logo TZB-info

Průmyslový areál společnosti Stavoklima byl oceněn v soutěži

Datum: 13.12.2017 01:00  |  Organizace: Stavoklima s. r. o.  |  Firemní zpráva

V tradiční soutěži PRESTA, neboli Prestižní stavba jižních Čech, získal areál naší společnosti Stavoklima čestné uznání v kategorii občanských a průmyslových novostaveb.

Stavoklima s. r. o.
Horní 2508/22
37004 České Budějovice

tel.:+420 387 001 931
e-mail:
web:www.stavoklima.cz


Čestné uznání PRESTA v kategorii OBČANSKÉ A PRŮMYSLOVÉ STAVBY – novostavby bylo uděleno průmyslovému areálu Stavoklima s.r.o. za komplexní a kvalitní realizaci. Výrobní areál je poskládán z logicky propojeného komplexu průmyslových objektů, které jsou soustředěny v jednom místě a propojují jednotlivé výrobní divize. Dispoziční řešení umožňuje v jednom objektu integrovat rozdílné funkce výrobního areálu, administrativní zázemí, vlastní výrobu a kvalitní zázemí se službami pro zaměstnance.

Vyhlašovatelé a organizátoři přehlídky „PRESTA JIŽNÍ ČECHY 2014–2016“ při této soutěži prezentují provedené a dokončené stavby v jižních Čechách v uvedených letech a tím se vždy snažili a snaží podpořit rozvoj stavebnictví v jihočeském regionu. Vyhlašovatelem je Český svaz stavebních inženýrů pod patronací hejtmana Jihočeského kraje a za spolupráce několika dalších organizací, včetně Jihočeského kraje.

  • Projektant: Doping, spol. s r.o., České Budějovice
  • Zhotovitel: Metrostav a.s., Praha
  • Stavebník: Stavoklima s.r.o., České Budějovice
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Technologie chlazení vinných sklepů a archivů

25.12.2017 | Vaše služby s.r.o.
Uchovávání a archivace vína vyžaduje specifické klimatické podmínky, kterých je možné dosáhnout přirozeně ve sklepech, nebo použitím strojního chlazení pro vinné sklepy a archivy.

Personalizované větrání openspace kanceláří

18.12.2017 | Ing. Vojtěch Mazanec, ČVUT v Praze, Katedra technických zařízení budov, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB
Článek rozebírá výhody a limity současných systémů zaměřených na výměnu celého objemu vzduchu v místnosti, a nabízí možné řešení, jak tyto limity dále překonávat. Rozvíjí téma pokročilé distribuce vzduchu – tedy lokální a personalizované řešení přívodu a odvodu větracího vzduchu a ukazuje na možné výhody, úspory ale i limity těchto řešení, která se nabízí jako doplněk či alternativa současných systémů.

Pomoc, rekuperace! Aneb jak nám Evropská unie zdražila byty

11.12.2017 | Mgr. František Macholda, MBA, EkoWATT CZ, Česká rada pro šetrné budovy
Příspěvek je reakcí na článek o nových nárocích na energetickou úspornost budov vyžadovaných evropskou směrnicí na iDNES.cz, kde autoři do textu zamíchali i problematiku větrání a proložili jej několika naprostými nesmysly.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 18.12.2017 12:05

Těsnost vzduchotechnického potrubí a potřeba tepla

4.12.2017 | Ing. Vladimíra Linhartová, České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Katedra technických zařízení budov
Efekt vysoce účinné VZT jednotky může být snadno zmařen nežádoucími úniky vzduchu netěsnostmi potrubí před jeho distribucí do obytných místností. Těsnost potrubí společně se všemi komponenty by měla korespondovat s požadavky na VZT jednotky dané platnými předpisy.

Skončil workshop na téma komerční chlazení

31.10. 19:58   Pro dosažení vyšší bezpečnosti potravin a úspory nákladů pomocí nejmodernějších chladicích technologií Eurovent Middle East uspořádal seminář zaměřený na obchodní chlazení. více >>>
 
 ZOBRAZIT PLNOU VERZI
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2018, všechna práva vyhrazena.