s.r.o. nabízí řady kulových kohoutů s atestací jak pro pitnou vodu, tak pro topné plyny. Všechny kulové kohouty mají hygienický atest na pitnou vodu. Vlastní tělo je sešroubováno, dotaženo přesným momentem a slepeno.

Významným prvkem je způsob uložení dříku. U kohoutů značky GIACOMINI je dřík montován zevnitř a je tak zajištěn proti neodborné manipulaci. Je těsněný dvěma O-kroužky. Bez rozebrání kulového kohoutu nelze dřík žádným způsobem vyjmout, a tím narušit těsnost systému. Těleso ventilu je z mosazi MS 58 potažené niklem nebo niklem a chromem.

Koule je diamantově vybroušena, poniklovaná a pochromovaná. Těsnění koule je profilové z PTFE. Kulových kohoutů značky GIACOMINI je celá řada. Jsou určené jako uzavírací armatura do systémů rozvodů vody a plynů, k vodoměrům, čerpadlům nebo pro topné plyny.

Kulové kohouty řad R910 a R950 jsou osazeny koulí DADO, která snižuje třecí síly při otevírání a zavírání. Tyto řady jsou plnoprůtokové. Základní řada kulových kohoutů je R250D má průtok redukovaný. Všechny kulové kohouty značky GIACOMINI jsou certifikovány pro pitnou vodu.

www


Univerzální kotlové soustavy

Univerzální kotlové sestavy jsou složeny z předmontovaných rozdělovačů, na které se napojuje vybrané příslušenství, vhodné pro různé typy rozvodu tepla.

Sestavy značky GIACOMINI spojují v jednom výrobku automatický směšovací systém, elektronické oběhové čerpadlo a další armatury (ventil, regulační šroubení, automatické odvzdušnění, atd.), které jsou nutné pro instalace topných centrál pro regulaci topné (chladící) vody pro vytápění (chlazení). Tímto způsobem se připojení stává mnohem jednodušší a zároveň zajišťuje vysokou kvalitu.

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 © Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.