logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

RigiProfily - nové profily pro větší pevnost sádrokartonových konstrukcí

Společnost Rigips, s. r. o., přináší na český trh zcela nové a pevnější profily pro montáž sádrokartonových konstrukcí pod názvem RigiProfily.

Pevnost sádrokartonových konstrukcí závisí nejen na kvalitě odvedené práce, ale zejména i na kvalitě základních stavebních prvků konstrukce, kterými jsou sádrokarton a profily.

Nové profily jsou výsledkem spolupráce s firmou Hadley - držitelem světového patentu na úpravu plechu, díky kterému získávají nové profily daleko lepší vlastnosti ovlivňující výslednou tuhost konstrukcí.

RigiProfily jsou vyráběny z ocelového pozinkovaného plechu, který prošel procesem tzv. rigidizace (ztužení). Účinná tloušťka plechu se během procesu rigidizace zvětší na součet původní tloušťky materiálu a hloubky vzniklých "prolisů".

Například pokud je tloušťka plechu před rigidizací 0,60 mm, pak účinná tloušťka rigidizovaného plechu je 1,20 mm.

Na český trh jsou dodávany rigidizované profily pro stropní konstrukce a předsazené stěny (RigiProfil UD, RigiProfil CD) i pro stěnové konstrukce (RigiProfil UW, RigiProfil CW).

Nové RigiProfily umožňují docílit až o 30% pevnější stěny

Použitím RigiProfilů je vedle mechanických vlastností a akustických parametrů zachována i klasifikovaná požární odolnost konstrukčních systémů Rigips.

Praktické výhody RigiProfilů:

  • Vyšší pevnost konstrukcí při použití RigiProfilů
  • Větší stabilita konstrukce před montáží opláštění
  • RigiProfily snižují riziko vzniku prasklin na povrchu konstrukcí
  • Žádné klouzání a vychylování šroubů při připevňování sádrokartonových desek k RigiProfilům
  • Lepší přídržnost šroubu v profilu
  • Menší pracovní zatížení montážníka při šroubování desek k RigipProfilům
  • Snadné a přesné stříhání RigiProfilů
  • Díky tvarování RigiProfilu lze snadno a přesně určit střed profilu

Způsob montáže RigiProfilů je shodná s montáží běžných (hladkých) profilů, netřeba tedy obstarávat žádné speciální nářadí ani měnit navyklý způsob montáže. RigiProfily jsou kompatibilní s běžným příslušenstvím Rigips (třmeny, závěsy, spojky apod.). Jediným odlišným prvkem příslušenství RigiProfilů je spojovací kus pro podélné spojování R-CD profilů, který je v sortimentu Rigips označen Spojovací kus pro R-CD.

Produkty zhotovené výrobním procesem UltraSTEELTM jsou chráněny britskými a mezinárodními patentovými právy udělenými a přihlášenými pod č. GB2450765, CZ287702, PCT/GB2008/00261 společně s registrací užitného vzoru. UltraSTEELTM je ochrannou známkou Hadley Industries Overseas Holdings Limited.

Více informací na www.rigips.cz.


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Značka Rigips úspěšně působí na českém stavebním trhu přes 30 let. Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.