logo TZB-info

TZB studio
zobrazit program

Aliaxis Utilities & Industry

www.aliaxis-ui.cz
logo Aliaxis

Aliaxis - inženýrské sítě, průmyslové potrubní systémy, čerpadla a armatury

DAV s upínacím mechnismem RedSnap - vysazení odbočky
Navrtávací odbočkový ventil FRIALEN DAVFRIALEN DAV s upínacím mechanismem RedSnapDomovní přípojky - použití elektrotvarovek FRIALENMontáž elektrotvarovek FRIALENElektrotvarovky FRIALENElektrotvarovky FRIALENVysazení odbočkyInstalace sedlových tvarovek FRIALEN SAInstalace sedlové tvarovky FRIALEN SAElektrospojky FRIALENKM XL - kónická spojka FRIALEN - realizace
FRIALEN FIXBLOC navařovací pásFRIALEN SA UNI - instalace pomocí zařízení UNITOP
Elektrotvarovky FRIALENTvarovky na tupo
Svařování na tupo

Elektrotvarovky FRIALEN

Elektrotvarovky FRIALEN A FRIAFIT

Elektrotvarovky FRIALEN jsou určeny pro spojování potrubí a pracují na principu odkryté topné spirály. Díky tomu je zajištěn rovnoměrný přenos tepla z topné spirály na tvarovku i trubku. Výsledkem je optimální homogenní spojení materiálů trubky a tvarovky.

 • Elektrotvarovky FRIALEN jsou určené pro spojování potrubí z PE 100, PE 80, PE 63, PE 50, PE-LD a PE-Xa. 
 • Široký sortiment elektrotvarovek se standardně vyrábí v dimenzích od d 20 do d 900 mm a je vhodný ke svařování potrubí SDR 17,6 až SDR 7,4. 
 • Elektrotvarovky FRIALEN pracují na principu odkryté topné spirály. Tím je zajištěn rovnoměrný přenos tepla z topné spirály současně na tvarovku i na trubku a výsledkem je optimální homogenní spojení materiálů trubky a tvarovky.
 • Oblasti použití: voda (16 barů), plyn (10 barů), kanalizace (0,5 - 2,5 baru), průmysl.
 • Svařovat lze v prostředí s okolní teplotou mezi - 10 °C až + 45 °C.
 • Svařování bez použití držáků nebo jiných fixačních zařízení.
 • Od d 250 mm indikátor vizuální kontroly svařování.

Odkrytá topná spirála
Současným ohřevem trubky i tvarovky vzniká symetrické množství taveniny na trubce i na tvarovce a pouze díky optimálnímu spojení (difuzi) obou tavenin tak lze docílit nejkvalitnějšího a nejpevnějšího spojení. Výsledek svařování není ovlivněn degradovanou vrstvou uvnitř tvarovky a dochází k excelentnímu uzavření spáry mezi tvarovkou a trubkou.

Široké svařovací zóny
Zajišťují vyšší dlouhodobou pevnost spoje a větší bezpečnost při zpracování. Při svařování elektrotvarovkami vzniká mezi trubkou a elektro-tvarovkou svařovací tlak zhruba 4 bary. Delší studené zóny uprostřed a na krajích elektrotvarovek pak lépe zamezují výstřiku taveniny ze svařovaného spoje. Díky nim je zajištěna vyšší dlouhodobá pevnost spoje a větší bezpečnost při zpracování.

Delší hloubka zasunutí
Delší hloubka zasunutí konců trubek do tvarovky podstatně napomáhá vyšší spolehlivosti a bezpečnosti spoje. Pro vinuté potrubí jsou určené prodloužené tvarovky FRIALONG. Během svařování nedochází k pohybu jednotlivých závitů v tavenině. Úhel vychýlení trubky a tvarovky je bezpečně odstraněn s pnutí je lépe kompenzováno.

Nový upínací mechanismus RedSnap pro navrtávací odbočkové ventily a Tkusy

Tvarovky na tupo

Tvarovky na tupo se využívají v plynárenství, vodárenství a průmyslu. Jsou určené pro spojování potrubí z PE 100, PE 80 v dimenzích od d 20 do d 1000 mm v tlakové třídě SDR 11 a SDR 17. Kromě standardních tvarovek v dlouhém i krátkém provedení jako jsou kolena různých úhlů, T-kusů, redukovaných T-kusů, záslepek, lemových nákružků, přírub a redukcí nabízíme také ohýbané oblouky. Oblouky jsou standardně vyráběné v úhlech 90°, 60°, 45°, 30°, 22° a 11°. Tyto oblouky je ale možné vyrobit také v nestandardním úhlu ohybu dle Vašich požadavků (např. 37°, 52° atd.). Součástí naší nabídky jsou i cenově příznivé segmentově svařované oblouky opět v nejrůznějších úhlech dle vaší potřeby.

www


Svářečka FRIAMAT prime eco
FRIAMAT APPSvařování pomocí FRIAMAT APPFRIAMAT APP upoutávkaFRIAMAT svařovací automatFRIAMAT svařovací automatFRIAMAT svařovací automat
Loupací přístroje FWSGLoupací přístroje FWSGLoupací přístroje FWSGLoupací přístroje Hy-RamLoupací přístroje Hy-RamOpravárenská sadaZaokrouhlovací sponyZařízení pro sedlové odbočky

Svařovací automaty FRIAMAT a montážní příslušenství pro elektrosvařování

Svařovací automaty FRIAMAT se vyznačují vysokou kvalitou, vynikající funkčností, snadnou obslužností, odolností a dlouhou životností i přes náročné podmínky na staveništi. Svářečky jsou nezbytným nástrojem k elektrosvařování PE-HD.

Společnost Aliaxis Deutschland (dříve FRIATEC) přichází v roce 2021 již ze sedmou generací svařovacích automatů FRIAMAT, která následuje již představené eco varinaty. V nabídce jsou svářečky s dokumentací svarů i bez ní. Nové modely také využívají Bluetooth pro svařování pomocí mobilní aplikace FRIAMAT APP.

FRIAMAT APP - MOBILNÍ APLIKACE PRO POHODLNÉ SVAŘOVÁNÍ ELEKTROTVAROVEK FRIALEN POMOCÍ MOBILNÍHO TELEFONU

Společnost Aliaxis Deutschland, výrobce elektrotvarovek FRIALEN, vyvinul mobilní aplikaci FRIAMAT APP, pomocí které lze snadno ovládat svařovací přístroj FRIAMAT prime eco z mobilního telefonu a zjednodušit si práci. Aplikace, která funguje online i offline, má kromě samotného ovládání svářečky také další funkce, které při procesu svařování a dokumentování oceníte. Protokoly o svarech se automaticky stahují do aplikace a lze k nim snadno a rychle přidávat fotografie, GPS souřadnice nebo další poznámky o svařování, počasí, lokalitě apod. Protokol pak jednoduše odešlete na jeden či více e-mailů, nebo do cloudového úložiště. Aplikaci si můžete nyní zdarma stáhnout v GooglePlay obchodu pro Android nebo v AppleStore pro Apple IOS. Brzy také doplníme verzi v českém jazyce.

SVAŘOVACÍ AUTOMATY FRIAMAT 7 GENERACE

 • Určené pro svařování elektrotvarovek s čárovým kódem v dimenzích až do d 1200 mm
 • Nový tvar svářečky se lépe vejde do úzkého výkopu a umožňuje svářet i ve výrazně nakloněné pozici svářečky
 • Aktivní chlazení transformátoru pro nepřetržitý provoz i při svařování velkých dimenzí elektrotvarovek.
 • 4.3 TFT barevný displej s vysokým rozlišením a vysokým kontrastem viditelný i na přímém slunci
 • Extra dlouhý svařovací (4 m) a síťový (5 m) kabel
 • Varianta se čtecím perem, miniskenerem nebo 1D/2D skenerem
 • FRIAMAT prime s možností dokumentace svarů (20 000 protokolů) - přenos dat v PDF a CSV možný pomocí jakéhokoliv standardního USB disku (není již zapotřebí originální FRIATEC Memory Stick) + funkce supervize k individuálnímu nastavení svářečky
 • Update softwaru prostřednictvím USB rozhraní přes uživatelské nastavení
 • Možnost ručního zadání čárového kódu
 • Hmotnost 12,8 kg
 • Bluetooth pro ovládání pomocí mobilní aplikace FRIAMAT APP

EKONOMICKÁ VARIANTA SVAŘOVACÍCH PŘÍSTOJŮ - FRIAMAT BASIC, PRINT A PRIME ECO

 • Aktivní chlazení transformátoru pro nepřetržitý provoz i při svařování velkých dimenzí elektrotvarovek.
 • Extrémně jasný 4.3‘‘ TFT barevný displej s vysokým rozlišením. Vysoce kontrastní grafický displej zůstává čitelný i v nejnepříznivějších světelných podmínkách a téměř z jakéhokoliv úhlu.
 • Nový tvar svářečky se lépe vejde do úzkého výkopu a umožňuje svařování i ve výrazně nakloněné pozici svářečky.
 • Přenos dat na standardním USB disku (není již zapotřebí FRIAMAT Memory Stick).
 • Bluetooth pro možnost rozšířené komunikace a vzdáleného ovládání svářečky (u Prime Eco).
 • 1D/2D skener pro načítání např. QR kódů.
 • Funkce FRIAMAT preCheck automaticky vyhodnotí, zda lze provést celé svaření bez přerušení.
 • Hmotnost 18 kg
 • Svařování elektrotvarovek FRIALEN a FRIAFIT v dimenzích od d 20 do d 900 mm, případně elektrotvarovek jiných výrobců až do d 1200 mm (dle požadavků těchto výrobců na výkon svařovacího přístroje)

LOUPACÍ PŘÍSTROJE

Loupací přístroje FRIATOOLS slouží k bezpečnému odstranění degradované (zoxidované) vrstvy z PE trubek. Nabízíme mnoho typů loupacích přístrojů pro konce trubek, pro různé délky loupání, pro sedlové tvarovky až po odbočky na tvarovkách v dimenzích od d 20 do 1200 mm. Všechny loupací přístroje mají robustní konstrukci a přitom snadné ovládání.

ZAŘÍZENÍ PRO MONTÁŽ SEDLOVÝCH TVAROVEK

Zařízení pro montáž sedlových tvarovek slouží k instalaci sedlových tvarovek FRIALEN přítlačnou metodou Top-Loading či podtlakovou metodou VACUSET. Mechanické přítlačné zařízení Top-Loading umožňuje upnutí a instalaci sedlových tvarovek na trubku v rozmezí dimenzí d 250 - d 560 mm a pomáhá vytvoření správného svařovacího tlaku. Přítlačné zařízení VACUSET je určené pro svařování sedlových tvarovek SA-XL a RS-XL a umožňuje docílit správný svařovací tlak pomocí podtlaku. Montážní příslušenství zahrnuje také navrtávací zařízení k navrtání potrubí bez tlaku přes sedlovou odbočku.

ZAOKROUHLOVACÍ SPONY

Zaokrouhlovací spony slouží k opětovnému zaokrouhlení oválného tvaru potrubí z PE-HD a PE-Xa v dimenzích d 63 až d 1200 mm. Ovalita PE trubky nesmí být větší než 6 % vnějšího průměru trubky a vzniká nejčastěji  dlouhým skladováním trubek, nesprávným skladováním trubek či se trubky deformují při použití bezvýkopových a sanačních metod pokládky. K dispozici jsou zaokrouhlovací spony mechanické, hydraulické a spony k obnově kruhového profilu trubky po jejím zaškrcení. Zaokrouhlení pomáhá snadnému nasazení elektrotvarovky na potrubí a eliminaci mezery mezi trubkou a tvarovkou.

OPRAVÁRENSKÁ SADA

Opravárenská sada s opravárenskými balony pro potrubí d 90 až 900 mm slouží k zadržení protékající zbytkové vody při provádění oprav a spojovacích prací na potrubí z PE-HD. Sada umožňuje vytvořit suché prostředí pro přípravu trubky pro svařování pomocí elektrotvarovek. Sada se skládá z univerzálního setu (hustilka, manometr, vrták, spojovací hadička) a opravárenských balonů. Opravárenské balony jsou pouze na jedno použití. K zacelení opraveného potrubí je nutné použít opravárenské elektrotvarovky FRIALEN.

V naší nabídce jsou také nástroje pro trubky, škrticí zařízení, svařovací stany apod.

PŮJČOVNA A SERVIS

Součástí našich služeb je také půjčovna svářeček a dalšího montážního příslušenství a také provádíme servis a revize těchto zařízení.

www


FS/FC průtokoměrySystémy FLSFIP PVC-CFIP PVC-CFIP PP-HFIP PP-HFIP PP-HFIP PP-HFIP PVC-U armaturyFIP PVC-U armaturyFIP PVC-U armaturyFIP PVC-U armaturyFIP PVC-U armaturyFIP pohonované armaturyFIP VKD pohonované armatury

Průmyslové potrubní rozvody

Průmyslové potrubní rozvody se dělí na PVC-U, PVC-C, PP-H, PVDF, ABS a armatury s pohony. Mezi dodávané značky patří hlavně naše sesterské společnosti FIP a Durapipe.

PVC-U

PVC-U je materiál, který zajišťuje bezpečný transport mnoha kyselin, zásad a dalších chemických koncentrátů bez nebezpečí koroze a případného znečištění životního prostředí. Jedná se o vysoce spolehlivou pryskyřici s vynikajícími parametry z hlediska teplotní odolnosti, chemické odolnosti a mechanickému zacházení. Výborných materiálových vlastností je dosaženo díky přítomnosti chloru v molekulární struktuře. Různé modifikace získané přidáváním aditiv a stabilizátorů dělají z PVC jeden z nejuniverzálnějších plastových materiálů s širokým využitím v průmyslových aplikacích.

 • v dimenzích od d 12 mm do d 315 mm
 • trubky od d 20 mm do d 110 mm v tlakové řadě PN 16, trubky od d 160 mm do d 315 mm v tlakové řadě PN 10
 • tvarovky od d 12 mm do d 225 mm v tlakové řadě PN 16, tvarovky od d 250 mm do d 315 mm v tlakové řadě PN 10
 • teplotní odolnost od 0°C do + 60°C
 • plně kompatibilní systém trubek, tvarovek a ventilů
 • nízká hmotnost
 • snadná manipulace umožňuje snížení nákladů na instalaci
 • odolává korozi i usazování vodního kamene, životnost 50 let

Použití: úprava vody a odpadní vody, chemický zpracovatelský průmysl, potravinářský a nápojářský průmysl, energetika, výstavba lodí, procesní inženýrství

PVC-C

PVC-C je termoplast, který je neobyčejně hodnotný, konstrukčně tuhý a pevný. Je hojně používán v průmyslových aplikacích k transportu médií o maximální provozní teplotě do 100°C. Vyznačuje se snadnou manipulací a jednoduchým a rychlým spojováním.

 • kompletní řada trubek, tvarovek, ručních a pohonovaných armatur 
 • v dimenzích od d 16 mm do d 315 mm
 • provozní tlak (až 10-16 bar při 20 ° C)
 • teplotní rozsah: od 0°C do +100°C
 • spojování lepením nebo mechanickými spojkami
 • vysoká chemická odolnost - odolává většině anorganických zásad, kyselin, solným roztokům a parafinickým uhlovodíkům. Nedoporučuje se pro použití s ​​polárním organickým rozpouštědlem, včetně chlorovaných a aromatických typů
 • elektrochemická stálost zaručuje stabilní podmínky a vysokou spolehlivost při použití pro dodávku teplé užitkové vody ve všech typech topných systémů
  nízký koeficient tepelné vodivosti l = 0,16 W / m ° C.  To prakticky vylučuje kondenzaci a nabízí vynikající tepelné zadržení, snižuje tepelné ztráty přes stěny potrubí.
 • nízká propustnost pro kyslík a snížení nasákavosti
 • vysoká odolnost proti stárnutí díky chemických a fyzikálních vlastnostech z PVC-C pryskyřice
 • všechny komponenty jsou vhodné pro transport pitné vody a transport médií v potravinářském a nápojářském průmyslu
 • vynikající mechanické vlastnosti a dobrá houževnatost
 • vysoká hodnota obvodové pevnosti - dlouhá životnost
 • snadné a rychlé spojování

Použití: čistírny vod a úpravny vody, lékařství a lázeňství, rozvody teplé a studené vody, potravinářský a nápojářský průmysl, bazénové technologie

PP-H

Systém průmyslového potrubí z PP-H zahrnuje kompletní řadu trubek a tvarovek svařitelných polyfuzně i na tupo včetně ručních i pohonovaných armatur. Celý sortiment je vyráběn z homopolymeru polypropylenové pryskyřice. Ta se vyznačuje vysokou hodnotou obvodové pevnosti a zajišťuje tak prodlouženou životnost zařízení bez významných mechanických či fyzikálních poškození. PP-H je termoplast ze skupiny plyofelinů s vynikajícími mechanickými vlastnostmi, tepelnou stálostí i dobrou chemickou odolností.

 • trubky PN 6 v dimenzích od d 25 mm do d 400 mm, trubky PN 10 v dimenzích od d 20 mm do d 400 mm
 • teplotní rozsah od 0°C do +100°C
 • spojování svařováním na tupo i polyfúzně
 • plně kompatibilní systém trubek, tvarovek a ventilů
 • vysoká mechanická odolnost proti napětí a tahu
 • vysoká teplotní stálost
 • výborná rázová houževnatost, dobré elektroizolační vlastnosti s téměř nulovou nasákavostí kondenzátu a vynikající chemickou odolností vůči kyselinám (kromě oxidačních kyselin), zásadám a slabým rozpouštědlům
 • fyziologická nezávadnost
 • nízká hmotnost a snadná manipulace
 • vysoká odolnost proti stárnutí
 • dobrá odolnost proti povětrnostním vlivům nikoliv však proti UV záření


Použití: chemický průmysl, úprava vody, odpadové hospodářství, energetika, strojírenství, galvanotechnika
Přepravovaná média: kyseliny (kromě organických), zásady a další chemikálie, chladicí voda, pitná voda, slaná voda, odpadní a znečištěná voda, bazénová média, alkoholy a potravinářská média.

PVDF

Polyvinyldenfluorid je vysoce krystalický termoplast s vynikajícími mechanickými, fyzikálními a chemickými vlastnostmi. Vyniká vysokou teplotní stabilitou a také odolností vůči UV záření. Systém průmyslových potrubních rozvodů z PVDF obsahuje kompletní řadu trubek, tvarovek, ručních a automatických ventilů používaných pro transport médií v rozsahu provozních teplot od -40 ° C až do +140 ° C. PVDF je velmi čistý polymer, který na rozdíl od jiných plastů neobsahuje stabilizátory, plastifikátory, maziva nebo látky zpomalující hoření. Je proto ideální pro dopravu mimořádně čisté vody a chemikálií, kde nehrozí kontaminace. PVDF pryskyřice se také vyznačují vysokou hodnotu v obvodové pevností a zajišťují tak prodlouženou životnost zařízení bez významných mechanických či fyzikálních poškození. Spojování se provádí polyfúzním svařováním či IR svařováním.

Použití: potravinářský a nápojářský průmysl, chemický průmysl, čistírny odpadních vod, farmaceutický průmysl, lékařství, lázeňství, biotechnologie, elektronický průmysl
Přepravovaná média: velmi čistá voda, farmaceutické vody, superčistá média v chemickém průmyslu a farmacii, chemikálie.

ABS

Materiál ABS v sobě kombinuje odolnost proti korozi, houževnatost a ekonomické přínosy a je tak velmi výhodný pro přepravu nízkoteplotních kapalin. ABS je lepený systém zahrnující trubky, tvarovky a ventily pro přenos médií o teplotách až - 40°C. Kromě toho se ABS vyznačuje nízkou hmotností, snadnou manipulací oproti tradičním materiálům. Díky tomu lze výrazně snížit náklady na instalaci.  ABS je kopolymer Acrylontrile butadien-styrenu s bezkonkurenčními vlastnosti a výhodami ve srovnání s tradičními trubními materiály, jako je měď nebo ocel. Acrylontrile dodává chemickou odolnost, zajišťuje, že potrubí nekoroduje a nemění svoji velikost. Butadien dodává materiálu rázovou pevnost a houževnatost zejména při nízkých teplotách a styren přispívá k lesku a extrémně hladkému povrchu, který zajišťuje pevnost a usnadňuje průchod média.

 • v dimenzích od d 16 mm do d 315 mm
 • PN10 - od d 16 mm do 250 mm, PN8 - d 315 mm
 • teplotní rozsah: od - 40°C do + 70 °C
 • spojování lepením

Použití: úpravny vody a čistírny odpadních vod, chemický průmysl, farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, výstavba lodí, procesní inženýrství, energetika, stavebnictví, elektronika, klimatizace, ventilace, chlazení

Přeprava média: čistá/pitná voda, odpadní voda, mořská voda, chladicí voda, roztoky glykolů, ledové kaly, solné roztoky, chladicí média

POHONOVANÉ ARMATURY

Pohonované armatury jsou nedílnou součástí uceleného sortimentu FIP, jsou dostupné v pneumatickém a elektrickém provedení a je možné je vybavit širokým sortimentem příslušenství. Pohonované armatury FIP se opírají o ověřené a velmi dobře hodnocené standardní ruční armatury, jako jsou kulové VX EasyFit® (v rozměru d75 až d110) a VKD DualBlock®, nové membránové ventily DK DiaLock® a FE/FK uzavírací klapky. Pohonované armatury FIP se vyznačují jednoduchou instalací, jednotnou technologií, vysokou odolností a dlouhou životností.

FLS - SYSTÉM PRO MĚŘENÍ HODNOT

FS/FC - PLOVÁKOVÉ PRŮTOKOMĚRY

www


Editovat prezentaci výrobků
 
 


ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.