logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Soutěž žáků o putovní pohár a křišťálovou kouli SYSTHERM

Soutěž žáků o putovní pohár a křišťálovou kouli SYSTHERM 2023
Soutěž žáků o putovní pohár a křišťálovou kouli SYSTHERM 2023

Některé komponenty pro montáž soutěžního panelu byly při soutěži vyráběny na 3D tiskárnách. 13 instalatérů si vylosovalo svého parťáka – elektrikáře pro absolvování soutěže. Překvapení bylo na obou soutěžních stranách.

Reklama

"Uplynulý ročník opět ukazuje, že skeptický, místy až přezíravý pohled mnoha lidí na učňovské školství je, mírně řečeno, nezodpovědný a neodpovídající potřebám společnosti. V technických profesích budeme vždy potřebovat šikovné a chytré lidi, kteří se nebojí „práce rukama“. Rozdíl v původní profesi instalatér a elektrikář a současnou montáží těchto profesí je nesrovnatelný. Dnešní instalatéři a elektrikáři mohou využít data z internetových databází, montáž provádí na základě 3D výkresů a mají možnost využít součástky, které se tisknou na 3D tiskárnách. Je to doba, která opravdu přeje schopným a připraveným," říká Jan Kazda, generální ředitel SYSTHERM s.r.o., který je generální partnerem soutěží.

Soutěže 10. – 12. května 2023

 • 13. ročník mezinárodní soutěže O Pohár SYSTHERM je soutěž odborných dovedností žáků oboru 39-41-L/02 Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení.
  Soutěž O putovní pohár SYSTHERM je snahou o udržení perspektivního oboru mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení. Studiem tohoto oboru je připraven absolvent pro praxi s vědomostmi a oprávněními v profesi instalatér i elektrikář. Soutěž ověří znalosti studentů jak po teoretické stránce, kde absolvují test z padesáti otázek zaměřených na obor instalatér i elektrikář, tak i v praktických znalostech instalace a zapojení funkčního systému.
 • 5. ročník mezinárodní soutěže O Křišťálovou kouli SYSTHERM je soutěž odborných dovedností dvoučlenných týmů složených ze studenta oboru instalatér a elektrikář. Obory třídy 26 a 36.
  Soutěž O křišťálovou kouli je zaměřena pro simulaci budoucí praxe studentů. Soutěž ověří znalosti studentů jak po teoretické stránce, kde absolvují test z padesáti otázek zaměřených dle jednotlivých profesí soutěžících, a to v oboru instalatér, nebo v oboru elektrikář, tak i v praktických znalostech instalace a zapojení funkčního systému.
 • Organizátorem je Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice
 • Generálním partnerem je SYSTHERM s.r.o.
 • Soutěž se koná pod patronátem Plzeňského kraje
 • Záštitu poskytly Plzeňský kraj, Teplárenské sdružení ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Závěrečná zpráva, výsledky a fotogalerie

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.