logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Čím nahradit řídící systém Devilink nebo Danfosslink?

Produkce řídícího systému Devilink i Danfosslink byla ukončena. Pokud tedy dojde k potřebě výměny některého komponentu, bude nutné hledat náhradu. Jaká je tedy náhrada za Devilink? Zjistíte zde.

Systém Devilink / Danfosslink byl oblíbenou variantou centrálního řízení. Systém ale zastaral a proto byla jeho výroba ukončena.

Devilink / Danfosslink CC -řídící jednotka s napájením 230V (krátkodobě i bat. 12xAA1,5V), bezdrátově komunikující s komponenty RS, FT, nebo hlavicemi Living Connect. 

Devilink / Danfosslink RS - prostorový teplotní senzor

Devilink / Danfosslink FT - spínací jednotka 16A/230V s podlahovým teplotním senzorem. Obvykle umístěná ve výšce zásuvek.

Situace je taková, že zatím nebyla společností DEVI představena plnohodnotná náhrada za systém Devilink pro elektrické podlahové topení. Devilink by měl nahradit systém Danfoss Ally, který ale nebude kompatibilní s produkty Devilink, komunikuje na jiném principu (Zigbee), a chybí náhrada za jednotku Devilink FT, což je pro řízení elektrického podlahového topení stěžejní prvek. 

Jaké jsou možnosti?

První možností je nahradit celý systém Devilink WIFI termostaty Devireg SMART a centrální řízení ovládat v aplikaci mobilního telefonu. Výhodou je, že podlahový teplotní senzor je kompatibilní se všemi termostaty DEVI, řízní je nadále bezdrátové, programovatelné a centrální.

Další možností je postupně nahrazovat spínací prvky Devilink FT termostaty s manuálním ovládáním, například Devireg 530. Tento termostat je dizajnově srovnatelný s Devilink FT, má stejný teplotní senzor i spínané zatížení 16A. Náklady na výměnu jsou nižší, než s variantou SMART. Nevýhoda je ta, že nebude možné systém programovat a centrálně řídit.

Náhrada za Devilink


EKOTERM s.r.o.
logo EKOTERM s.r.o.

Komfortní a úsporné elektrické podlahové topení / vytápění, temperování studených podlah. Ochranné systémy pro venkovní plochy, střechy, okapy, žlaby a svody před ledem a sněhem, ohřev potrubí. Topné kabely, rohože, regulace. Výrobce EKOHEAT, zastoupení ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.