logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Kvalita vody ve většině přírodních koupališť je dobrá

Reklama

Voda ve většině přírodních koupališť v Česku je vhodná ke koupání, i když někde se její kvalita v posledních dnech zhoršila a zejména alergici, děti a těhotné ženy by se tam kvůli většímu výskytu sinic neměli koupat. Takové problémy jsou třeba na některých koupalištích na Liberecku, Zlínsku, na severní Moravě a v Praze. Nikde však zatím nemuseli hygienici zakázat koupání úplně. Tam, kde je kvalita vody horší, by se lidé měli po koupání osprchovat.

Na Liberecku by se citliví jedinci neměli koupat v Dubici na Českolipsku, Hamru na Jezeře a zhoršila se i voda v Máchově jezeře. V Praze jsou potíže na Šeberáku, naopak na koupališti Lhotka a v rybníku Motol není jen voda dostatečně průhledná, koupat se tam dá. Na Zlínsku je zhoršená kvalita vody v přehradě v Luhačovicích na Zlínsku, kde začínají narůstat sinice a chlorofyl.

Výrazně se v porovnání s minulým týdnem zhoršila kvalita vody ve vodní nádrži Žermanice na Frýdecko-Místecku, kde hygienici koupání nedoporučují. Na Vysočině má vodu nevhodnou ke koupání Pávovský rybník u Jihlavy, kde se masově rozvíjí fytoplankton. Zhoršenou jakost vody, která je nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince, mají v regionu i rybníky Kachlička a Řeka na Havlíčkobrodsku.

Ideální podmínky pro koupání nabízí většina jihočeských koupališť a rybníků. Pouze tábořiště Vojníkov na Orlíku na Písecku není vhodné. Rovněž většina středočeských koupališť je bez omezení vhodná ke koupání, zhoršenou kvalitu vody hygienici zaznamenali pouze v písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Zatím stále dobré koupání v čisté vodě nabízejí lidem přírodní koupaliště v Plzeňském kraji.

V Karlovarském kraji je voda v koupalištích zatím stále vhodná ke koupání, i když v některých z nich se už zakaluje. Nejkvalitnější voda je v přehradě Jesenice na Chebsku. Rychle se množící sinice ale tradičně znemožňují koupání v přehradě Skalka. Vhodná ke koupání je voda v koupalištích a vodních nádržích v Královéhradeckém kraji. Prázdninovým vodním radovánkám se mohou zcela bez obav oddávat návštěvníci přírodních jezer Poděbrady u Olomouce, i přírodní koupaliště na jihu Moravy nabízejí začátkem prázdnin čistou vodu. Hygienici zatím zjistili mírné nedostatky jen na Brněnské přehradě, kde voda obsahuje okem viditelné nečistoty, ke koupání je však stále vhodná.

V pořádku jsou všechna přírodní koupaliště v Ústeckém a také v Pardubickém kraji, kde se však voda přes teplé počasí nestihla zatím dostatečně ohřát. Například na Hrádku je nejstudenější za posledních deset let.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.