logo TZB-info

Úspory energie u chladicích zařízení v provozovnách

Datum: 25.6.2016 1:07  |  Organizace: SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.  |  Firemní zpráva

Chladicí vitrínové skříně, chladicí nápojové skříně a mrazicí boxy se zmrzlinou spotřebují velké množství energie a obsahují chladiva škodlivá pro životní prostředí.

SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Americká 17
120 00 Praha 2

tel.:224 252 115
e-mail:
web:www.svn.cz
Nicméně existují i jiná řešení. Vybírejte si modely s vysokou energetickou účinností, používající ekologická chladiva.

Nápoje není nutné chladit přes noc

Po skončení pracovní doby mohou integrované systémy řízení spotřeby energie automaticky přepnout nápojové automaty do úsporného režimu. Potenciál úspory energie: 15 % až 45 %.

Používání krytů boxů

Zakrývejte na noc mrazicí boxy se zmrzlinou Noční kryty pomáhají dosáhnout dalších energetických úspor při pro vozu mrazicích zmrzlinových boxů. Ideálním řešením jsou kryty vestavěné přímo v boxu.

Prioritou číslo jedna jsou dveře a víka

Tento princip přináší nejvyšší energetické úspory ze všech zlepšovacích řešení. Uzavřené vitríny spotřebují až třikrát méně elektřiny než otevřené vitríny.


Pouhou montáží dveří a zákrytů na otevřené chladicí vitríny lze dosáhnout energe­ tických úspor až 40 %. Ke zvýšení prodeje z uzavřených vitrín je třeba nabízené zboží dobře nasvítit (LED svítidly!). Další výhodou uzavřených chladicích vitrín je účinnější regulace teploty vzduchu v prodejně.

Přejděte na ekologická chladiva

Chladiva typu R290, R600a nebo CO2 (R744) mají nízké negativní vlivy na globální oteplování (GWP). Jejich hodnota GWP je nižší než 4. Použitím ekologických chladiv se přizpůsobíte budoucnosti: EU od roku 2020 zakáže používat chladiva škodlivá pro životní prostředí typu R404A a od roku 2022 pak chladiva typu R134a. Hodnota GWP těchto chladiv činí cca 4000, resp. 1400.

Informační brožura Energetickou účinnost ocení vaše spotřebiče i vaši zákazníci

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Zasedačka roku 2017 - Atelier YUAR za návrh kanceláří MSD

Moderní kanceláře již nejsou pouze výsadou hlavního města

25.2.2018 | CBRE Czech Republic
Čtvrtý ročník soutěže CBRE Zasedačka roku 2017 zná vítěze všech kategorií. V kategorii Zasedačka roku zvítězil SAP. Eva Jiřičná, světoznámá architektka a předsedkyně poroty CBRE Zasedačka roku ocenila spolupráci se studenty.

Kancelář, nebojte se barev a materiálů, a ať to svítí... (díl druhý)

21.2.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Skříňový nábytek, kontejnery, polopříčky, příčky, lamely, předěly, paravány a mobilní stěny na oddělení i vymezení plochy, sedací nábytek k tomu…

Jaký byl letošní Týden facility managementu?

17.2.2018 | redakce
Asociace IFMA CZ uspořádala již XVII. ročník prestižní akce Týden facility managementu, která se uskutečnila ve dnech 13. - 16. listopadu 2017 v Praze a nesla motto Služby a Lidé.

Kancelář, nebojte se barev a materiálů, a ať to svítí... (díl první)

15.2.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Vkusná barevnost a dobré materiálové zpracování jsou základem pro nábytek týmový, stejně jako pro manažery nebo vedení firmy.

Nejlepší energeticky úsporný projekt roku 2017 připravila Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

11.2.2018 | redakce podle tiskové zprávy
Titul nejlepší energeticky úsporný projekt řešený metodou EPC (energy performance contracting) za rok 2017 si ze sedmého ročníku soutěže odnáší Univerzita Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem (UJEP). Druhé místo obsadilo město Horní Slavkov a třetí příčka patří Psychiatrické nemocnici Bohnice. Byla udělena také dvě čestná ocenění: za projekt v českolipské nemocnici a Pardubickému kraji. Organizátorem soutěže je Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES).
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.