logo TZB-info

estav.tvnový videoportál

Reklama

Stříbrná pro POROTHERM DRYFIX.SYSTEM

Zdicí technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM získala další významné ocenění. V prvním ročníku soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2008, jejíž výsledky slavnostně vyhlásila počátkem března Česká stavební akademie Praha v Nadaci pro rozvoj architektury a stavitelství, vyhrála stříbrnou cenu. V pořadí se jedná již o druhé vyznamenání této technologie. Na podzim 2008 již obdržela prestižní cenu GRAND PRIX FOR ARCH 2008.

Technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM nabízí zcela převratný způsob zdění z broušených cihel, při kterém se nepoužívá malta. Pojivem je v tomto případě speciální PUR-pěna, která se na cihly nanáší v pruzích. Zdivo je velmi rychle pevné.
"Při zdění technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM lze hrubou stavbu běžného rodinného domu zvládnout do týdne," vysvětluje výhody této metody zdění Ing. Richard Slavík ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. "Výstavba je jednoduchá, takže se jí nemusí bát ani ti, kdo se rozhodnou si svoje bydlení postavit sami."
Tradiční zednickou lžíci zde nahradila dóza se speciální PUR-pěnou, kterou stačí před zděním jen protřepat a nasadit nanášecí pistoli. Odpovídající množství pěny dostanou stavebníci při nákupu cihel POROTHERM CB DF zdarma. Zdít je možné i v zimě, a to až do -5°C.
"Stříbrné ceny, kterou jsme získali za jednoduché a rychlé zdění technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, si velmi vážíme," říká závěrem Ing. Slavík. "Cíleně se věnujeme vývoji moderních technologií, které by zjednodušily výstavbu a zkvalitnily bydlení. Udělené ocenění je pro nás uznáním naší práce a ujištěním, že se ubíráme správným směrem."
Více informací naleznete na www.porotherm.cz.

Soutěž Stavební výrobek - technologie roku 2008
Posláním soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2008, která se koná pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy a Ministerstva životního prostředí, je podporovat a urychlovat uvádění nových výrobků a technologií z výzkumu a vývoje do výroby a jejich využití v realizaci staveb. Program si klade za cíl napomoci zvýšení znalostí o kvalitě a způsobu využití špičkových a inovovaných výrobků a technologií, a tak pozitivně přispět k vývoji stavitelského umění.


Wienerberger s.r.o.
logo Wienerberger s.r.o.

Skupina Wienerberger AG představuje největšího světového výrobce cihel Porotherm a současně lídra v produkci pálené střešní krytiny Tondach v Evropě. V roce 2019 společnost Wienerberger oslavila 200 let výročí od svého založení. V ČR působí společnost ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.