logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Brilon a.s.

www.brilon.cz
logo Brilon

Brilon - komíny, solární systémy, tepelná čerpadla, kotle, úpravny vody

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla TEMPLARI

TEMPLARI - tepelná čerpadla vzduch/voda

S velmi malou spotřebou energie a vysokým energetickým ziskem, to vše v elegantním designu. Chytrá regulace Home Climate Control zajišťuje maximální komfort při minimální energetické náročnosti.

www


Tepelná čerpadla Alfea Extensa, Excellia

Tepelná čerpadla Alfea Extensa, Excellia

Základ nabídky tvoří nástěnná typová řada Alféa Extensa v provedení "split", která je vyráběna v pěti výkonových variantách: 6, 8 a 10 kW. Řada Alfea Extensa je nabízena samostatně pouze pro vytápění nebo pod označením Alféa SET v sadě s externím zásobníkem TV pro vytápění a přípravu teplé vody.

Pro náročné provozní podmínky byla vyvinuta typová řada Alfea Excellia, opět v nástěnném provedení "split". Výkonové varianty 11, 14, 15, 16 a 17 kW dokážou připravit topnou vodu o teplotě až 60 °C, díky technologii vstřikování chladiva. Řada Alfea Excellia S tri je nabízena samostatně pouze pro vytápění nebo pod označením Alfea Excelia SET v sadě S externím zásobníkem TV pro vytápění a přípravu teplé vody.

www


Tepelná čerpadla Alfea Extensa DUO, Excellia DUO

Tepelná čerpadla Alfea Extensa DUO, Excellia DUO

Kompaktní typová řada Alfea Extensa Duo v provedení "split" je nabízena ve výkonových variantách 6 a 8 kW. Tato verze je určena pro pasivní nebo nízkoenergetické stavby s nízkoteplotním systémem vytápění.
Speciálně pro náročné provozní podmínky v České republice byla vyvinuta typová řada Alfea Excellia Duo v provedení "split" ve výkonových variantách 11, 14, 15, 16 a 17 kW. Díky technologii vstřikování chladiva do kompresoru pracují tepelná čerpadla Alfea Excellia Duo s výstupní teplotou topné vody 60°C v extrémních podmínkách. Pro bivalentní provoz je možné tepelné čerpadlo doplnit integrovaným elektrokotlem 9 kW.

S ohledem na vzrůstající objem spotřebované teplé vody v novostavbách i ve starších, rekonstruovaných rodinných domech a s ohledem na omezené prostory instalace připravila firma Atlantic excelentní řešení. Tepelná čerpadla Alfea Extensa Duo a Alfea Excellia Duo jsou díky svým kompaktním rozměrům a elegantnímu designu vhodná pro umístění v interiéru.
Komfortní příprava teplé vody je zajištěna integrovaným nepřímotopným zásobníkem o objemu 190 litrů. Tento ocelový ohřívač je chráněn silnou vrstvou smaltu a navíc aktivní protikorozní ochranou - patentovaný ACI systém (Anti - Corrosion Integrale) vybavený titanovou anodu, který udržuje v celém objemu zásobníku kladný potenciál. Pro dosažení maximálního komfortu přípravy teplé vody je zásobník vybaven elektrickou patronou s výkonem 1,8 kW.

www


Tepelná čerpadla Aurea M

Tepelná čerpadla Aurea M

Monoblokové tepelné čerpadlo vzduch / voda pro vytápění a chlazení, přizpůsobení výkonu pomocí kompresoru s invertorem. Tepelné čerpadlo je možno volit z výkonové řady 5, 8 a 10 kW

 • jednoduchá montáž přímo na systém ÚT
 • provozní teplota vytápění 18 až 55°C
 • pracovní venkovní teplota -20 až 43 °C
 • volitelně elektrokotel 6 kW
 • ekvitermní regulace Siemens
www


Tepelná čerpadla Atlantic EGEO, EXPLORER

Tepelná čerpadla Atlantic EGEO, EXPLORER

Ohřívač teplé vody s tepelným čerpadlem pracuje nezávisle na vytápění. Použití nezávislého ohřevu teplé vody prodlužuje životnost kompresoru tepelného čerpadla, protože není mimo topné období, tedy po větší část roku vůbec používáno. Tepelné čerpadlo EGEO nabízí zásobu vody 200 l, větší Explorer potom 270 l.

www


Tepelná čerpadla Atlantic Loria

Tepelná čerpadla Atlantic Loria

Tepelná čerpadla Loria jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladící a klimatizační technikou.
Výsledkem jsou tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb s nízkou tepelnou ztrátou.

Splitové provedení

 • tichý chod (vnější jednotka mimo objekt) a úspora obytného prostoru
 • venku je umístěna pouze "studená" část technologie s chladivem (výparník)
 • vnější jednotku lze umístit bez problémů dále od domu
 • díky umístění vnitřní jednotky s topnou vodou v objektu může být TČ v zimě kompletně odstaveno (nemůže zamrznout)
 • plnění okruhu chladiva je standardním úkonem při uvedení TČ do provozu kvalifikovaným servisním technikem Brilon a.s.

Výhody invertorové technologie

 • vyšší energetická účinnost
 • větší rozsah provozních venkovních teplot
 • nižší provozní hlučnost
 • výrazně nižší tvorba námrazy na venkovním výměníku
 • široká modulace výkonu, která zamezuje vysokému počtu startů a tím vyšší spotřebě i opotřebování materiálů
www


Tepelná čerpadla KRONOTERM

Tepelná čerpadla KRONOTERM

Špičková tepelná čerpadla renomovaného výrobce. Veškeré typy provedení a široká nabídka výkonových variant.
KRONOTERM využívá jen nejmodernější technologie pro výrobu tepelných čerpadel s vlastní regulací.

www

Větrací systémy

BRILON OCTOPUS

Kompletní vzduchotechnický systém pro větrání budov s rekuperací BRILON OCTOPUS

Sestavený z tepelně a hlukově izolovaných rozvodných potrubí, rozdělovačů a dalších komponentů. Plastové rozvodné potrubí a kanály s antibakteriální a antistatickou úpravou se na jedné straně napojují na rozdělovače a na druhé straně na příslušné vzduchové vyústky. Celý systém je přesně regulovatelný, dlouhodobě stabilní, umožňuje inspekci i čištění a splňuje všechny platné hygienické normy a předpisy.
Vzduchotechnický rozvod BRILON OCTOPUS je certifikován jako celek včetně tvarovek a dalších nezbytných komponentů v TÜV SÜD.

www


Orcon Maxcomfort

Větrací systém s rekuperací Orcon Maxcomfort

Nové HRC MaxComfort ventilační systémy s rekuperací tepla pro každé použití. Vyvážení se dosahuje nahrazením znečištěného vnitřního vzduchu odsávaného z kuchyně, koupelny a toalety stejným objemem čerstvého, filtrovaného venkovního vzduchu přiváděného do obytných prostor a ložnic. Během tohoto procesu je z odváděného znečištěného vzduchu rekuperováno teplo (až 90 % podle en 13141-7) a přenášeno do přiváděného filtrovaného venkovního vzduchu. Tento inteligentní systém je vždy zárukou optimální ventilace odpovídající momentálním podmínkám. Výsledek: nižší účty za energie a vždy výjimečně zdravé, komfortní klima v interiéru.
INTELIGENTNÍ, MIMOŘÁDNĚ EKONOMICKÝ A NAPROSTO TICHÝ PROVOZ

www

Kondenzační kotle INTERGAS

Kondenzační kotle Intergas

Kondenzační kotle Intergas

Vysoce účinné kondenzační kotle
Nástěnná provedení kotlů Intergas HRE vynikají kompaktními rozměry, promyšlenou konstrukcí, snadnou montáží i údržbou, tichým a úsporným provozem.

Přednosti kotlů Intergas KOMPAKT

 • odolný dvouokruhový výměník s vysokou účinností vytápění i přípravy teplé vody
 • uživatelsky orientovaná inteligentní řídící jednotka s možností ovládání přes mobilní aplikaci
 • široká nabídka typů a provedení se zaměřením na vytápění bytů a rodinných domů
 • kompaktní rozměry, promyšlená konstrukce, snadná montáž i údržba, tichý a úsporný provoz


Originální dvouokruhový výměník
Unikátní koncepce výměníku kotlů INTERGAS KOMPAKT umožňuje nezávislý provoz vytápění a průtokové přípravy teplé vody, kdy je dosahováno kondenzace a velmi vysoké účinnosti nejen při vytápění, ale i při ohřevu TV.
Kondenzační výměník je vyroben z masivního hliníkového bloku, do kterého jsou zality dva nezávislé měděné okruhy ÚT a průtokové přípravy TV.
Hliník na straně spalin zajišťuje špičkový přenos a akumulaci vyrobeného tepla, měděné potrubí na straně vody je imunní vůči jejímu agresivnímu působení a snadno se čistí od usazenin a vodního kamene.

www


Intergas Xclusive

Intergas Xclusive

Absolutní špičkou v nabídce kotlů INTERGAS je očekávaná novinka roku 2020 - kombinovaný kotel XCLUSIVE, který posunuje standard kotlů s průtokovým ohřevem vody o další úroveň výše. Kotel XCLUSIVE je nabízen pouze v jediné výkonové variantě XCL 30/24 jako exkluzivní alternativa ke kotli KOMBI KOMPAKT HRE 28/24, který je nejprodávanější variantou kotlů KOMPAKT HRE s více jak 50% podílem.

Oproti standardnímu kotli KOMBI KOMPAKT HRE 28/24 nabízí kotel XCLUSIVE 30/24 ještě vyšší komfort v přípravě teplé vody, elegantní design, širší modulaci výkonu, má v sobě integrovanou expanzní nádobu a je vybaven dotykovým ovládacím displejem a novou generací řídicí jednotky kotle.

www

Kondenzační kotle Geminox - řešení pro rodinné domy a domácnosti

Kondenzační kotle THRs

Kondenzační kotle THRs

Již čtvrtá generace kondenzačních kotlů s řídící jednotkou Siemens LMS je určena všude tam, kde je dosažení ideální tepelné pohody s minimálními provozními náklady jednoznačnou prioritou.

Vysoce kvalitní konstrukční prvky kotle, jako jsou například patentovaný nerezový hořák, nerezový velkoplošný výměník nebo nerezový zásobník teplé vody doplňuje nejmodernější řídící jednotka Siemens LMS. Vedle standardních spalovacích a bezpečnostních funkcí řídí jeden i více topných okruhů včetně přípravy teplé vody. Základním vybavením automatiky jsou také funkce solárního ohřevu, případná kombinace s alternativními zdroji nebo řízení kaskád.
Širokou paletu výkonových variant doplňují dvouokruhová zapojení nebo různé kombinace s ohřevem vody.

www

Plynové kondenzační kotle ELCO

THISION® L EVO

THISION® L EVO

THISION® L EVO využívá nejnovější technologii a nabízí tak jedinečně úsporný provoz po celou dobu své nadstandardní životnosti.
Kotel je navržen tak, aby spolehlivě a efektivně pracoval i v těch nejnáročnějších aplikacích bez nutnosti jakýchkoliv kompromisů.

 • jedinečně úsporný
 • minimální hlučnost a ztráty
 • unikátní výměník s dvojitou spirálou
 • maximální tlak 8 bar a ΔT 30 K
 • integrovaná regulace Siemens
www


THISION® S PLUS

THISION® S PLUS

Řada úsporných kondenzačních kotlů s nerezovou spalovací komorou.
Kotle s velkým modulačním rozsahem jsou vybaveny nejmodernější řídicí jednotkou SIEMENS.
Jedná se o ucelenou řadu s širokou škálou výkonů a s výjimečně tichým provozem.

www


TRIGON® XL

TRIGON® XL

Kotle TRIGON® XL představují výrazný generační skok v technologii stacionárních plynových kotlů.
Široká nabídka modelů a jejich unikátní technické řešení umožňuje instalovat kotle do každé teplovodní kotelny umístěné prakticky kdekoliv.

 • kompaktní rozměry a jednoduchý transport
 • variabilní řešení odvodu spalin
 • hořák emisní třídy NOx 6
 • maximální tlak 8 bar a ΔT 30 K
 • nerezový výměník
www


Kaskádové kotelny THISION® L EVOPACK

Kaskádové kotelny THISION® L EVOPACK

Akční nabídka sestav pro kaskádové řešení kotelen o společném výkonu 80 - 560 kW

www

Plynové kotle YGNIS - řešení pro komerční a průmyslové objekty

VARMAX

VARMAX

Stacionární plynový kondenzační kotel v nerezovém provedení
Varmax: 10 modelů od 120 do 600 kW
Varmax Twin: 4 modely od 550 do 1200 kW

 • Plynový kondenzační kotel s modulovaným hořákem, kompaktní těleso s velkým obsahem vody s dochlazovačem spalin, spalovací komora z nerezové oceli 316 l
 • Vestavěný snímač tlaku vody, pojistný ventil 4 bar a automatický odvzdušňovací ventil
 • Vestavěný snímač teploty spalin
 • 2,3 nebo 4 trubkové zapojení
 • Oddělění teplejší a chladnější zpátečky
 • Řídicí jednotka Siemens LMS14
 • Řízení teploty nebo výkonu signálem 0-10 V
 • Možnost osazení nadřazené regulace Siemens RVS nebo SYNCO
 • Předsměšovací hořák s ventilátorem, s automatickým zapalováním žhavící elektrodou a s ionizačním hlídáním plamene
 • Tepelná izolace z minerální vlny
 • Galvanické oddělení el. sítě od systému kotle
www


Condensinox

Condensinox

Výhody kotlů

 • Kompaktní kondenzační výměník s velkým obsahem vody z nerezové oceli 316L
 • Lze vynechat HVDT (anuloid) a podávací čerpadla
 • Možnost připojení teplejší zpátečky do střední úrovně kotle
 • Normovaný stupeň využití až 110 %
 • Regulační rozsah 1 : 5 (v kaskádě až 1 : 20)
 • Nová generace řídicí jednotky Siemens LMS14
 • Možnost vzdáleného ovládání přes internet
 • Provoz nezávislý nebo závislý na vzduchu z místnosti
 • Malá zastavěná plocha 0,55 m²
www


VARPRIM

VARPRIM

Výkonné kotle určené pro komerční využití. Vysoce vyspělá regulace tyto kotle předurčuje k použití v kaskádách.

 • Velmi široký regulační rozsah
 • Velmi nízké emise NOx a CO
 • Tichý provoz kotle i spalinových cest
 • Minimální tlakové ztráty
 • Minimální požadovaný průtok vody kotlem
 • Nízká spotřeba el. energie
 • Malé dimenze spalinových cest
www


VARBLOK

VARBLOK

Modulární kondenzační kotle Varblok ModuMax jsou sestaveny ze samostatných jednotek (modulů) s vlastním hořákem a spalovací komorou zapojených do kaskád.

Umožňují tak provoz jakéhokoliv modulu v jakémkoliv pořadí. Každá spalovací komora je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli a je celosvařovaná. Kotle jsou obvykle dodávány úplně sestavené, ale v případě obtížně přístupných prostor kotelny je možné zjednodušit manipulaci snadným oddělením jednotlivých kotlů. Vnější povrch kotlů je tvořen lakovanými krycími panely a plastovými kryty. Každá sestava má základnu v paletovém provedení, lze jí snadno manipulovat paletovým vozíkem a bez problémů projde standardními jednokřídlovými dveřmi.

www


Zásobníky a ohřívače teplé vody Austria Email

Zásobníky a ohřívače teplé vody Austria Email

Austria Email AG je rakouský podnik specializovaný na výrobky pro přípravu teplé vody, které jsou založeny na využití ocelové smaltované akumulační nádoby. O dlouhodobé tradici této akciové společnosti hovoří skutečnost, že byla založena roku 1855 a je nejstarším podnikem zaevidovaným na burze v Rakousku. Střednědobým parametrem je více než 75 let zkušeností s využitím smaltu. Novodobou skutečností je, že Austria Email je vedoucím rakouským výrobcem, který patří mezi přední evropské výrobce vysoce jakostních zásobníků.

Ve výrobním sortimentu Austria Email je velké množství nejrůznějších zásobníků. Od těch s nejjednodušší konstrukcí bez vnitřních výměníků tepla až po mnohem složitější určené k využití kombinací různých zdrojů tepla, ale i například kompletně vybavených zásobníků tvořících základ solárních soustav. Této výrobní kompetence využívají někteří dodavatelé, kteří si u Austria Email nechávají vyrábět výrobky se svou značkou.

www

Spalinové systémy

Spalinové systémy Brilon SERIO

Spalinové systémy Brilon SERIO

Spalinové systémy SERIO s  certifikací CE jsou určeny pro nízkoteplotní a kondenzační kotle s  maximální teplotou na hrdle spotřebiče 120 °C a umožňují jak podtlakový, tak přetlakový provoz.

Výraznou předností spalinových systémů SERIO je ucelený a plně kompatibilní stavebnicový sortiment, který umožňuje sofistikované řešení všech známých způsobů odvodů spalin bez nutnosti přijímání mnohdy bolestivých kompromisů doposud známých z každodenní praxe.

Pro spalinové systémy SERIO je na českém trhu nabízena stejná nadstandardní technická podpora jako na všech ostatních trzích po celé západní Evropě. Těžiště technické podpory spalinových systémů SERIO tvoří garantované výpočty spalinových cest. Vlastní výpočet je zpracováván na panevropském výpočtovém software KESA-ALADIN.

www


Spalinové systémy renoFLEX

Spalinové systémy renoFLEX

renoFLEX je efektivní a cenově příznivou alternativou ke klasickým pevným i flexibilním systémům odvodům spalin, kterou lze například s výhodou instalovat do původních vložek postupně rušených atmosférických kotlů a minimalizovat tak nutné stavební úpravy.
Výhody:

 • Minimální požadavky na přepravu
 • Výhodné balení 80 m
 • Rychlá instalace
 • UV stabilní materiál
www


Spalinové systémy Wadex

Spalinové systémy Wadex

Systém s označením DWWk je nerezový vysoce kvalitní třívrstvý komín, který se většinou používá pro odvod spalin po fasádě budov. Tento systém je odolný vůči působení kondenzátu, vhodný jak pro suchý tak i mokrý provoz do teploty spalin 120°C. Systém DWWk je vyvinut pro odvod spalin v přetlakovém i podtlakovém provozu od kondenzačních, nízkoteplotních, i „klasických turbo“ spotřebičů na plynná nebo kapalná paliva.

Jednotlivé díly systému DWWk jsou zhotoveny z válcovaného nerezového plechu tloušťky 0,5 až 0,8 mm. Vnitřní trubka je z nerezového materiálu č. 1.4404, vnější trubka potom z nerezového materiálu č. 1.4301. Systém DWWk je izolován minerální izolací. Při výrobě se používá technologie mikroplazmového svařování. Tento systém není odolný vůči vyhoření sazí s minimálním přípustným odstupem od hořlavých materiálů 50 mm. Materiál použitý pro výrobu vložek a tvarovek zaručuje jejich výbornou pevnost, odolnost proti korozi, a dlouhou životnost. Široká škála nabízených průměrů (120-500mm) umožňuje použít správnou velikost komínového průduchu pro daný spotřebič. Jednoduchý a rychlý způsob spojování komínových vložek umožňuje montážním firmám vysokou produktivitu práce.

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 © Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.