logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Rekonstrukce přivaděče vody finišuje

Severočeská vodárenská společnost a.s. je investorem rozsáhlého integrovaného projektu Podkrušnohoří, který zahrnuje subprojekty Pitná voda, Rekonstrukce čistíren odpadních vod a Dostavba kanalizace. Celkový finanční objem prací činí přes 28 milionů EUR.

Reklama

V rámci subprojektu Pitná voda probíhá rekonstrukce úpravny pitné vody Hradiště, která byla zprovozněna v roce 1976 a je klíčovým zdrojem Severočeské vodárenské soustavy. S tím souvisí rekonstrukce vodovodního přivaděče Želenice - Bílina v celkové délce zhruba 6500 metrů.

"Rekonstrukce přivaděče byla nutná s ohledem na agresivitu prostředí. Dochází při ní k sanaci stávajících armaturních šachet a k výměně původního zkorodovaného ocelového potrubí průměru 600 mm za sklolaminátové o průměru 500 mm," vysvětluje tisková mluvčí společnosti Ing. Dagmar Haltmarová. "Po ukončení rekonstrukce a závěrečných terénních úpravách bude dle dohody s městem Bílina provedena náhradní výměna zeleně v celém úseku rekonstrukce. Předpokládáme, že stavbu předáme podle plánu v květnu 2006." Řad slouží k převodu cca 4 milionů m3 pitné vody ročně mezi někdejšími okresy Most a Teplice a je součástí vodárenské soustavy severní Čechy, z níž je zásobováno pitnou vodou zhruba 650 tisíc obyvatel. Stavba je rozdělena na šest dílčích úseků, které jsou kvůli zajištění plynulého zásobování obyvatelstva vodou provizorně propojovány.

Během léta bylo v Bílině pokládáno nové potrubí od křižovatky u prodejny Plus, podél chodníku až před budovu ČD. Dokončení a závěrečné terénní úpravy jsou plánovány v průběhu září a října. V současné době finišuje pokládka potrubí v dílčím úseku rekonstrukce v komunikaci mezi Chotějovicemi a areálem SD Doly Bílina Autodoprava, která by měla být dokončena do konce srpna.

Cena tohoto díla je 8,697 milionu EUR, projekt je spolufinancován z Fondu soudržnosti EU a Státního fondu životního prostředí ČR.

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.