logo TZB-info


Od února innogy zlevní plyn v průměru o 4,5 %

Datum: 11.1.2018 7:30  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce, podle tiskové zprávy společnosti innogy

Sleva platí pro zákazníky na základním ceníku Standard. Sleva se automaticky připíše na fakturu formou peněžní prémie.

Upozornění

Zlevnění je nepochybně dobrá zpráva pro zákazníky. Zlevnění obvykle je doprovázeno změnou ceníků, stejně tak, jako je tomu v obchodě. V obchodě je tomu tak, že zlevněné zboží označí obchodník správnou novou cenovkou. U dodávky energií by to přeneseně znamenalo, vydat nový ceník. Zákazník pak přesně ví, kolik bude platit, a nemusí splňovat žádné podmínky k tomu, aby novou cenu dostal. Potom při zdražení má možnost přehodnotit, zda u dodavatele zůstane, nebo jej změní. Změna ceníků je jedinou možností pro čestné a seriozní obchodníky.

Chtěl bych upozornit na to, že ve zprávě se informuje o výši úspor pouze za dodávku plynu, do procentuálního vyčíslení výše úspor není zahrnuta celková částka, tedy včetně započítání stálého měsíčního platu. Ke zmatení čtenáře může dojít také vyčíslením úspor za několik let, protože čtenář je zvyklý počítat úspory za rok.

Sice zpráva byla vydána, sleva ale není konkrétně vyčíslena současným vydáním bonusového ceníku. Zákazník tak nemá možnost si úspory konkrétně propočítat.

Vlastní zpráva

Zemní plyn od innogy bude od února levnější. Konkrétně zákazníkům na základním ceníku plyn Standard zlevní komodita, tedy obchodní složka ceny plynu v průměru o 4,5 %. Lidé s odběrem zemního plynu, kteří si uzavřou smlouvu na produkt Optimal se začátkem dodávky od února 2018, získají navíc k levnějšímu plynu ještě finanční bonusy v průběhu následujících tří let až do výše 4500 korun.

„Zatímco v obchodech vrcholí období povánočních výprodejů a slev, my jsme pro naše zákazníky připravili slevu na plyn, díky které ušetří za vytápění v druhé půlce letošní topné sezony. Na rozdíl od obchodů ale naši zákazníci nemusí nikam chodit. Částku odpovídající jejich spotřebě jim připíšeme na fakturu formou speciální prémie,“ řekl obchodní ředitel innogy Tomáš Varcop.

Avizované zlevnění zemního plynu vstoupí v platnost od 1. února 2018. Přesné podmínky innogy zveřejní na svém webu innogy.cz 15. ledna 2018 formou veřejného příslibu. „Pro zlevnění jsme opět zvolili model, který se nám osvědčil v minulých letech. Lidem se líbí, když na faktuře najdou konkrétní peníze navíc za slevu. Přesně pak vidí, jakou částku snížení ceny obnáší, nemusejí si nic složitě počítat,“ dodal Varcop.

Cena zemního plynu od innogy klesá nepřetržitě už od roku 2013. Od té doby plyn u jedničky na trhu zlevnil už o 26,7 %. V praxi to znamená, že domácnost v průměrném rodinném domě, která plynem ohřívá vodu a topí, má nyní roční účet za plyn nižší o více než sedm tisíc korun než před pěti lety.

„Tuto dobrou zprávu už asi nikdo nečekal. Nikdo z konkurence se na přelomu roku ke zlevnění neodhodlal. innogy jde proti proudu a nabízí zákazníkům první letošní finanční bonus. V konkurenčním boji udáváme tón,“ připojil T. Varcop.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Proběhla aukce Dtestu, známe vítěze

14.3. 15:30   Aukce úspěšně proběhla 8. března 2018. Podle pořadatele se vítězem stali čeští spotřebitelé.  více >>>

První model mikroelektrárny na biomasu jde do ostrého provozu

14.3. 14:10   Mikroelektrárna Wave není větší než běžný kotel a umí dodávat teplo a elektřinu jen za pomoci biomasy. Jde o první zařízení svého druhu na světě. více >>>

Obchodní inspekce varuje před triky prodejců energií

13.3. 16:18   Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před prodejci, kteří nabízejí změnu dodavatele energií za "výhodnějších" podmínek a k tomu úsporné žárovky jako dárek. více >>>

Cena a emoce

10.3.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Při výběru dodavatele a v různých diskuzích se lidé ptají, zda ten či onen dodavatel je seriozní, zda má vstřícné obchodní podmínky a je možno s ním uzavřít smluvní vztah. Je těžké jmenovat konkrétního dodavatele a říci, že je skvělý, nebo že je potřeba se mu vyhnout. To musí posoudit každý zákazník sám. O peníze jde ale především, proto se podívejme na to, jak dodavatelé prezentují svoje ceny.
diskuse: 1 příspěvek, 12.03.2018 13:26

Zprávy burzovního trhu: 7. týden 2018

26.2. 6:35   Cena zemního plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno proti loňskému roku klesla. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.