logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Rigips vyrábí sádrokarton na světové úrovni

Výrobní závod na sádrokarton získal ocenění WCM Bronze Award

Výrobní závod na sádrokarton společnosti Rigips, s.r.o. získal bronzové ocenění v rámci auditu World Class Manufacturing (výroba světové úrovně). Získání tohoto titulu znamená oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby.

Nezávislý audit v závodu v Horních Počaplech proběhl ve dnech 28. - 29. 6. 2007 za přítomnosti nejvyšších kapacit zodpovědných za zavedení a auditování World Class Manufacturing (WCM) v koncernu Saint-Gobain pod vedením pana profesora Yamashiny, mezinárodně uznávaného odborníka v oblasti zvyšování produktivity a efektivity výrobních procesů.

Profesor Yamashina a jeho tým při auditu

Neustálé snižování výrobních nákladů, zdokonalování bezpečnostních standardů, profesionální údržba a rozvíjení lidských zdrojů jsou jen jedny z mnoha pilířů, které vytvářejí kompletní souhrn aktivit programu World Class Manufacturing.

WCM není jen proces, je to způsob myšlení a prosazování pokrokových metod ve výrobě se zřetelem na neustálé zlepšování všech parametrů výrobního cyklu, začínající bezpečností práce a konče spokojeností zákazníka.

Radomír Kamler, ředitel výrobního závodu, komentuje situaci: "Cena, kterou jsme získali, je výsledkem dlouholeté práce, úsilí pracovníků a také uplatňování nástrojů a postupů ve všech aspektech našich aktivit. Je to program dlouhodobého rozvoje, nikoliv pouze krátkodobý projekt." A dodává: "Jsem hrdý na to, že se náš výrobní závod může směle řadit ke světovým výrobcům i z jiných oborů, jako je např. Toyota, Volvo, Pirelli, Unilever, 3M, Bosch, kteří také získali ocenění WCM."


Auditoři a zástupci společnosti Rigips po skončení auditu WCM

Patrik Vančík, generální ředitel společnosti, doplňuje: "Radek Kamler a jeho tým dokázal svojí profesionalitou a nasazením, že oprávněně patří na špičku výrobních závodů v celosvětovém koncernu Saint-Gobain. Věřím, že stejně zaníceně budeme pokračovat v dosahování vyšších standardů s cílem získat stříbrný stupeň WCM a také v zavedení tohoto systému řízení do závodů Rigips na výrobu polystyrenu."

A P. Vančík dodává: "Věřím, že se systematickou prací, zaměřením a v duchu motta závodu "Nic není tak důležité, aby to nešlo udělat bezpečně!", to společně dokážeme."

Pro doplňující informace, kontaktujte:
Ivana Duchoňová
Marketing Specialist
Rigips, s.r.o.
Tel.: +420 296 411 762
E-mail: ivana.duchonova@bpb.com
www.rigips.cz


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
logo Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips

Značka Rigips úspěšně působí na českém stavebním trhu přes 30 let. Za tu dobu se Rigips stal synonymem kvality, pokroku a inovací v oblasti suché vnitřní výstavby. Nabízí nejen dlouholetou praxí prověřený stavební materiál, ale také dokonalý konstrukční ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.