logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Ing. Petr Wolf, Ph.D.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze

Petr Wolf se zabývá fotovoltaikou, jejím využitím v systémech pracujících paralelně se sítí, v hybridních i zcela autonomních systémech. Důležitou kapitolu hraje inovativní řízení zdrojů energie postavené na predikci počasí a spotřeby, chytré sítě a systémy akumulace energie. Vychází z poznatků získaných na Fakultě elektrotechnické ČVUT i z praktických zkušeností v soukromém sektoru, kde působil sedm let při návrhu a realizaci fotovoltaických systémů. Zúčastnil se stáží na univerzitě v Řecku, německém Fraunhoferově institutu, expedice do Antarktidy, kde bylo jeho úkolem zprovoznění hybridního fotovoltaického systému. V současné době pracuje v centru ČVUT UCEEB na výzkumných a vývojových projektech s průmyslovými partnery v uvedených oblastech.

Archiv článků autora:



23.7.2020
Ing. Petr Wolf, Ph.D., Ing. Pavel Hrzina, Ph.D.

Recenzovaný Návrh FV systémů s ohledem na maximální roční výnos (celková získaná energie vztažená na jednotku instalovaného výkonu) se pomalu stává minulostí. Do popředí zájmu se dostávají systémy s přizpůsobením diagramu výroby odběrovému diagramu místní spotřeby a systémy s lepším využitím plochy potřebné pro instalaci FV pole.

23.5.2019
Časopis Vytápění, větrání, instalace, Ing. Jan Včelák, Ph.D., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB, Ing. Petr Wolf, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, Erik Novák, MSc., ČVUT v Praze, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov

Recenzovaný Jaké jsou nejčastější typy fotovoltaických systémů v budovách a jak vychází jejich finanční porovnání?

15.10.2018
Ing. Miroslav Urban, Ph.D., Ing. Michal Bejček, Ing. Marek Maška, Ing. Petr Wolf

Recenzovaný Článek obsahuje shrnutí spotřeb energie a porovnání s výpočtovými předpoklady v konkrétním administrativním objektu. Objekt je řešen s ohledem na minimální spotřebu energie a cílem je dosáhnout co nejvyššího stupně energetické nezávislosti s využitím fotovoltaiky a bateriového úložiště. Je uveden reálný průběh měřených spotřeb energie, celkové hodnocení za uplynulé období, měsíční souhrny pro budovu jako celek a jednotlivé dílčí měřené spotřeby energie.

19.6.2017
Ing. Petr Wolf, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze

Recenzovaný Článek se zabývá problematikou spojenou s předpovědí výkonu fotovoltaických systémů. Uvádí veličiny, které určují aktuální provozní výkon těchto systémů. Popisuje základní typy předpovědních služeb počasí pro fotovoltaické systémy, včetně jejich využití a zdrojů výchozích dat.

16.12.2013
Ing. Petr Wolf, prof. Ing. Vítězslav Benda CSc., ČVUT Praha, Fakulta elektrotechnická, Kat. elektrotechnologie

Fotovoltaický systém lze připojit k zátěži přímo nebo pomocí regulátoru se sledováním bodu maximálního výkonu (MPP). Bylo zjištěno, že přímým zapojením lze získat maximálně 77 % elektrické energie oproti systému se sledovačem MPP.



 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.