logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

ELVL s. r. o.

www.elvl.cz
logo ELVL

ELVL - otopná tělesa a elektrické radiátory BITHERM

Nástěnné a podlahové radiátory

Nástěnné a podlahové radiátory

Konstrukční filozofie radiátorů vychází z originálního řešení BITHERM Logic, které umožňuje nabídnout teplovodní i elektrické radiátory v provedení nástěnném, s upevněním na podlahu do prostoru, zapuštěním do podlahy nebo do stěny. Radiátory BITHERM jsou vyráběné ze speciálních hliníkových lamel různě profilovaných, vytvářejících v sestavě mnohonásobné konvekční průduchy a čelní výhřevné plochy umožňující tvorbu kreativního dekoru. Sestavou lamel prostupuje maloobsahová měděná teplosměnná trubková soustava v paralelním nebo sériovém zapojení. Pro připojení na otopnou soustavu jsou radiátory vybavené ½“ hrdly s vnitřním závitem.

Radiátory BITHERM nové generace se na první pohled vyznačují novou a nestandardní geometrií otopné plochy zářiče W3Q, která téměř ztrojnásobuje hustotu sálavého toku směrovaného s největší intenzitou do vytápěného prostoru. Podlahové radiátory na rozdíl od podlahových konvektorů vytváří sálavou tepelnou clonu před okny a zabrání tak chladnému sálání skla a chladným sestupným proudům po skle. Radiátory se zářičem W3Q zvyšují střední radiační teplotu vnitřních ploch místnosti, což má příznivý vliv na snížení nákladů na vytápění.

www


Koupelnové radiátory

Koupelnové radiátory

Firma ELVL vyrábí převážně elektrické koupelnové radiátory, které se používají k vytápění místností a zároveň k ukládání a sušení vlhkých osušek nebo ručníků. Radiátory jsou ocelové konstrukce s povrchovou úpravou chrom nebo v práškových barvách RAL. V nabídce jsou také radiátory vyrobené z nerez oceli s kartáčovanou povrchovou úpravou nebo v lesku. Náplň je nemrznoucí kapalina, která se plní do radiátoru za přesně stanovených podmínek pro zajištění bezpečné a spolehlivé funkce. Za tímto účelem jsou radiátory vybavené vnitřním kompenzátorem tlaku, který umožňuje sdílet teplo celým povrchem a předcházet tím nežádoucímu ochlazování a korozi.

Elektrickou topnou část radiátoru tvoří elektrické topné těleso o příslušném příkonu odpovídajícímu rozměru radiátoru a tepelnému výkonu. K elektrické síti se připojují pohyblivým přívodem se síťovou vidlicí a spínačem nebo vidlicí s regulátorem prostorové teploty a programem sušení. Také lze zvolit radiátor s integrovaným regulátorem přímo na tělese radiátoru .

www


Sušáky ručníků

Sušáky ručníků

Elektrické koupelnové sušáky ručníků vyrábí firma ELVL v několika provedeních, která nabízí užitné a praktické vlastnosti v designovém zpracování tvarů kovových materiálů. Sušáky meandrového tvaru S60K jsou nástěnného provedení s možností natočení do optimální polohy pro ukládání a sušení ručníků. Pevnou linii sušících ramen pak představuje sušák Liner, který umožňuje stavebnicovou sestavu několika sušáků nad sebou pro vícečlennou rodinu. Volně stojící elektricky vyhřívaný věšák HOT TREE vyšel z předního designérského studia Jiřího Pelcla. Věšák zaujme dokonalým zpracováním detailu a překvapí užitnými vlastnostmi, které využijeme v koupelně, ale i v zádveří nebo vstupní hale.

www


Vysoušeče obuvi

Vysoušeče obuvi

Vysoušeče obuvi vyráběné firmou ELVL jsou konstrukčně řešeny v elektrickém provedení s připojením do síťové zásuvky nebo teplovodním provedení, u kterého je zdrojem tepla soustava ústředního vytápění. Jsou ocelové konstrukce a umisťují se na podlahu do zádveří bytu nebo jsou vybaveny úchyty pro instalaci na stěnu. Na vyhřívaná ramena se volně ukládá vlhká obuv, která je prohřívaná teplem vyzařovaným z nosných ramen. Vysoká obuv se v horizontální poloze navléká na jednotlivá ramena tak, aby ohřátý vzduch mohl proudit vnitřním prostorem boty až do její špičky. Vysoušeče obuvi jsou provozovány s nízkoteplotním sdílením tepla z povrchu ramen, které pozvolna prohřívá a vysušuje obuv a zároveň tím prodlužuje její životnost.

www


Elektrická tělesa do radiátorů a regulátory teploty

Elektrická tělesa do radiátorů a regulátory teploty

Ke kompletaci elektrických koupelnových radiátorů a sušáků ručníků vyrábíme a dodáváme na trh elektrická topná tělesa s regulací prostorové teploty a programem sušení. Elektrická tělesa jsou vyrobena z nerezové oceli a pro upevnění do radiátoru slouží montážní pouzdro s ½“ závitem. Tělesa se používají v samostatných elektrických koupelnových radiátorech pro různé rozměry a výkony. U koupelnových radiátorů zapojených v soustavě ústředního vytápění se elektrická topná tělesa používají ke kombinovanému provozu ÚT/EL, kde jsou využívaná převážně v období mimo topnou sezónu. Regulátory a elektrická topná tělesa jsou vybavena bezpečnostními prvky, které splňují požadavky technických norem na bezpečnost provozu elektrických topidel a sušáků ručníků.

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 © Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.