Tvrdé matrace: Optimální volba pro pevnou oporu a zdravý spánek
Tvrdé matrace mají v oblibě zejména mladší muži a sportovci, ale využití najdou i u lidí s nadváhou. Ne pro každého jsou ale tvrdé matrace vhodné. Kdy zvolit tvrdou matraci?
Stupně tvrdosti: Co je to tvrdá matrace?
Matrace se dělí podle tvrdosti na velmi měkké až velmi tvrdé a označují se stupnicí T1-T4, přičemž čím vyšší číslo, tím větší tvrdost. Občas se můžete setkat i s extra tvrdou matrací označovanou jako T5. Tyto matrace jsou však určeny pouze pro lidi s váhou nad 150 kg.
Tvrdé matrace na spaní: Pro koho jsou vhodné a jaké mají výhody?
Jak už jsme nastínili, tvrdost neboli tuhost matrace souvisí s tělesnou hmotností. Tvrdé matrace označované jako T4 jsou přitom vhodné zejména pro lidi s váhou 110-150 kg, kterým poskytují dostatečnou oporu. Páteř je tak v přirozené poloze a zatížení je rovnoměrně rozloženo. Člověk s nadváhou se do tvrdé matrace nepropadá, což zajišťuje během spánku stabilitu a pohodlí, a navíc má matrace delší životnost.
Vyšší tělesná hmotnost však není jediným důvodem pro pořízení tvrdé matrace. Mnoho lidí preferuje tvrdé matrace, protože se jim na nich jednoduše lépe spí.
Kdy zvolit tvrdou matraci?
Tvrdé matrace jsou doporučovány osobám s nadváhou, kterým by měkká matrace nemusela poskytnout dostatečnou oporu, což by mohlo vést k bolestem zad a kloubů. Osoby s nadváhou by kromě tvrdosti matrace měly myslet i na její dostatečnou prodyšnost, která zajistí hygienu lůžka.
Ovšem pozor - pokud je matrace příliš tvrdá, vyvíjí nadměrný tlak na klouby a nepřizpůsobí se přirozenému zakřivení páteře. Výsledkem mohou být bolesti kloubů a zad z tvrdé matrace.
Le Chomat vyrábí a prodává luxusní kontinentální postele na míru dle vlastních návrhů. Nejluxusnější postele na našem trhu vznikají s láskou k řemeslu, s úctou k rodinné tradici a ruční výrobou za použití výhradně exkluzivních přírodních materiálů.