logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

www.elektrodesign.cz
logo ELEKTRODESIGN ventilátory

ELEKTRODESIGN ventilátory - ventilátory, rekuperace, klimatizační jednotky, regulace

Malé axiální ventilátory

SILENT Design, SILENT DUAL

SILENT Design, SILENT DUAL

SILENT Design je řada malých nástěnných axiálních ventilátorů, určených pro odvětrání WC a koupelen. Montují se do krátkého potrubí s přijatelnou tlakovou ztrátou. Nízkou hlučnost zaručuje unikátní, patentově chráněné řešení motoru a jeho uložení, absorbující veškeré vibrace, které by se mohly přenášet do stavebních konstrukcí. Pro náročnější zákazníky jsou k dispozici i varianty SILENT Design Ecowatt s ještě nižší spotřebou. Ventilátory jsou vyrobeny z nárazuvzdorného plastu a svým designem jsou předurčeny pro náročné interiéry. Standardně se dodávají v bílém nebo stříbrném provedení se 4 vyměnitelnými, podsvícenými dekoračními proužky, které díky barevné variabilitě umocňují soulad s interiérem. Modely SILENT Design CZ a CRZ jsou pak dostupné i v dalších barevných provedeních: černá, šedá, červená, zlatá, slonová kost, modrá, mramorově bílá, mramorově černá a šampaň. Tato barevná provedení jsou dodávána s 5 dekoračními proužky. U produktové řady SILENT 100 Design je také k dispozici exkluzivní provedení SWAROVSKI s osvětlovacím proužkem z krystalů SWAROVSKI, v barvách: bílá, stříbrná, šampaň.
SILENT DUAL je nejnovější řada malých autonomních inteligentních axiálních ventilátorů, určených pro odvětrávání sociálních zařízení, koupelen, toalet a míst s vyšší vlhkostí. Jsou u nich zachovány veškeré technické přednosti řady SILENT Design, včetně patentované zpětné klapky a řešení motoru i jeho uložení. Na první pohled viditelnou novinkou je technologicky promyšlený design čelní mřížky, který umožňuje odvod vzduchu nejen po jejím obvodu, ale také středem. Díky tomuto aerodynamickému konceptu je dosaženo vyššího dispozičního tlaku ventilátoru. Tyto ventilátory pracují autonomně a přizpůsobují výkon podmínkám okolního prostředí díky integrovaným senzorům pohybu a vlhkosti. Jejich chod je tedy zcela automatický, bez nutnosti zásahu obsluhy. Ventilátory jsou vhodné pro krátké vzduchovody s velmi nízkou tlakovou ztrátou (max. 3 m) nebo k odvětrávání přímo přes stěnu. Představení ventilátoru → https://www.youtube.com/watch?v=pFhrXIn3LIo 

www

Malé radiální ventilátory

SILENT ECO, SILENT ECO AEC/UEC

SILENT ECO, SILENT ECO AEC/UEC

SILENT ECO je malý radiální ventilátor určený pro odvětrání WC a koupelen v provedení pod nebo na omítku. Jelikož je schopen překonat velký odpor potrubí, je vhodný do panelových, nebo jiných vícepodlažních domů. Svým designem je určen pro náročné interiéry. Je vyroben z kvalitního lesklého plastu. Dodává se v jedno- i dvouotáčkových variantách. Dvouotáčková varianta zajišťuje, při nižších otáčkách, trvalé provětrávání obytných prostor. Jeho nominální průtok je 100 m³/h. Ventilátor umožňuje připojení dalšího hrdla pro nasávání vzduchu z vedlejších prostor nebo využití technologie (Realtime Ventilation) s připojením odtahu vzduchu na závěsný systém záchodové mísy. Jako volitelné příslušenství lze instalovat vestavný doběh nebo hygrostat.
SILENT ECO UEC / AEC je pak nejvyšší varianta tohoto úspěšného ventilátoru s EC motorem, který má, díky použité technologii, ještě nižší spotřebu. Pomocí přídavných EC modulů lze ventilátor rozšířit o další funkce (doběh/rozběh/hygrostat/pohybový senzor/vzdálené řízení 0-10V). Vše lze intuitivně nastavit pomocí aplikace v mobilním telefonu. Obě varianty lze dodat s certifikovaným požárním uzávěrem (F90).

www


ECOAIR Design Ecowatt, ECOAIR LC Ecowatt

ECOAIR Design Ecowatt, ECOAIR LC Ecowatt

Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou výsledkem použití vědy a nejmodernější technologie ve službách designu, komfortu, ekologie a ticha. Tyto radiální ventilátory s EC motorem se vyznačují velmi nízkou spotřebou, do 7 W, a extrémně nízkou hladinou hluku - nižší než 35 dB(A). Díky tomu jsou předurčeny pro trvalý provoz při nastaveném konstantním průtoku vzduchu s možností přepnutí do režimu "BOOST" se zvýšeným výkonem. Ventilátory mají integrovaný filtr pro ochranu motoru a každé balení obsahuje čtyři výměnné barevné proužky určené ke sladění designu s interiérem místnosti. Ventilátory ECOAIR Design Ecowatt jsou špičkové výrobky ve své kategorii. K dispozici je také odlehčená verze ECOAIR LC Ecowatt, která přináší přerušovaný provoz, ještě nižší spotřebu a navíc také možnost plynulého nastavení výkonu ventilátoru.

www

Ventilátory do kruhového potrubí

TD / TD SILENT / TD EVO

TD / TD SILENT / TD EVO

Ventilátory TD-MIXVENT/TD-EVO/TD-SILENT jsou diagonální, dvou- nebo tříotáčkové ventilátory do kruhového potrubí. Svou unikátní konstrukcí spojují výhody axiálních a radiálních ventilátorů. Vzduch prochází ventilátorem jako v axiálním ventilátoru, ale dokáže překonat větší odpor potrubí, podobně jako radiální ventilátor. Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu v kruhovém provedení nebo odsávání např. veřejných WC, sprch apod. Skříň je vyrobena z plastu, u větších rozměrů z ocelového galvanizovaného plechu. Skládá se z montážní lišty se dvěma hrdly a motoru, který je s hrdly spojen rychloupínacími sponami. Konstrukce umožňuje demontáž motorové části bez nutnosti odpojení potrubí. Ventilátory jsou osazeny motorem s dvojím nebo trojím vinutím - dle typu. Otáčky se přepínají ve dvou nebo třech stupních pomocí regulátorů REGUL 2, COM 2, COM 3 a INTER 4P. Lze též použít regulaci změnou napětí elektronickými regulátory REB (plynulá regulace) nebo transformátorovými regulátory REV (pětistupňová regulace). K dispozici jsou ventilátory TD-T s integrovaným nastavitelným doběhem 1-30 min. Dalším průkopníkem nových technologií je nová produktová řada ventilátorů TD s přívlastkem Ecowatt Tyto nové ventilátory s vysoce účinným EC motorem splňují maximální požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V lze k ventilátoru připojit jakýkoliv prostorový senzor s analogovým výstupem např.: AIRSENS CO2, RH a VOC.
TD SILENT - s unikátním patentovaným řešením absorbéru hluku se směrovými komorami. Společně s uložením motoru absorbujícím vibrace do stavebních konstrukcí je dosaženo extrémně nízké hlučnosti. Proto se s výhodou používá do sestav pro přívod vzduchu, kde je požadavek na velmi tichý provoz. Akustický tlak se ve vzdálenosti 3 m od ventilátoru pohybuje pouze v rozmezí 17-22 dB(A). TD-EVO - nejnovější řada diagonálních ventilátorů, která integrovala některé specifikace z nejvyšší řady TD-SILENT (otočná svorkovnice, integrované pryžové těsnění pro těsné spojení s potrubím, silentblok mezi motorem a vodícími lopatkami). Absolutní novinkou je TD-EVO PF Ecowatt, který přichází na trh pod vlajkou prvního udržitelného potrubního ventilátoru představujícího nejlepší technologii S&P. Představení ventilátoru → https://www.youtube.com/watch?v=UEDBAgFPkuU 

www


JETLINE, JETLINE Ecowatt

JETLINE, JETLINE Ecowatt

Ventilátory JETLINE jsou radiální potrubní ventilátory, které se mohou při kompaktnějších rozměrech pyšnit shodnou výkonovou charakteristikou jako dnes již kultovní ventilátory řady RM. Ventilátory s výhodou integrovaly několik technických detailů z řady diagonálních ventilátorů TD-MIXVENT / TD-SILENT, jako např: rozšířené vodicí lopatky dále od oběžného kola, motor s integrovaným silentblokem pro zabránění přenosu vibrací, svorkovnice a montážní konzole nepřidávající nic k celkové výšce ventilátoru a integrovaná gumová těsnění umožňující snadnou a těsnou montáž s potrubní trasou. Jejich hlavní devíza je velký dispoziční tlak, vysoká kompaktnost a nízký emitovaný hluk. Ventilátory jsou dostupné ve velikostech DN100 - DN315 s max. průtokem 1610 m³/h. K dispozici je i varianta JETLINE Ecowatt s vysoce účinným EC motorem a nízkou spotřebou. Řada Ecowatt umožňuje regulovat otáčky přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo vzdáleně např.: potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V lze k ventilátoru připojit jakýkoliv prostorový senzor s analogovým výstupem např.: AIRSENS CO2, RH a VOC. Představení ventilátoru → https://www.youtube.com/watch?v=r3r-k5sX8UU 

www

Axiální ventilátory

HCFB, HCFT

HCFB, HCFT

Nástěnné axiální ventilátory HCFB (jednofázové) / HCFT (třífázové) jsou vhodné pro náročné vzduchotechnické a průmyslové aplikace. Ventilátory se s výhodou uplatní všude tam, kde je požadavek na nízkou hlučnost a velký průtok vzduchu. Dodávané dimenze ventilátorů jsou 250 - 1000 mm. Skříň je vyrobena z ocelového plechu, opatřeného černým epoxidovým lakem. Montážní konzole a šrouby jsou galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je vyrobeno z termoplastu vyztuženého skelným vláknem a na přání lze dodat i oběžné kolo ze slitiny Al (řada HCBB/HCBT).
Motor s krytím IP 65 je asynchronní s odporovou kotvou, stator s chladícími žebry a povrchová úprava je tvořena černým epoxidovým lakem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou ochranou vinutí a pracovní teplotou -40 až +70 °C (dle typu). Směr otáčení oběžného kola lze měnit u jednofázových i třífázových motorů. Zde je nutné vzít v potaz, že při opačném směru otáčení klesne průtok vzduchu o cca 30 %. Regulaci otáček je možno provést elektronickými regulátory REB, transformátorovými regulátory REV, RDV změnou napětí nebo pomocí frekvenčních měničů VFVN (dle typu). Dodávané ventilátory splňují požadavky na Ekodesign.

www


TGT

TGT

Vysoce výkonné axiální ventilátory TGT jsou s výhodou využívány pro průmyslové aplikace. Skříň je svařena z ocelového galvanizovaného plechu, s přírubami do kruhového potrubí. Dodává se s dlouhou nebo krátkou skříní. Ventilátory TGT se vyznačují maximálním průtokem vzduchu do 160 000 m³/h při připojovacím rozměru DN 1600. Provozní teplota je -20 až +40 °C. Motor leží v proudu vzdušiny. Oběžné kolo je vyrobeno ze slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Hlavní výhodou u ventilátorů TGT je možnost volby počtu listů oběžného kola i nastavení jejich úhlu, čímž je dosaženo přesně požadovaného průtoku a dispozičního tlaku. Nastavení úhlu je prováděno přímo ve výrobě a nemůže být měněno. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko. Izolace motoru je třídy F s krytím IP55. Kuličková ložiska jsou uzavřená, s tukovou náplní na dobu životnosti. Svorkovnice je umístěna na motoru nebo na skříni ventilátoru. Ventilátory je možné regulovat frekvenčním měničem. K dispozici i varianta TGT ATEX s motorem do prostředí s nebezpečím výbuchu. Ventilátory s nastavitelným úhlem lopatek doporučujeme navrhovat pomocí online selekčního softwaru → https://easyvent.solerpalau.com 

www

Střešní ventilátory

CTB / CRHB / CRVB Ecowatt

CTB / CRHB / CRVB Ecowatt

Ventilátory CTB / CRHB / CRVB Ecowatt Plus jsou unikátní střešní ventilátory s osazenou řídicí elektronickou jednotkou. Tato jednotka může být buď ovládaná externím analogovým signálem, nebo může pracovat individuálně. Speciálně vyvinuté stejnosměrné EC motory s hallovým senzorem, který řídí směr proudu pomocí cívky (tedy bez uhlíkových kartáčů) - to zaručuje bezúdržbový provoz. Tyto ventilátory lze výhodně použít k revitalizaci panelových domů. Jsou totiž schopné měnit otáčky podle tlakových poměrů ve stoupačkách např. při změně počtů otevřených ventilů umístěných na WC nebo v koupelnách. Při uzavření všech ventilů udržuje ventilátor mírný podtlak v síti, čímž zabraňuje pronikání pachů z bytu do bytu. Jelikož mají ventilátory CTB / CRHB / CRVB Ecowatt Plus v každém okamžiku takové otáčky, jaké daná situace vyžaduje, je tudíž celkový hluk ventilátoru snížen na nutné minimum. Nastavení ventilátorů se provádí pomocí programovací konzole PROSYS Ecowatt s níž můžete obsluhovat až 32 ventilátorů, které jsou mezi sebou propojeny v síti. Novinkou v sortimentu je volitelné příslušenství v podobě TIMER RTC Ecowatt, který zajistí pro zmiňované ventilátory týdenní časový program. Dále k dispozici i levnější řada ventilátorů Ecowatt, která neobsahuje diferenciální tlakový senzor a je možné ji řídit signálem 0-10 V například pomocí REB Ecowatt nebo analogového senzoru CO2, RH nebo teploty.

www

Požární ventilátory

THGT F400(120)

THGT F400(120)

Potrubní axiální ventilátory THGT v požárním provedení, jsou vhodné pro vzduchotechnické aplikace, kde se s výhodou uplatní jejich vysoké průtoky a zároveň je požadována funkce ventilátoru pro odvod tepla a kouře. Galvanicky pokovená skříň je svařena z ocelového plechu, s přírubami do kruhového potrubí. U použití systému odvodu tepla a kouře (OTK) F400 (120), na objednávku také F300/F200 (120). Provozní teplota je 40 °C. K dispozici je dlouhá varianta s revizním víkem nebo připojovací svorkovnicí vyvedenou na plášti a dále několik typů v krátkém provedení. Oběžné kolo je vyrobeno z Al slitiny a je staticky i dynamicky vyváženo. Nastavení úhlu listů oběžného kola je provedeno výrobcem, možné úhly natočení jsou uvedeny ve výkonových charakteristikách. Ventilátory s nastavitelným úhlem lopatek doporučujeme navrhovat pomocí online selekčního softwaru https://easyvent.solerpalau.com . Motor je asynchronní, s kotvou nakrátko, s provozním napětím 400 V, 50 Hz. Krytí motoru je IP55. Směr průtoku je od oběžného kola k motoru. Regulace v režimu OTK není možná. V režimu běžného větrání lze regulovat změnou frekvence (25 - 50 Hz) pomocí frekvenčního měniče např.: VFVN, VFTM, VFKB. Samotná montáž ventilátorů je možná s osou motoru vodorovně i svisle.

www

Ventilátory do čtyřhranného potrubí

IRB/IRT, IRB Ecowatt

IRB/IRT, IRB Ecowatt

Radiální ventilátory IRB/IRT s maximálním průtokem od 500 až 10720 m³/h. Skříň ventilátoru je vyrobena z ocelového, galvanicky pozinkovaného plechu a je opatřena přírubami pro upevnění do čtyřhranného potrubí. Oběžné kolo je radiální s dozadu zahnutými lopatkami, z hliníkového plechu a je staticky a dynamicky vyváženo. Motor je asynchronní s vnějším rotorem. Motory jsou sériově vybaveny tepelnou pojistkou, vinutí má úpravu s ochranou proti vlhkosti s izolací třídy F a pracovní teplotou -20 až +70 °C (dle typu). Na skříni je revizní víko, po jehož demontáži je přístupný motor a oběžné kolo. Výhodou je regulace otáček pomocí frekvenčních měničů VFVN nebo transformátorovými regulátory RDV/RMT změnou napětí. Svorkovnice je standardně z černého plastu, volně na přívodním kabelu od motoru, přičemž je možno ji samořeznými šrouby připevnit na dobře přístupné místo na skříni. Montáž ventilátoru lze provést v každé poloze ventilátoru, s ohledem na revizní činnost. Novinkou je dodávka ventilátorů s EC motorem v tzv. Ecowatt provedení. Regulace otáček se může provádět přímo ve svorkovnici ventilátoru nebo je možné jej řídit vzdáleným potenciometrem REB Ecowatt s vypínacím kontaktem. Díky analogovému vstupu 0-10 V je k ventilátoru možné připojit jakýkoliv analogový senzor např.: senzor AIRSENS-CO2, RH nebo VOC.

www

Nevýbušné ventilátory

MIXVENT TD Ex a TH Ex

MIXVENT TD Ex a TH Ex

Diagonální ventilátory TD-EX a TH-Ex pro nevýbušné prostředí třídy ATEX II2G Ex e IIC T3 Gb. K dispozici jsou ventilátory o nominálním výkonu 800-1200 m³/h. Skříň je z vodivého plastu a ocelového plechu v černé barvě, držáky a šrouby jsou navíc galvanicky pokoveny. Oběžné kolo je staticky a dynamicky vyváženo. Rozsah pracovních teplot je v rozmezí -20 až +40 °C. Motor je asynchronní s kotvou nakrátko, stator s chladicími žebry. Kuličková ložiska mají tukovou náplň na dobu životnosti. Krytí IP44, třída izolace B. Standardně je průtok vzdušiny od oběžného kola k motoru. Svorkovnice je v nevýbušném provedení umístěna na motoru včetně nevýbušného kondenzátoru. Střešní provedení do nevýbušného prostředí TH-Ex má podobné výkonové parametry jako jsou TD-Ex. Ventilátory jsou navíc opatřeny stříškou a roznášecí deskou pro snadné upevnění k podstavcům typu JBS a JAA.

www

Malé přívodní jednotky

RME, RMW a RMK Ekovent®

RME, RMW a RMK Ekovent®

RME/RMW Ekonovent® jsou vhodné pro přívod nebo odvod vzduchu do a z prostor bez pobytu osob - jako jsou např. strojovny, průmyslové skladové haly apod., ve kterých je nutné zajistit kontinuální výměnu vzduchu nebo pouze přívod popř. odvod vzduchu bez nutnosti použití systému s rekuperací tepla. Jednotky RMW/E Ekonovent® se dodávají s integrovaným filtrem, EC ventilátorem, vodním nebo elektrickým ohřívačem, vhodným pro ohřev přiváděného vzduchu na požadovanou teplotu, nebo zcela bez ohřívače (RMK) a to pro projekty, kde je požadován pouze přívod nebo odvod vzduchu bez další úpravy. Pro řízení jednotek RMW/E Ekonovent® je použit řídicí systém Digireg®, jehož součástí je dotykový grafický panel pro ovládání všech dostupných funkcí jednotek. Dostupná řada 9 velikostí jednotek RMW/E Ekonovent® pokrývá rozsah průtoků 150 m³/h až 6.000 m³/h. Jednotky RMW/E Ekonovent® splňují požadavky směrnice Ecodesign EC/1253/2014.

www

Rekuperační jednotky rezidenční

RESPIRO / RESPIRO PRO
RESPIRO 100/150 (RD)RESPIRO PRO

RESPIRO N / RESPIRO RD N

Malé rekuperační jednotky RESPIRO N jsou určeny k ekonomicky úspornému větrání místností nových staveb a také pro rekonstrukce bytových domů. Je možné je instalovat bez nutnosti dodatečných stavebních úprav, úprav elektroinstalace a dodatečné instalace potrubí pro odvod kondenzátu.

RESPIRO N lokální větrací jednotky (tzv. PUSH-PULL) jsou vybaveny keramickým regeneračním výměníkem se zpětným ziskem tepla a vlhkosti, vícerychlostním reverzibilním ventilátorem (který zabezpečuje střídání odvodu a přívodu vzduchu), filtrací vzduchu G3 a žaluziovou klapkou, která zamezí proudění venkovního vzduchu do místnosti v případě nečinnosti jednotky. Princip regenerace u těchto jednotek pracuje tak, že při odvodu ohřátého vnitřního vzduchu se teplo spolu s vlhkostí akumuluje ve výměníku a při nasávání venkovního vzduchu se toto teplo uvolňuje a ohřívá čerstvý venkovní vzduch. RESPIRO N je ekonomicky jednoduché řešení pro trvalý chod s maximálním průtokem vzduchu až 60 m³/h (RESPIRO N 150) a 30 m³/h (RESPIRO N 100). Jednotky mají velmi nízkou spotřebu energie < 9 W při napájecím napětí 230 V s průměrnou tepelnou účinností až 78 %. RESPIRO N 100/150 - ovládání tří stupňů otáček dálkovým ovladačem bez možnosti propojení více jednotek. Varianta RESPIRO N 100/150 RD navíc umožňuje automatický provoz v závislosti na relativní vlhkosti a synchronizaci až 16 jednotek na jeden ovladač. Technicky nejvyšším modelem je typ RESPIRO 150 PRO s kompaktním provedením vnitřní části a nižší spotřebou < 6,9 W, LCD bezdrátovým ovladačem, senzorem vlhkosti a senzorem osvětlení pro automatický provoz zařízení. Představení jednotky → https://www.youtube.com/watch?v=bSeqIA9aBRA 

www


PULSE 160

PULSE 160

PULSE 160 lokální větrací regenerační jednotka (tzv. PUSH-PULL) je vybavena keramickým voštinovým regeneračním výměníkem se zpětným ziskem tepla a vlhkosti, vícerychlostním reverzibilním ventilátorem (který zabezpečuje střídání odvodu a přívodu vzduchu), filtrací vzduchu G3 (volitelně pylový filtr F7) a klapkou, která zamezí proudění venkovního vzduchu do místnosti v případě nečinnosti jednotky. Princip regenerace u těchto jednotek pracuje tak, že při odvodu ohřátého vnitřního vzduchu se teplo spolu s vlhkostí akumuluje ve výměníku a při nasávání venkovního vzduchu se toto teplo uvolňuje a ohřívá čerstvý venkovní vzduch. PULSE 160 je vyšší třída lokálních větracích jednotek, která je určená pro trvalý chod s maximálním průtokem vzduchu až 46 m³/h. Jednotky mají velmi nízkou spotřebu energie < 2,8 W. Napájení ventilátoru a nástěnného ovladače je na 12 V (trafo 230V-12V součást dodávky ovladače), přičemž pro zajištění toho nejlepšího provětrání objektu lze na jednu řídící jednotku napájet až 6 jednotek PULSE najednou. Zpětný zisk tepla lze uvažovat s průměrnou tepelnou účinností až 82 %. Díky tomuto parametru je jednotka PULSE 160 zařazena do programu NZÚ (nová zelená úsporám) pod SVT31575. Detailnější představení jednotky včetně instalace → https://www.youtube.com/watch?v=fR4JypAxIFE 

www


DOMEO 210

DOMEO 210

Rekuperační jednotka DOMEO 210 je určená pro byty a malé rodinné domy. Účinnost rekuperace je až 92 %, maximální větrací výkon 230 m³/h. Jednotka je vybavená účinnými EC elektromotory ventilátorů, filtrací M5/G4, automatickým obtokem výměníku a digitální regulací s jednoduchým ovládáním. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá instalace a servis. Jednotka DOMEO je dostupná ve více provedeních:
DOMEO 210 FL - standardní provedení s dálkovým ovladačem
DOMEO 210 RD - provedení s bezdrátovým ovladačem, konstantní průtok

Jednotky DOMEO jsou zařazeny do programu NZÚ (nová zelená úsporám) pod SVT5772 (FL) a SVT31189 (RD). U těchto jednotek je v rámci volitelného příslušenství LCD panel (TSP-B) s plně grafickým a dotykovým displejem, který přidává možnost nastavení týdenního režimu dle požadavku uživatele. Novinkou 2023 je využití modulu SPCM-WB pro jednotku DOMEO 210 FL, kterým můžete připojit jednotkou na S&P platformu Connectair(r)(cloud) řešení a vzdáleně ovládat jednotku odkudkoliv přes mobilní telefon, tablet nebo PC.

www


SABIK

SABIK

V rámci řady SABIK jsou k dispozici nové verze rekuperačních jednotek (SABIK E). Tyto nové jednotky obsahují entalpický výměník, ve kterém dochází nejen k přenosu tepelné energie (teploty), ale i přenosu vlhkosti. V místnostech, kde je potřeba udržovat stanovenou úroveň relativní vlhkosti, jsou entalpické výměníky ideálním řešením.

Nástěnné větrací jednotky SABIK s rekuperací tepla, vysokou účinností a nízkou spotřebou, určené do bytové výstavby nebo rodinných domů. Rekuperační jednotky s průtokem vzduchu až 550 m³/h pro kruhové potrubí o průměru 125, 150 a 180 mm. Skříň je vyrobena z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu, vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního EPP. Jednotka je osazena radiálními ventilátory s EC motorem a protiproudým plastovým výměníkem s účinností až 94 %. Je dodávána včetně filtrů třídy G4 (volitelně M5 nebo F7) a obtoku výměníku. Integrován je i plně automatický řídicí systém se čtyřmi senzory teploty a relativní vlhkosti. Adaptivní systém jednotky lze volitelně doplnit vestavným předehřevem, senzorem VOC nebo modulem pro konstantní průtok vzduchu. Jednotky SABIK 210, 350 a 500 mají - Passive House certifikát a jsou zařazeny do dotačního programu NZÚ (Nová zelená úsporám). Novinkou 2023 je využití SPCM Wi-Fi modulu, kterým můžete připojit jednotkou na S&P platformu Connectair(r) (cloud) řešení a vzdáleně ovládat jednotku odkudkoliv přes mobilní telefon, tablet nebo PC. Alternativně jsou jednotky SABIK k dispozici s entalpickým výměníkem se zpětným ziskem vlhkosti. Základní představení jednotky → https://www.youtube.com/watch?v=OAIOTtnE6FM 

www


NEMBUS

NEMBUS

Rekuperační jednotka NEMBUS 210 pro podstropní montáž nebo vertikální montáž na stěnu je převážně určená pro menší rodinné domy nebo bytové jednotky. Účinnost rekuperace je až 92%, maximální větrací výkon 245 m³/hod. Skříň je vyrobena z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu, vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního EPP. Jednotka je vybavená účinnými radiálními EC ventilátory s nízkou spotřebou, dodávána včetně filtrů třídy G4 (volitelně F7), automatickým obtokem výměníku a digitální regulací s jednoduchým ovládáním. Plně automatický řídicí systém se čtyřmi senzory teploty a relativní vlhkosti lze volitelně doplnit vestavným předehřevem, senzorem VOC nebo modulem pro konstantní průtok vzduchu. Jednotka NEMBUS 210 má Passive House certifikát a je zařazena do dotačního programu NZÚ (Nová zelená úsporám). Novinkou 2023 je využití SPCM Wi-Fi modulu, kterým můžete připojit jednotkou na S&P platformu Connectair(r) (cloud) řešení a vzdáleně ovládat jednotku odkudkoliv přes mobilní telefon, tablet nebo PC.

www


ALTAIR

ALTAIR

Ucelený větrací systém s malou rekuperační jednotkou ALTAIR 120, která se vyznačuje svými jedinečnými rozměry (850x550x170 mm). Jednotka je určena pro větrání bytů, bytových domů a rodinných domů do obytné plochy 80 m². Rekuperační jednotky ALTAIR 120 se dodávají v horizontálním nebo vertikálním provedení, včetně kompletního systému příslušenství. Účinnost rekuperace je až 88 %, maximální větrací výkon 120 m³/h (resp. 160 m³/h u ALTAIR 160). Čelní panel jednotky je vyroben z ocelového galvanicky pozinkovaného plechu, vnitřní konstrukce je z vysoce kvalitního EPP s variabilní možností připojovacích hrdel. Jednotka je vybavená účinnými radiálními EC ventilátory s nízkou spotřebou, dodávána včetně filtrů třídy G4 a je vybavena plně automatickým řídicím systémem s regulací průtoku podle relativní vlhkosti. Protimrazová ochrana jednotky zajišťuje plynulý chod do -10 °C bez dodatečného předehřevu. Jednotky ALTAIR 120 mají Passive House certifikát a jsou zařazeny do dotačního programu NZÚ (Nová zelená úsporám). Použití Wi-Fi modulu SPCM-1 umožňuje připojit jednotku na S&P platformu Connectair(r) (cloud) řešení a vzdáleně ovládat jednotku odkudkoliv přes mobilní telefon, tablet nebo PC. Alternativně jsou jednotky ALTAIR 120 k dispozici s entalpickým výměníkem se zpětným ziskem vlhkosti.

www


ROVENTO

ROVENTO

Větrací jednotky ROVENTO 220/320/520 evo s rotačním regeneračním výměníkem s vysokou účinností a nízkou spotřebou. Jednotky s průtokem vzduchu až 600 m³/h pro kruhové potrubí o průměru 150, 180 nebo 225 mm, které jsou vhodné pro větrání bytů a rodinných domů, kde je zvýšený požadavek na zpětný zisk vlhkosti. Skříň je bezrámová, ze sendvičových panelů, tloušťky 25 mm, s tepelnou a hlukovou izolací. Její montáž je možná na podlahu nebo pod strop. Rotační regenerační výměník s přenosem tepla a vlhkosti ROVENTO evo má účinnost až 84 % při nominálním průtoku vzduchu. Těsnění rotačního výměníku v dělící rovině zabezpečuje vysokou těsnost až 98 %. Výměník je přístupný po otevření čelního víka. Díky vysoké účinnosti rotačního regeneračního výměníku nedochází k jeho zamrzání a není nutné zajišťovat odvod kondenzátu. Jednotka je vybavená účinnými radiálními EC ventilátory s nízkou spotřebou, dodávána včetně filtrů třídy G4. Vestavěna je digitální regulace s Plug&Play připojením, kde intuitivní dálkový ovladač a napájecí kabel je připojen přes standardní konektor. Volitelně je součástí jednotky také elektrický dohřev (provedení DI). Jednotky ROVENTO evo jsou zařazeny do dotačního programu NZÚ (Nová zelená úsporám).

www

Rekuperační jednotky komerční

DUOVENT Compact DV

DUOVENT Compact DV

Duovent Compact DV - kompaktní rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 91 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 500-7300 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální i horizontální (pod strop i na podlahu) montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na připravená kruhová (DUOVENT® DV 500 až 1200) nebo obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu (DUOVENT® DV 1800 až 7800). Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Digireg® EVO 18 dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a s krytím IP55.
Duovent Compact DV TOP - kompaktní rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 91 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 500-7400 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na připravená kruhová (DUOVENT® DV TOP 500 až 3600) nebo obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu (DUOVENT® DV 5100 až 7800). Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Digireg® EVO 18 dle konfigurace jednotky.

Pro snadnou selekci jednotek DUOVENT® včetně přiřazení regulačního systému slouží návrhový software VentiCAD → https://www.elektrodesign.cz/software/detail/venticad-navrhovy-program/, který usnadňuje návrh rekuperačních jednotek ze standardního portfolia společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory, s.r.o. Jako každý selekční program má tak za cíl usnadnit práci projektantům a technickým pracovníkům při zpracovávání projektové a technické dokumentace VZT systémů komerčních objektů.

www


DUOVENT Compact RV

DUOVENT Compact RV

Duovent Compact RV - kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a účinností zpětného získávání tepla až 85 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 800-7800 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Digireg® EVO 18.
Duovent Compact RV TOP - kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a s účinností zpětného získávání tepla až 85 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 800-6000 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu na horní straně jednotky (TOP). Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je standardně vybavena digitální regulací Digireg® EVO 18.

Pro snadnou selekci jednotek DUOVENT® včetně přiřazení regulačního systému slouží návrhový software VentiCAD → https://www.elektrodesign.cz/software/detail/venticad-navrhovy-program/, který usnadňuje návrh rekuperačních jednotek ze standardního portfolia společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory, s.r.o. Jako každý selekční program má tak za cíl usnadnit práci projektantům a technickým pracovníkům při zpracovávání projektové a technické dokumentace VZT systémů komerčních objektů.

www


Duovent Modular

Duovent Modular

Duovent Modular DV - modulární rekuperační jednotka s protiproudým deskovým výměníkem a účinností zpětného získávání tepla až 94 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 8500-14500 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je vždy expedována z výrobního závodu ve 3 samostatných blocích, které usnadňují manipulaci s jednotkou ve fázi transportu na místo určení. Všechny samostatně dodávané bloky jsou již vybaveny kompletním systémem digitální regulace Digireg® EVO 18, dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a s krytím IP55.
Duovent Modular RV - kompaktní rekuperační jednotka s rotačním regeneračním výměníkem a účinností zpětného získávání tepla až 75 %. Řada pokrývá objemy vzduchu 7800-13600 m³/h. Jednotka je určena pro vertikální montáž. Konstrukce skříně jednotky je v souladu s patentovaným modulárním systémem ISOSTREAM® se stěnovými panely tloušťky 45 mm, které jsou vyrobeny z ocelového pozinkovaného plechu s vnějším lakováním v odstínu RAL 9002 (šedobílá). Potrubí VZT se připojuje na obdélníková hrdla integrovaná v sendvičovém panelu. Jednotka je v závislosti na provedení vybavena vodním nebo elektrickým ohřívačem vzduchu. Pro chlazení vzduchu v letní sezóně je montován vodní chladič nebo přímý výparník. Pro potřeby bivalentního ohřevu je možné výparník vyrobit v reverzibilním provedení. Výparníky jsou navrženy pro chladivo R410A nebo R32. Jednotka je vždy expedována z výrobního závodu ve 3 samostatných blocích, které usnadňují manipulaci s jednotkou ve fázi transportu na místo určení. Všechny samostatně dodávané bloky jsou již vybaveny kompletním systémem digitální regulace Digireg® EVO 18 dle konfigurace jednotky. Jednotky je možno dodat ve venkovním provedení a s krytím IP55.

Pro snadnou selekci jednotek DUOVENT® včetně přiřazení regulačního systému slouží návrhový software VentiCAD → https://www.elektrodesign.cz/software/detail/venticad-navrhovy-program/, který usnadňuje návrh rekuperačních jednotek ze standardního portfolia společnosti ELEKTRODESIGN ventilátory, s.r.o. Jako každý selekční program má tak za cíl usnadnit práci projektantům a technickým pracovníkům při zpracovávání projektové a technické dokumentace VZT systémů komerčních objektů.

www

Dveřní clony

DOR-N / DOR-V

DOR-N / DOR-V

Ucelená řada dveřních clon DOR-N je určená především pro náročné interiéry s dveřními otvory o šířce 1,0 - 2,5 m. Skříň je z pozinkovaného plechu, lakovaná, v barvě RAL 9010 (ostatní barevné odstíny na vyžádání). Výdechová část je tepelně a hlukově izolovaná a ukončena eloxovanou nastavitelnou hliníkovou žaluzií. Součástí clony je filtr na sání (vodní clony). Clony jsou svým charakterem a výkonem určené do hotelových hal, bank, úřadů, nákupních středisek apod. Ohřev vzduchu může být jak s vodním, tak i elektrickým výměníkem. Na přání mohou být clony vybaveny regulací výkonu, např. podle prostorového termostatu nebo dveřního kontaktu. Regulace, která zajišťuje základní provoz (přepínání otáček, dveřní kontakt, regulace ventilu) se do dveřních clon DOR dodává ve dvou vyhotoveních (DR-CP4). Technologicky pokročilejší regulací v daných clonách je typ DR-CPhr s LCD barevným dotykovým panelem, který navíc umožňuje nastavení týdenního programu, vícestupňovou regulaci, hlídání teplot, protimrazové funkce, MODBUS komunikaci a mnoho dalšího).
DOR-N - základní provedení s vodním nebo elektrickým ohřevem s max. výškou instalace 2,5 - 2,8 m , DOR-N CE - provedení určené do podhledu, kde je mřížka sání i lineární výtlačná vyúsť umístěna na spodní straně dveřní clony; DOR-V - provedení určené pro vertikální instalaci v reprezentativních prostorách (alternativně lze dodat také v nerez provedení).

www

Zvlhčovače, osoušeče, čističky vzduchu, mobilní ventilátory

Osoušeče, Zvlhčovače a Čističky vzduchu S&P

Osoušeče, Zvlhčovače a Čističky vzduchu S&P

HUMI-ED - ultrazvukový přenosný zvlhčovač vzduchu s tichým chodem, LCD displejem a difuzérem nastavitelným v 360° rozsahu. Je vybaven dálkovým ovládáním s časovačem na 1-12 hodin, elektronickým hygrostatem (45-90 % relativní vlhkosti) a vodní nádrží o objemu 4,7 l. Je speciálně navržen jako domácí pokojový zvlhčovač určený pro místnosti o velikosti 33 m².
PAP 420-350 a PAP 850-650 - robustní mobilní čističky vzduchu pro profesionální použití, s tichým chodem, vhodné pro místnosti do 80 m2. Čistička vzduchu obsahuje filtrační sestavu s koncovým HEPA filtrem třídy H14. Jedná se o vysoce účinný filtr s minimální účinností filtrace 99,995 % dle EN-1822. Filtrační sestavu lze doplnit o uhlíkový filtr CA nebo filtr VOC (volných organických sloučenin např. toluen, aceton, liminen, formaldehyd, benzen, chloroform, styren, ftaláty a další). Vzduchový výkon je ovládán pomocí potenciometru na čelním panelu. ON/OFF vypínač je integrován na zásuvce pro připojení síťového napájení. Vertikální nebo horizontální výtlak vzduchu.
Airpur 360 - rezidenční čistička vzduchu s tichým chodem, vhodná pro místnosti do 50 m2. 3 stupňová filtrace (F7, PM10 a HEPA filtr H13) zajišťují 99,99% účinnost filtrace. Čistička je vybavena UV lampou. Přehledný integrovaný LCD ovládací panel a dálkové ovládání zajišťují snadné nastavení provozního režimu. Např. Smart režim, kdy je průtok automaticky nastaven v závislosti na kvalitě vzduchu vnitřního prostředí. Samozřejmostí je nastavení časového doběhu 1-8 hodin. Čistička má funkci automatického vypnutí při nechtěném převrácení.
ECOHAND-N - rychlý, hygienický a energeticky úsporný systém pro sušení rukou. Tento osoušeč rukou používá výkonný vysokorychlostní proud čistého vzduchu k odstranění kapek z rukou (během 12 s). Inovativní design zabraňuje kapkám padat na zem, což zaručuje vyšší hygienické standardy. Osoušeč lze připojit na kanalizační rozvod.
TURBO - řada robustních mobilních axiálních ventilátoru určená především pro větrání rozlehlejších průmyslových objektů. Ventilátory se vyznačují stabilní konstrukcí z ocelových, galvanicky pokovených profilů a ochrannou mřížkou podle technických norem EN 60335-1 a EN 60335-2-80. Směr proudění vzduchu je možné libovolně nastavit ve vertikální ose. Jsou vybaveny asynchronními motory s kotvou nakrátko, vnějším rotorem, rozběhovým kondenzátorem a kuličkovými ložisky s tukovou náplní na dobu životnosti. Motory jsou dynamicky vyváženy, opatřeny tepelnou ochranou a mají garantovanou životnost 30 000 hodin. Ventilátory splňují bezpečnostní technickou normu IEC 60879 a lze je umístit na libovolný pevný podklad.

www

Digestoře - profesionální/rezidenční

NAZZ, ZAZZ  /  HP, GE, VA, ...

NAZZ, ZAZZ / HP, GE, VA, ...

NAZ, ZAZZ jsou profesionální nerezové zákryty v nástěnném nebo závěsném provedení. Skříň akumulačního zákrytu je pevné svařované konstrukce z nerezového plechu o tloušťce 1 mm. Zákryt je dodáván s obvodovým žlábkem na zachycení kondenzátu a standardně včetně štěrbinových tukových filtrů s vykrývacími plechy pro snadné vyjímání při jejich údržbě a čištění. Na požádání lze dodat i s předinstalovaným osvětlením nebo připojovacím hrdlem dle rozvodu vzduchotechnického potrubí. Akumulační zákryt je vhodný zejména pro odsávání v kuchyních restaurací, veřejného stravování, velkokapacitních výroben apod.
HP, GE, VA tradiční, vestavné a designové digestoře s komínkem pro rezidenční použití. Jsou dodávány v různých barevných variantách, šířkách, materiálech a výkonových stupních. U každé digestoře je možnost volitelné recirkulace vzduchu přes uhlíkové filtry.

www

Potrubní elementy a ohřívače

MBE/IBE - elektrické ohřívače, MBW/IBW - vodní ohřívače

MBE/IBE - elektrické ohřívače, MBW/IBW - vodní ohřívače

V produktové nabídce společnosti nechybí vodní (MBW/IBW) a elektrické ohřívače (MBE/IBE) určené pro kruhová i čtyřhranná potrubí. → Například elektrické ohřívače typu MBE R2 s vestavěnou regulací, které jsou oceněny certifikátem České kvality (ESČ). Skříň těchto ohřívačů je vyrobena z galvanizovaného plechu, obsahuje svorkovnici i vnitřní instalaci a dále regulátor topného výkonu včetně chladiče výkonového prvku. Topné tyče jsou z nerezové oceli. Ohřívač je vybaven dvěma termostaty, pracovním (60 °C) a bezpečnostním, který vypíná při 120 °C. Tlačítko resetu bezpečnostního termostatu je umístěno na skříni ohřívače. Plynulá regulace se provádí přivedením regulačního napětí s rozsahem 0-10 V v závislosti na regulační odchylce nebo nově vestavěným regulátorem teploty.

www

Distribuční elementy

Distribuční elementy

Distribuční elementy

Jako výrobce vzduchotechnického příslušenství máme v portfoliu široký sortiment distribučních elementů, které svým rozsahem splní nejnáročnější požadavky projektantů i zákazníků. Jedná se například o: stěnové mřížky, podlahové mřížky, dveřní mřížky, fasádní mřížky, talířové ventily, univerzální ventily, elektronické ventily na 12 nebo 24 V, kruhové nebo čtvercové anemostaty, anemostaty s termickou regulací, dýzy s dlouhým dosahem, vyústky, lineární vyústky, multidýzy a k nim potřebné připojovací plenum boxy, rámečky a regulační prvky.

www

Hadice, tvarovky

Flexibilní potrubí, Spiro potrubí, Tvarové oblouky a odbočky

Flexibilní potrubí, Spiro potrubí, Tvarové oblouky a odbočky

Flexibilní potrubí slouží k jednoduchému propojení vzduchotechnických prvků. Výhodou je délková stlačitelnost a jednoduchost montáže. Potrubí se dodává v několika různých provedeních a materiálových kvalitách. Lze dodat rovněž s tepelnou izolací (tl. 25 nebo 50 mm). U flexibilního potrubí s perforovanou vnitřní vrstvou je zpravidla i integrovaná parozábrana. Použitá tepelná izolace ECOSOFT je ekologická a jemná na dotek (nezanechává svědivý pocit). Tato izolace je standardně využita ve všech typech flexibilních, tepelně a hlukově izolovaných hadic Termoflex®, Sonoflex® a Semiflex® TERMO dodávaných naší společností.
• Pevné SPIRO potrubí vyrábíme od průměru 80 mm do 1600 mm. Jedná se o standardní falcované vzduchotechnické potrubí vyrobené z pozinkovaného plechu s vysokou mechanickou odolností.
Tvarovky dodáváme segmentové nebo lisované, s těsněním nebo bez. Najdete u nás: oblouky, odbočky s různými úhly připojení, přechody, kalhotové kusy atd.

www

Požární klapky

Požární klapky, klapky pro odvod tepla a kouře

Požární klapky, klapky pro odvod tepla a kouře

Požární klapky slouží jako uzávěr vzduchotechnického potrubí v případě požáru. Jejich aktivací je po uvedenou dobu zabráněno šíření zplodin hoření do vedlejšího požárního úseku. Pláště klapek jsou zhotoveny z ocelového plechu chráněného antikorozní úpravou. Požární klapky lze použít pouze pro vzdušinu bez mechanických a chemických příměsí a do prostředí bez nebezpečí výbuchu. Aktivace klapky v případě požáru je zajištěna standardně tepelnou pojistkou 72 °C (mechanické klapky) nebo její uzavření po aktivaci tepelné pojistky termoelektrického spouštěcího zařízení zajišťuje uzavírací pružina servopohonu (tzv. motorické klapky).
BTT, CR2, CX-5 - kruhové požární klapky - jejich požární odolnost je EI60, EI90 nebo EI120. Zkoušeno dle normy ČSN 1366-2 při 500 Pa.
MDF, CU2, CU-LT, LX-5 - čtyřhranné požární klapky - jejich požární odolnost je EI90 nebo EI120. Zkoušeno podle normy ČSN EN 1366-2 při 500 Pa.
Další součástí našeho uceleného sortimentu jsou klapky pro odvod tepla VU120, VX-6, NEO-V a protipožární talířové ventily nebo revizní prvky.

www

Regulátory pro VZT

REB, REV / RDV,  VFTM / VFKB / VFVN

REB, REV / RDV, VFTM / VFKB / VFVN

REB je elektronický, plynulý regulátor otáček ventilátorů. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru. Při nižších otáčkách může docházet k parazitnímu hluku.
REV, RDV jsou pětistupňové transformátorové regulátory otáček, které jsou určeny k regulaci otáček asynchronních motorů s odporovou kotvou, které jsou k tomu výrobcem doporučeny. Ovládají se přepínačem na skříni START-STOP, dálkově ovladačem DOA nebo vzdáleným analogovým signálem 0-10 V. Velikost regulátoru je odvozena od hodnoty elektrického proudu motoru ventilátoru.
• Frekvenční měniče VFVN, VFTM, VFKB, jsou přizpůsobeny pro snadné použití v běžných aplikacích. Dodávají se ve všech běžných napětích (110-690 V) a s širokým rozsahem výkonů. Rychlé a pohodlné uvádění do provozu se snoubí s výjimečnou flexibilitou a širokým sortimentem dodávaného příslušenství, což umožní uspokojit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.

www

Senzory a čidla

AIRSENS, AIRSENS RF, AIRSENS Wi-Fi

AIRSENS, AIRSENS RF, AIRSENS Wi-Fi

AIRSENS jsou první inteligentní prostorové senzory kvality vzduchu, které jsou navrženy a zkonstruovány výrobcem profesionální vzduchotechniky. Standardně se dodávají ve třech variantách: s indikací oxidu uhličitého CO2 (technologie NDIR), volných organických sloučenin VOC nebo relativní vlhkosti RH. Každé čidlo umožňuje zároveň měření teploty (přes ModBUS protokol). Mezi standardní funkce patří: spínací relé 3 A / 230 V, analogový výstup 0 - 10 V / 2 - 10V, LED indikace kvality vzduchu s možností nastavení intenzity osvětlení (ztlumení až na 100% svítivosti). K dostání modely AIRSENS RF s radiovou komunikací a přijímačem nebo AIRSENS Wi-Fi (2,4 GHz), které po připojení k domácí síti umožňují napojení na S&P platformu (cloud řešení) a odkudkoli tak zajišťují nepřetržité monitorování kvality vnitřního prostředí s využitím vzdálené správy Connectair® od společnosti S&P. Senzory jsou speciálně vyvinuty pro ovládání DCV systémů a inteligentních větracích systémů. Jsou vhodná pro použití v kancelářích, učebnách, obchodních centrech, restauracích, domácnostech, fitnesscentrech a jiných komerčních objektech.

www

Řídící systémy

Digireg®

Digireg®

Digireg®EVO 18 je regulace určená pro vzduchotechnická zařízení a je dle požadavků dostupná v různých provedeních, s ohřevem i chlazením vzduchu. Je možné ji využít pro přívodní jednotku, odvodní jednotku, rekuperační jednotku a jednotku teplovzdušného vytápění. Řídící i silová část je umístěna v jednom rozvaděči, výstupy pro připojení přívodního i odvodního ventilátoru mohou být 3 i 1fázové, případně s různými regulátory otáček. Řídicí systém je umístěn v kompaktní oceloplechové rozvodnici vybavené hlavním vypínačem, digitálním regulátorem na desce DPS a jisticími a spínacími prvky pro jednotlivá zařízení. Kabely procházejí plastovými průchodkami se zajištěním v levém boku rozvaděče.
Systém umožňuje plynulou regulaci teploty přiváděného vzduchu a v neposlední řadě také umožňuje sledování základních poruchových stavů vzduchotechnické jednotky.
Součástí sestavy je dálkový ovladač s dotykovým panelem, který zajišťuje přehled o systému a nastavení požadovaných vlastností VZT zařízení, umožňuje nastavení týdenních časových programů a zprostředkovává komunikaci s nadřazeným systémem přes Modbus protokol.
Regulační systém Digireg®EVO 18 se primárně využívá jako základní systém ve spojení s komerčními větracími jednotkami typu Duovent(r) Compact / Duovent(r) Modular. Zákaznické řešení na jiné VZT zařízení lze navrhnout a konzultovat s naším servisním oddělením.

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 © Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.