logo TZB-info

Budova někdejší slavné sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu jde do prodeje

Datum: 16.3.2017 9:36  |  Organizace: NAXOS, a.s., Praha  |  Firemní zpráva

Více než stosedmdesátiletou historii má sklářská výroba v Jihlavě-Antonínově Dolu. V tamní bývalé továrně Skláren Bohemia se vyrábělo ještě před deseti lety.

Areál bývalé sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu
Areál bývalé sklárny v Jihlavě – Antonínově Dolu

Nyní jde tento průmyslový areál, v současnosti Jihlava Business Park s vlastními pozemky o rozloze téměř 98 000 metrů čtverečních, do prodeje. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje na větší komerční nemovitosti. Doporučená kupní cena je 32 680 000 korun. První kolo výběrového řízení končí 26. dubna. Podle zástupců Naxosu se už objevili první zájemci o tento největší v současnosti prodávaný průmyslový areál v kraji Vysočina.

Většina budov jihlavského areálu se postavila v 70. a 80. letech minulého století. „Tento areál je atraktivní především díky své poloze hned u dálnice D1 na polovině cesty z Prahy do Brna. Jednou z možností jeho dalšího využití je po případné demolici současných budov tu postavit budovy moderní a tak vybudovat prvotřídní areál,“ říká Petr Vácha z Naxosu, který má prodej na starosti. Někdejší sklárna vynáší podle jeho slov ročně na nájmech 4,4 milionu korun. „Areál je pronajatý zhruba ze 60 procent. Je tu tedy možnost tento výnos ještě podstatně zvýšit. Představuje tak zajímavou návratnost investice, ale může být vhodný i pro investora, který by do něj umístil svůj provoz,“ dodává Petr Vácha.

Sklárnu založil v Antonínově Dole v roce 1845 bavorský podnikatel Karl Anton Ascherl. Později ji získal známý český výrobce Sklárny Bohemia. V době, kdy se jihlavskému závodu nejvíce dařilo, tu pracovalo téměř 1200 lidí. V roce 2007 tu ale sklárny ukončily provoz. A z někdejší továrny se pak stal Jihlava Business Park, který nyní využívají různé firmy k výrobě, skladování i administrativě.

Naxos v současné době také prodává ve výběrovém řízení výrobně-průmyslový areál v Českém Brodě na Kolínsku. „Velkým lákadlem v tomto prodeji je mimo jiné i dvoulodní výrobní hala o užitné ploše zhruba 5 tisíc metrů čtverečních. K jeho výhodám patří i výborná dopravní dostupnost – areál se nachází v blízkosti dálnice D11 Praha – Hradec Králové. Výběrové řízení končí 29. března, nejzazší termín pro přihlášení a složení kauce je 27. března,“ uvádí Michal Skuhra z Naxosu, který má prodej na starosti. A dodává, že doporučená kupní cena je 13 280 000 korun.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Rehabilitace odvodňovacích a odvětrávacích systémů klášterních budov

Rehabilitace odvodňovacích a odvětrávacích systémů klášterních budov

1.1.2018 | Ing. Kristýna Michalová, doc. Ing. Eva Burgetová, CSc., ČVUT v Praze
Obnova historického odvodňovacího a kanalizačního systému patří mezi základní úkoly při rekonstrukci budov. Na příkladech několika klášterů v Praze zmíníme realizované úpravy s vědomím, že vývoj metod a technologií nelze považovat za ukončený, a proto byly při sanaci voleny takové technologie a materiály (responzivní a odstranitelné), které v případě překonání současného stavu poznání historickou stavbu nijak neznehodnotí ani nepoškodí.
Složitá rekonstrukce staršího bytového domu

Složitá rekonstrukce staršího bytového domu

18.12.2017 | Ing. Jan Koláček, Ph.D., Ústav betonových a zděných konstrukcí, FAST VUT v Brně, doc. Ing. Zdeněk Bažant, CSc., Ústav betonových a zděných konstrukcí, FAST VUT v Brně,
V prosinci byla dokončena rozsáhla rekonstrukce bytového domu z 30. let minulého století. Investor s architektem se snažili o moderní vizáž interiéru i fasády, která si vyžádala řadu náročných úprav a nových konstrukcí, jež musely být konzultovány se statikem. Významné kroky náročné rekonstrukce bytového domu jsou v článku podrobně popsány.

Jak na rekonstrukci TZB v bytových domech? Ohlédnutí za mimořádnou konferencí TZB-info

30.11.2017 | Ing. arch. Oldřich Rejl, Ing. Josef Hodboď, redakce
Mimořádná konference portálu TZB-info Rekonstrukce TZB v bytových domech byla určena všem, kteří chtějí v bytových nebo komerčních budovách ušetřit, efektivně je spravovat a zhodnocovat. Konference se konala při příležitosti vydání publikace Energeticky vědomá rekonstrukce soustav TZB.

NKÚ: Nedostatek peněz v programu záchrany památek zdražuje opravy

17.11. 1:14   Kvůli nedostatku peněz v programu záchrany památek se jejich opravy protahují a prodražují. Je samotná obnova památky dostatečným cílem pro dotaci? více >>>
Na regeneraci sídlišť by mohly být použity peníze z fondu bydlení

Na regeneraci sídlišť by mohly být použity peníze z fondu bydlení

6.11. 9:28   Na regeneraci veřejných prostranství na sídlištích by mohly být nově použity peníze ze Státního fondu rozvoje bydlení. Počítá s tím návrh MMR, který v pondělí projedná vláda. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.