logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

NOVINKA: kompaktní systém větrání s rekuperací tepla Zehnder pro byty, první svého druhu v ČR

Inovativní kompaktní systém větrání pro byty od společnosti Zehnder nabízí mimořádně úsporné celkové řešení pro instalaci komfortního větrání v nových nebo rekonstruovaných bytech až do velikosti obytné plochy 120 m2.

Představuje jedinečný systém řízeného větrání, přinášející nově také do bytů trvale čerstvý vzduch, zabraňuje vzniku plísní a vnikání prachu, alergenů a hluku zvenčí, 30-50% nákladů za vytápění.


Malý prostorový div, velká účinnost: Nová větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 se vejde do každé závěsné kuchyňské skříňky. Může dle potřeby zásobovat vzduchem byty s podlahovou plochou až 120 m² a pomocí entalpického výměníku navíc regulovat vlhkost vzduchu.

Dobře promyšlený kompletní systém tvoří nová, zvlášť malá a inteligentně dimenzovaná větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 s rozměry 680 x 560 x 280 mm a inovativně tvarované prvky ComfoPipe Plus pro rozvod vzduchu. Velikost této nové větrací jednotky byla navržena s ohledem na možnost vestavění do kuchyňských linek, koupelny nebo jiného výklenku v bytě. Také všechny ostatní komponenty lze díky jejich čtyřhrannému tvaru a plochým rozměrům optimálně přizpůsobit rozměrovým možnostem vestavěných kuchyní. Centrální větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 i prvky pro rozvod přiváděného a odváděného vzduchu do/z bytu jsou kompatibilní se všemi ostatními komponenty rozvodu vzduchu Zehnder. Proto mohou být jednoduše propojeny s rozvodem vzduchu, instalovaným do podhledu v chodbě, odkud je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn kromě kuchyně také z koupelny, WC a chodby. Díky plochému potrubí Zehnder OnFloor o výšce 51 mm se výška v chodbě sníží max o 10 cm.

Přívod a odvod vzduchu se reguluje dvěma vysoce účinnými stejnosměrnými ventilátory jednotky s elektrickou účinností 0,29 W/(m³/h) a tím s mimořádně nízkou spotřebou proudu. Snadno lze vyrovnávat i tlakové rozdíly systému rozvodu vzduchu, protože ventilátory se zapínají každý zvlášť. Tím je vždy zajištěn vyvážený přívod a odvod vzduchu. Kompaktní systém Zehnder pro řízené větrání bytů může v intenzívním stupni přivádět do bytů až 180 m³ vzduchu při tlaku 150 Pa. Větrací jednotka umožňuje snadné přestavení pro přívod vzduchu z leva nebo zprava přímo na stavbě.

S novou kombinovanou venkovní mřížkou je kromě toho pro přiváděný a odváděný vzduch do/z bytu potřeba pouze jeden prvek atedy jeden otvor ve fasádě. Mřížka je vyrobena z nerezové oceli.


Malé rozměry větrací jednotky Zehnder ComfoAir 180 (680 x 560 x 280 mm ) umožňují vestavění do výklenku ve zdi. Komponenty odvodního a přívodního vzduchu mohou svým plochým, čtvercovým tvarem stejně jednoduše „zmizet“ ve skříni nebo nad zavěšeným podhledem.

Rekuperace tepla a vlhkosti. Větrací systémy Zehnder umožňují oproti jiným výrobcům kromě zpětného získávání tepla a rekuperaci až 65% vlhkosti. Originální entalpický výměník v rekuperačních jednotkách Zehnder dokáže předávat z odváděného do přiváděného vzduchu nejen teplo, ale rovněž vysoký podíl vlhkosti a tak pasivně, bez jakýchkoliv dalších energetických nároků pomáhá optimalizovat relativní vlhkost uvnitř bytu. Tím zabraňuje vysušování interiéru a nebezpečí zamrzání výměníku při nízkých venkovních teplotách. Větrací jednotky Zehnder dosahují účinnost rekuperace neboli zpětného získávaní tepla až 95%, což znamená úsporu až 50% nákladů na vytápění.

Firma Zehnder vychází touto koncepcí kompaktního systému větrání pro byty vstříc požadavkům stále vyššího počtu zákazníků, kteří při stavbě a rekonstrukcích kladou důraz na úspory energie a čisté vnitřní „životní prostředí“.

Zehnder je největším evropským výrobcem větracích jednotek s rekuperací tepla pro rodinné a bytové domy s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Výroba větracích jednotek byla zahájena již v roce 1968. Zehnder zaujímá vedoucí postavení ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Itálii a Rakousku, patří mezi přední 3 dodavatele v Německu, Anglii a Polsku.


Inteligentní řešení: nový „kompaktní systém řízeného větrání pro byty“ Zehnder lze instalovat v kuchyni, kde je centrální větrací jednotka Zehnder ComfoAir 180 ukryta v kuchyňské skříňce a komponenty rozvodu vzduchu ComfoPipe Plus jsou se svou výškou 20 mm tak ploché, že projdou nad kuchyňskou linkou. Vlastní rozvod čerstvého vzduchu do pokojů se vejde do 10cm podhledu v chodbě.

Zdroje obrázků: Zehnder Group Czech republic s.r.o.
volné kopírování povoleno s uvedením zdroje

  • Technické poradenství:
    Ing. Roman Šubrt, M: 731 61 70 70, E-mail: roman.subrt@zehndergroup.com
  • Návrhy, cenové nabídky a informace k bezplatnému programu pro navrhování, přihlášky na školení, kalkulace z referenční stavby:
    Jindřich Jeník, Tel: 383 136 222, M: 731 414 443, E-mail: indo@zehnder.cz
  • Školení v Zehnder Akademii s funkčním systémem větrání:
    Zehnder Akademie, Pionýrů 641, 391 02 Sezimovo Ústí II u Tábora

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
logo Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Společnost Zehnder nabízí - designové radiátory pro koupelny a obytné prostory, systémy řízeného větrání s rekuperací tepla, teplovodní stropní sálavé panely.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.