logo TZB-info

Špaletová okna nabízí starý půvab i nové technologické vlastnosti

Datum: 7.2.2018 01:00  |  Organizace: Domestik s.r.o.  |  Firemní zpráva

Špaletová okna zachovají krásný venkovský ráz a dotvoří celkovou siluetu každého stavení. Okna se navíc vyznačují vysokou úrovní technologického zpracování s vysokou vzduchotěsností, vodotěsností a vynikající protihlukovou izolací.

Domestik s.r.o.
Křenova 438/3
16200 Praha 6

tel.:+420 233 931 394
e-mail:
web:www.domestik.cz
Detail špaletového okna Domestic
Detail špaletového okna Domestic

Využijte jedinečnou nabídku a získejte nyní slevu ve výši 30 % na špaletová okna!

Nabídka platí pouze do konce března 2018.

Špaletové okno je dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními otvíravými křídly, mezi nimiž je dřevěná část – špaleta. Tento typ oken je známý již od středověku, ale nejvíce se využíval v devatenáctém a v první polovině 20. století. „Špaletová okna dodáváme převážně při rekonstrukcích historických budov, jsou to opravdu unikátní okna, u kterých jsme schopni na míru s našimi mistry vyrobit přesné dobové repliky, které vypadají opravdu krásně. Avšak i historické budovy jsou využívány k moderním účelům, a proto i tato okna musí splňovat všechny důležité vlastnosti dnešních oken. Dále jsou špaletová okna také hojně využívána v nízko energetických domech, také proto, že výroba dřevěných špaletových oken představuje minimální ekologickou zátěž při srovnání s výrobou plastových či hliníkových oken", vysvětluje užití oken pan Slavomír Váňa, ředitel stavební společnosti Domestik, která se specializuje na výrobu špaletových oken.

Nové výrobní technologie umožňují tedy zachovat původní vzhled oken, ale zároveň dokáží vytvořit okna s moderními parametry konkurující moderním konstrukcím plastových či dřevěných eurooken. Při použití kvalitních izolačních dvojskel a teplých distančních rámečků se dostává hodnota součinitele prostupu tepla až na úroveň oken vhodných do nízkoenergetických domů. Dosahují u až Uw 1,2 – 1,0 W/(m2.K) dle použité skladby skel.

Pokud vybíráte pro svůj projekt právě špaletová okna, neváhejte a přijďte se inspirovat do originálního showroomu společnosti Domestik, kde se nachází přesné repliky špaletových oken a dalších modifikací dřevěných a dřevohlinkových oken. Přítomní odborníci vám také poskytnou spoustu užitečných informací a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Sledování povrchových teplot na prototypu atypického světlovodu pod infračervenou lampou

5.2.2018 | Ing. Ayodeji Omishore, doc. Ing. Miloš Kalousek, Ph.D., VUT Brno, Fakulta stavební. Ústav pozemního stavitelství, Petr Mohelník, Centrum informačních technologií VUT Brno
Prototyp atypického světlovodu s parabolickým koncentračním zrcadlem byl testován z důvodu stanovení povrchových teplot při působení slunečního záření. Účelem zkoušek je zjistit zvýšení teploty a posoudit možná problematická místa spojená s přehřátím stavebních konstrukcí a materiálů v místě instalace světlovodu.
Fenstar

Bezpečnostní okna Fenstar ve standardu

31.1. 15:13   Podívejte se na záznam improvizované zkoušky odolnosti bezpečnostního okna Fenstar, která proběhla na veletrhu For Arch 2017. více >>>

German Design Award 2018: Trojitý triumf pro Schüco

2.12.2017 | Schüco International KG
V Německu byly uděleny ceny za výjimečný design. Tamní výrobce hliníkových a plastových systémů pro okna, dveře a fasády značky Schüco v mezinárodní soutěži German Design Award 2018 získal ocenění pro tři své produkty.

Masonite představil protipožární, bezpečnostní a voděodolné dveře

29.10.2017 | redakce
Společnost Masonite na stavebním veletrhu FOR ARCH představila interiérové protipožární dveře s deklarovanou bezpečnostní třídou RC 2 a zvýšenou protihlukovou ochranou LUME EXTRA Safety Acoustic. Druhou novinkou jsou voděodolné dveře do vlhkých provozů AQUA EXTREM.
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.