Druhý díl seriálu je věnován rozdělení umyvadel podle materiálu, podle velikosti, zmiňuje i umyvadla pro handicap a umyvadla v dopravních prostředcích.
Umyvadlo je zařizovací předmět s jasným určením, který se vyskytuje v bytech, domech, průmyslových a zemědělských objektech ale i dopravních prostředcích. První díl seriálu popisuje počet, požadavky, umístění, rozdělení umyvadel podle montáže a podle konstrukce a tvaru.
Šetřit pitnou vodou lze používáním úsporných splachovačů, vodovodních baterií, spořičů vody (perlátorů), spotřebičů a osobními návyky. Vzhledem k dlouho trvajícímu deficitu povrchové i podzemní vody v brzké době dojde k úspoře pitné vody používáním upravené dešťové vody, recyklované šedé vody atd.
Z řady vodovodních baterií je možné považovat za výrazně úsporné samočinné a termostatické baterie. Rovněž pákové a dvoupolohové při správném používání mohou šetřit vodu. U všech baterií je možno ještě zlepšit jejich hospodárný provoz instalací omezovače průtoku a spořiče vody (perlátoru).
Všechny spořiče musí mít certifikát pro výrobek určený pro přímý styk s pitnou vodou dle Vyhlášky č. 409/2005 Sb. „Vyhláška o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody“ v platném znění.
Každý z uvedených způsobů splachování může ušetřit určité množství vody, které nemusí být malé. Předpokladem však je, že celé zařízení musí být na 100 % funkční. Je třeba kontrolovat zejména těsnění na výtoku.
Instalace moderního splachovače se i přes počáteční náklady vyplatí, neboť spotřeba vody při splachování těmito splachovači je velmi nízká. Úsporné splachovací systémy je možno využívat jak v klasicky instalovaných pisoárech, tak i do montážních sestav.