Příklad znázorňuje provedení kontaktní tenkovrstvé tepelně izolační fasády, jejíž základní funkce jsou zateplení a ochrana budovy před hlukem.
Reklama
Jako izolant lze použít např fasádní polystyrénové desky, extrudovaný polystyrén, desky z kamenné vlny apod. Kontaktní tenkovrstvá fasáda se vytvoří nanesením tenké vrstvy lepícího tmele na tepelně izoační prvek, který se přilepí a přikotví k fasádě pomocí plastových hmoždinek. Vnější strana zateplovacích prvků se opatří armovanou stěrkou, která dodá fasádě potřebnou pevnost a odolnost proti vnějším vlivům. Finání vrstva nanášená na armovanou stěrku vytváří konečný vzhled fasády – struktura, barva...). Celková tloušťka vrstev nanesených na vnější stranu zateplovacích prvků je 5 – 10 mm. Při provádění kontaktní tenkovrstvé fasády je nezbytné dodržovat veškeré zásady týkající se provádění kontaktních zatplovacích systémů, zejména je třeba dbát na přesné založení systému, provedení detailů, rohů apod.
Provedení:
http://www.kema-on.net/cz
Provedení:
- Příprava podkladu – očištění, odstranění nesoudržných částic, zbytků nátěrů apod. Pro zpevnění a zvýšení únosnosti podkladu jej penetrujeme polymerovou emulzí KEMACRYL zředěnou vodou v poměru 1:1. Před lepením tepelně izolačních desek řádně připevníme zakládací lišty systému.
- Naizolační desky naneseme po obvodu souvislou vrstvu lepícího a stěrkovacího tmele KEMATERM 230. Tmel naneseme na dalších 4 – 6 míst uprostřed desky a přilepíme na fasádu objektu. Desky kademe co nejtěsněji k sobě způsobem podobným kladení cihel. Použijeme-li tepelně izolační prvky z kamenné vlny lepíme je k fasádě celoplošně.
- Izolační desky k fasádě kotvíme pomocí plastových talířových hmoždinek. Dle použitých tepelně izoačních desek, podkladu a tvaru budovy používáme 6 – 8 ks hmoždinek na 1m2 fasády.
- Vnjší stranu tepelně izoačních desek srovnáme (je-i to zapotřebí) a naneseme první vrstvu lepícího a stěrkovacího tmele KEMATERM 230. Do této vrstvy vlepíme sklotextilní mřížku (perlinka) tak, že se jednotlivé pásy mřížky překrývají o min 10 cm. Rohy a hrany nejen kolem oken a dveří vyztužíme k tomu určenými lištami opatřenými pásky sklotextilní armovací mřížky. Místa rohů v okolí oken a dveří vyztužíme vložením pásku sklotextilní mřížky. Vytlačeným tmelem KEMATERM 230 zakryjeme vloženou skotextiní armovací mřížku.
- Po vytvrzení první armované vrstvy tmele naneseme druhou vrstvu KEMATERM 230, kterou zdrsníme pro vytvoření ideálního podkadu pro nános finální pohledové vrstvy (např. probarvené omítky) nebo zahladíme pro vytvoření ideálního podkadu pod fasádní barvu. Poslední vrstvu – omítku nebo fasádní barvu nanášíme po vytvrzení podkladu, t.j. po cca 2-3 dnech.
http://www.kema-on.net/cz