logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Zhlédněte na FOR ARCHU moderní metodu výstavby umožňující zdít i za mrazu

Stále více lidí potřebuje stavět i v zimě. Od loňska jim to umožňuje technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, kterou na trh uvedla společnost Wienerberger. Metoda, při níž se cihly nespojují maltou, ale speciální polyuretanovou pěnou, dává možnost zdít i v zimě, a to až do -5°C. A navíc lze hrubou stavbu rodinného domu zvládnout do týdne. Ukázky této technologie lze vidět na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, který se koná od 22. do 26. září v Praze – Letňanech.

Zdění bez malty i za mrazu

„Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM je unikátní v mnoha směrech,“ vysvětluje ing. Richard Slavík z Wienerbergeru. „Kromě možnosti zdít i v zimě poskytuje i několik příležitostí, jak ušetřit, či urychlit výstavbu, a přitom nic nezanedbat.“ Stavbu zvládnou i stavebníci svépomocí. Pro samotné zdění stačí pouze nanášecí pistole a dóza se speciální polyuretanovou pěnou. Dózy stavebníci dostanou zdarma v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel POROTHERM CB DF. Před zahájením zdění stačí pouze dózu protřepat a našroubovat nanášecí pistoli. V současnosti se jedná o naprosto nejrychlejší metodu zdění.

Wienerberger Vám pomůže

Při založení první řady cihel mohou stavebníci využít unikátní službu společnosti Wienerberger, kdy na stavbu přijede speciálně vyškolený technik a se založením pomůže. Služba je k dispozici zdarma, vyžádat ji lze na www.porotherm.cz/zakladani. Výraznou pomocí je i možnost zapůjčení pomůcek potřebných pro zakládání. Nivelační a zakládací soupravu si lze půjčit ve více než stovce prodejen stavebnin, jejich seznam je k dispozici na www.porotherm.cz/kontakty.

Novinky i poradenství

Letošní FOR ARCH doporučuje Slavík navštívit všem, kdo chtějí stavět, nejen kvůli ukázkám zdění. „Představíme tu dvě novinky, cihlu POROTHERM EKO+, která disponuje výjimečnými tepelněizolačními vlastnostmi a je vhodná pro nízkoenergetické stavění, a nadokenní překlad POROTHERM VARIO, umožňující jednoduché zabudování předokenní rolety či žaluzie.“

Ve stánku společnosti Wienerberger mohou zájemci probrat s odborníky konkrétní otázky týkající se výstavby. Podle zkušeností z minulých let se stavebníci často ptají nejen na výběr vhodného materiálu či na technologie zdění, ale například i na zateplení starších objektů s využitím zdiva z lícových cihel TERCA Klinker nebo na realizaci zahradních keramických dlažeb.

Více informací lze získat na zákaznické lince 844 111 123 nebo na www.porotherm.cz. Odborníci ze společnosti Wienerberger také rádi osobně poradí v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH – hala A1, stánek č. 16.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.